Acer TrueHarmony Müzik profilinde takılı kalıyor

SunSet

Megapat
Acer Nitro 5 AN515-44 modeli bilgisayar satın aldım. Web sitesindeki ses sürücülerini kurdum ancak NitroSense uygulamasından TrueHarmony profilinde toplam 6 ses profili var sürekli Müzik profilinde duruyor. Diğer ses profilleri tıklıyorum geçmiyor, tekrar Müzik profilinde takılı kaldığını görüyorum. DTS sürücülerini kurdum ve hoparlör simgesinde DTS:X Ultra/DTS:X Kulaklıklar Ultra menüleri geldi sırayla deneyip seçiyorum yine değişen bir şey olmuyor. Kendi Realtek sürücülerini kurdum, gelip yok Realtek uygulamasından kaldırıp bilmem yeniden başlatıp kurun gibi tekrar edici söz harici yardım bekliyorum. Windows 10 Pro 21H1 sürümü kullanıyorum, sürücüler güncel. Bazen müzik dinlerken de sn. ses kayıpları da yaşatıyor, ses gidip geliyor gibi hızlıca. Realtek sürücü kaldırınca sn. ses kayıpları düzeliyor gibi ama ses kalitesi de ve ses seviyesi de düşme oluyor Realtek kaldırınca.

1629299000983.png
1629299216043.png

@Alfa Prime Arkadaş yardımcı oldu. Acer sitesindeki sürücüleri indirip kendisi sırayla deneyerek sorunumu çözdü. Ben Setup_APP ile kuruyordum ve Realtek sürücü kurmadan önce Windows 10 kurduğu sürücüleri kaldırıp kurmayı deneyin.
1629390824987.png

Son düzenleme:
Moderatörlerin belirlemiş olduğu kural 28 ihlalinden uyarı ve ceza almış bulunmaktayım.
Bu yüzden anlatımlarımı dikkatli okumanız öneriyorum, moderatörler fazla yardım etmemi istemiyorlar.

Ekran Alıntıs 5.PNG

Ekran Alıntısı6.PNG

Sürücüleri Acer sürücüler ve destek sayfasından uygun notebookunuza göre indirin.
Windows Update aracı üzerinden güncelleme ile indirilen ya da kurulan Realtek Sürücüsünü de kaldırın ve sistemi yeniden başlatın.

Adsız.png

Adsız3.png

İlk önce Realtek Sürücüsünü sonrasında DTX versiyonlarını kurunuz
Daha yapamıyorsanız yardımcı olamıyorum 28. kurala göre yasak.

Son düzenleme:
yardımcı olamıyorum 28. kurala göre yasak.
TeamViewer bilgilerini buraya paylaşılması gerekliymiş, yani uzaktan yardım edilebilir. Discord bilgilerini isteyince biri vermemelisin. Ben bunu unuttuğum için kusuruma bakmayın ben de sizin gibi ceza almıştım.

@Alfa Prime Bu arada senin dediğin yöntemle Realtek ile ile ilgili sürücüleri kaldırıp, Acer sitesindeki Realtek sürücüyü indirip kurulum uygulamasını açıp kurulum yaparken "sistem yolu bulunamıyor" hatası alıyor. Ha sürücüleri illa Acer sitesinden indirilen Realtek kurulum dosya ile kurulacaksa, daha önce Windows 10 tarafından kurulu olacak ve öyle kurulum uygulaması çalıştırınca kendisi kaldırıp yeniden başlattıktan sonra hata vermeden kuruluyor. Fakat bu sefer kurulum tamamlansa da DTS ile ilgili uygulamalar kurulmuyor ve çalışmıyor. Siz de Çok detay vermeden "direk Realtek sürücüleri kaldırıp, Acer sitesinde ki Realtek sürücüyü ve uygun olanı indirip kurun" demişsiniz öyle olmuyor işte anlatımınız yetersiz bence.

Ben de indirilen Acer sitesindeki Realtek sürücüleri aygıt yöneticisinden dosya yolunu bulup çıkarmış olduğum Acer sitesindeki Realtek sürücüler klasörünü seçip yükledim daha sonra Windows Update ile DTS sürücüleri gibi sürücüleri kurdu yeniden başlatıp Windows 10 mağazasında direk DTS: X Ultra, DTS Sound Unbound ve Realtek Audio Console sürücüleri kendisi kurmuş oldu tanıyıp:) Bir türlü tamamen kaldırıp Realtek direk uygulamasından kurup ve indirilen DTS uygulamaları kurması çok zor oldu, senin bilgisayarım da yaptığın gibi aygıt yönetici hem de Realteak yazılımı uygulamasını kaldırıp yeniden başlattım, fakat Realtek uygulaması kurmaya gelince "sistem yolu bulunamıyor" hatası veriyordu.

