Acer VG240Y Pbiip monitör takılma ve pikselleşme sorunu

Hyakutake_GC

Hectopat
İyi akşamlar forumdaşlarım,
22 Haziran'da monitörü teslim aldım. Az önce film izlemek için açmıştım ki aşırı bir takılma ve pikselleşme mevcut:

SS1.png

Şimdi de sıfır ürünü, garantiye yollayacağız...OYY OY
4k videoda sıkıntı yok ama FullHD (1080) veya aşağısı çözünürlükte video oynatınca, işkence ötesi oluyor.
@Emir M. Neden güldünüz?
Acaba paket ile gelen kablodan dolayımı (HDMI 2.0) veya DP kablosu mu alayım?
AMD Software'den biraz düzeltebildim ama tamamen hayal kırıklığı gibi geliyor. 2K veya 4K desteği olan videolarda, 1080P gayet net ama 1080P sınır videolarda çok kötü görüntü.
İnsan bi yardım eder, bir yorum yapar hiç...
Maximum 1080P'de çekilmiş videolara kötü denecek kadar pixelli ve takıla takıla oynatıyor. 4K veya 2K ilede çekilmiş videoları 1080P'de oynatınca iyi denilebilecek derecede oynatıyor ve 4K'da yağ gibi hiçbir şey anlamadım.
SS2.png

Birkaç ayarı değiştirmiştim, şuan böyle.
@UBerk forumdaşım, konuya bakabilir misin?
Kafayı yemek üzereyim.
Betaplus'a söylüyorum. Müşteri Temsilcisi: "Garantiyi biz vermediğimizden, Acer firmasına göndermeniz gerekli" diyor.

Acer firmasını arıyorum, "Biz satış yapmadığımızdan, iptal ve iade ile ilgili işlem yapamıyoruz, Betaplus firmasının distribütöre göndermesi gerekli" diyor.

Tekrar Betaplus firmasını aradım, sizin göndermeniz gerek, Acer böyle böyle dedi...Onlar ise biz bir şey yapamyız...Zorladıktan sonra "Öğleden sonra bizi tekrar arayın, distribütör ile iletişime geçip size döneyim" dedi Betaplus Müşteri Temsilcisi.
YARDIMCI OLACAK BİRİSİ YOK MU ARKADAŞ?
@tristessehivernale Bey, konuya bakabilir misiniz?
www.testufo.com/framerates#count=3&background=stars&pps=1920
@BilgisayarKurdu Bey, dün monitörü Penta Bilişim'e yolladım (Gerekli şikayetler, üründe olan sıkıntıları vb. Yazıp gönderdim.)

Ondan önce Betaplus adlı firmayı THH'ye verdim (Süreçte sıkıntı olmaz ise başvurumu geri çekmeyi planlıyorum. Anlamadığım nokta başvuruda ıslak imza olması gerekli mi? Rehberinizde değinmemişsiniz, dikkat etmedim veya güncel mi değil?).

Son düzenleme:
Yeni alınmış bir ürün iade sınırları içerisinde beğenilmediği taktirde, kutu ve kutu içeriğine zarar gelmediği - değişiklik oluşmadığı sürece iade edilebilir.

Ürünün üreticisi veya distribütörü veya toptancısını bağlayan bir durum yok bu aşamada.
Seni satıcı ve servis bağlar bu noktada; ürünü servise gönderirsin, haklı şikayetlerim sebebiyle iade etmek istiyorum dersin. Onlar da zaten 1 haftalık müşteriye itiraz edemezler, 6 ay içerisinde herhangi bir problem bile yaşasan iadesini vermek zorundalar.

Yani bu tip durumlarda satıcı bazen müşteri memnuniyeti adı altında ürünü direkt olarak kabul eder, kimisi de servise gönder; onay raporunu benimle paylaş der.

Belirttiğin markalar veya isimleri bilmiyorum, burada odak nokta ürünün garantisinden sorumlu servistir. Ürüne zarar vermediysen iadesini zaten çok hızlı şekilde alırsın.
Son olarak bir mağduriyet ortaya çıkmadan THH'ye başvurmayın.

Islak imza gerekmez internet ortamından başvuru yapabiliyorsun neticede. Dijital kimliğin ile varlık gösteriyorsun o mecrada da.

Yeni alınmış bir ürün iade sınırları içerisinde beğenilmediği taktirde, kutu ve kutu içeriğine zarar gelmediği - değişiklik oluşmadığı sürece iade edilebilir.

Ürünün üreticisi veya distribütörü veya toptancısını bağlayan bir durum yok bu aşamada.
Seni satıcı ve servis bağlar bu noktada; ürünü servise gönderirsin, haklı şikayetlerim sebebiyle iade etmek istiyorum dersin. Onlar da zaten 1 haftalık müşteriye itiraz edemezler, 6 ay içerisinde herhangi bir problem bile yaşasan iadesini vermek zorundalar.