Son düzenleme:
TeamViewer bilgilerini buraya paylaşılması gerekliymiş, yani uzaktan yardım edilebilir. Discord bilgilerini isteyince biri vermemelisin. Ben bunu unuttuğum için kusuruma bakmayın ben de sizin gibi ceza almıştım.

@Alfa Prime Bu arada senin dediğin yöntemle Realtek ile ile ilgili sürücüleri kaldırıp, Acer sitesindeki Realtek sürücüyü indirip kurulum uygulamasını açıp kurulum yaparken "sistem yolu bulunamıyor" hatası alıyor. Ha sürücüleri illa Acer sitesinden indirilen Realtek kurulum dosya ile kurulacaksa, daha önce Windows 10 tarafından kurulu olacak ve öyle kurulum uygulaması çalıştırınca kendisi kaldırıp yeniden başlattıktan sonra hata vermeden kuruluyor. Fakat bu sefer kurulum tamamlansa da DTS ile ilgili uygulamalar kurulmuyor ve çalışmıyor. Siz de Çok detay vermeden "direk Realtek sürücüleri kaldırıp, Acer sitesinde ki Realtek sürücüyü ve uygun olanı indirip kurun" demişsiniz öyle olmuyor işte anlatımınız yetersiz bence.

Ben de indirilen Acer sitesindeki Realtek sürücüleri aygıt yöneticisinden dosya yolunu bulup çıkarmış olduğum Acer sitesindeki Realtek sürücüler klasörünü seçip yükledim daha sonra Windows Update ile DTS sürücüleri gibi sürücüleri kurdu yeniden başlatıp Windows 10 mağazasında direk DTS: X Ultra, DTS Sound Unbound ve Realtek Audio Console sürücüleri kendisi kurmuş oldu tanıyıp:) Bir türlü tamamen kaldırıp Realtek direk uygulamasından kurup ve indirilen DTS uygulamaları kurması çok zor oldu, senin bilgisayarım da yaptığın gibi aygıt yönetici hem de Realteak yazılımı uygulamasını kaldırıp yeniden başlattım, fakat Realtek uygulaması kurmaya gelince "sistem yolu bulunamıyor" hatası veriyordu.

""Realtek sürücüyü ve uygun olanı indirip kurun" demişsiniz öyle olmuyor işte anlatımınız yetersiz bence." Böyle bir kelime kullanmadım

"DTS: X Ultra, DTS Sound Unbound ve Realtek Audio Console sürücüleri kendisi kurmuş oldu"

Acer sayfasından indirdiğim sıkıştırılmış paketin içindekiler, mağaza uygulaması olarak kuruluyor.
Kendi kurmuyor yani, kendisi de bulup kurabilir lâkin Acer TrueHarmony takılıyor, sorununuz devam edecek.

Sorununuzu düzelttiğim halde, neden işlemleri tekrarladınız anlamadım. Demek ki sistemi tekrar sıfırladınız.
Ama anlattıklarımdan pek de bir şey anlamamışsınız. Bu da normal uygulamaları CMD olarak kurmayı çalışmanızdan belli oluyor. Ekranın ortasında exe uzantısı olduğu halde.

@Alfa Prime CMD üzerinden kurmadım. Çok karışık yaptınız, uygulama hata veriyordu. Bilgisayardan anlayan biri olarak anlamadıysam, normal bilgisayarı anlamayan arkadaşlar için anlatımın çok yetersiz. Yapılacak işlemlerini sırayla anlatınız. Kaldırıp Realtek sürücü ve uygulaması ile direkt Realtek sürücüsü kurulumda hata veriyor. O kadar iş yaptınız ki şans eseri mi kuruldu, düşünmedim değil. Ben sorunumu kendi yöntemle hallettim. Sıfırlayıp sıfırlamamam bana kalmış.

""Realtek sürücüyü ve uygun olanı indirip kurun" demişsiniz öyle olmuyor işte anlatımınız yetersiz bence." Böyle bir kelime kullanmadım
destek sayfasından uygun notebookunuza göre indirin

Son düzenleme:
Destek sayfasından uygun notebookunuza göre kastım, notebook seri numarasına özel driver sayfasından
Ama senin kast ettiğin notebook özel Realtek sürücüsünden anlamı çıkıyor.

Geri
Yukarı