Yani bu tip durumlarda satıcı bazen müşteri memnuniyeti adı altında ürünü direkt olarak kabul eder, kimisi de servise gönder; onay raporunu benimle paylaş der.

Belirttiğin markalar veya isimleri bilmiyorum, burada odak nokta ürünün garantisinden sorumlu servistir. Ürüne zarar vermediysen iadesini zaten çok hızlı şekilde alırsın.
Son olarak bir mağduriyet ortaya çıkmadan THH'ye başvurmayın.

Islak imza gerekmez internet ortamından başvuru yapabiliyorsun neticede. Dijital kimliğin ile varlık gösteriyorsun o mecrada da.

Başvurumu nasıl geri çekebilirim? (Ürün garantiye gidiyor, kargo yolda. Öncesinden satıcı ile konuşup, olumlu bildirim alamadığımdan veya müşteri temsilcisinin ürün ile ilgilenmemesi sonucunda sinirlenip THH'ye başvurdum)
Yalnız firma hakkında olumlu yorumlar yok denecek kadar az, rapor aldıktan sonra da iade almıyormuş. Peşini bırakacağımı sanmam...

İlgili heyeti arayıp telefon üzerinden edebilirsin. Servise gönderirken "Yalnızca şikayetleri yazmayın".
Her zaman "Amacınızı - beklentinizi ifade eden" cümleler de ekleyin. Koşulsuz şartsız iade hakkımdan faydalanmak istiyorum, üründen memnun kalmadım şeklinde net bir ifade yer almalı. Yoksa da telefon üzerinden servisi arayıp bilgi vermelisin mutlaka.

Bekleyeceksin, çok kısa süre içerisinde iade onayını verirler. Bunu ise satıcıya mail yoluyla ulaştırabilirsin.
Firma bu tip durumlarda da para iadesi yapmıyor demişsin. O halde bir ürünü satın alırken ilk olarak güvenilir yerlerden alışveriş yapmak gerekli.
Yine de hakkını almana mani değil, icra yoluyla yine alırsın problem değil.

Sen bekleyeceksin bu aşamada.

Sıkıntıları dile getirmeden önce, şöyle yazmıştım: Ürünü açtığımda bu hatalar çıktı (PC’ye bağladığımda). Ürün için değişim talebi veya onarım istemiyorum. Tarafıma para iadesi yapılmasını rica ederim.
Mesajınızı dikkate alarak, Penta Bilişim Teknik Servisi'ne e-posta gönderdim (Detaylı olarak hataları ve isteğimi ürünün içinde gönderdiğim kağıtta belirtmiştim).

Son düzenleme:
Kargo firması, "Pazartesi ulaşmış olur" dedi ve ekledi: "Ürününüz darbe alır veya kırılırsa sigorta karşılamıyor" dedi. Neden olduğunu sorduktan sonra, ürünü göndermelerini söyledim (Sadece kırılabilir etiketi yapıştırdılar).

Kargo şirketinin hasarı karşılamaması normal bir durum; kişisel gönderilerde. Her gönderinin içerisini açıp fotoğrafını dosya sunucularına aktarmadıklarına göre kimin ne ürün gönderdiği veya hasarlı olup olmadığını bilemezler. Art niyetli kullanıcılar bu durumdan faydalanabilir.

Her daim sen, olabildiğince korumalı bir paket ile göndermeye özen göstermelisin. Ürünün kutusundan ziyade direkt olarak ürünü havalı poşet ile sarmanı tavsiye ederim. Akabinde yine kutusuna koyabilir ve kutusunu da sarabilirsin.

İadeye gönderilen ürünlerde bilhassa kutusunu da iyi bir şekilde kaplamak gerekiyor. 4-5 kat havalı poşet hepi topu 5TL bile maliyet yaratmaz kimseye, güzelce sarıp öyle göndermekte fayda var.

Aynı şekilde bir ürünü teslim alırken kargo görevlisini 30 saniye bekletip; kutuyu 3 farklı açıdan hızlıca incelemek ve bir ezik - yırtık olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.

Kargo şirketinin hasarı karşılamaması normal bir durum; kişisel gönderilerde. Her gönderinin içerisini açıp fotoğrafını dosya sunucularına aktarmadıklarına göre kimin ne ürün gönderdiği veya hasarlı olup olmadığını bilemezler. Art niyetli kullanıcılar bu durumdan faydalanabilir.

Her daim sen, olabildiğince korumalı bir paket ile göndermeye özen göstermelisin. Ürünün kutusundan ziyade direkt olarak ürünü havalı poşet ile sarmanı tavsiye ederim. Akabinde yine kutusuna koyabilir ve kutusunu da sarabilirsin.

İadeye gönderilen ürünlerde bilhassa kutusunu da iyi bir şekilde kaplamak gerekiyor. 4-5 kat havalı poşet hepi topu 5TL bile maliyet yaratmaz kimseye, güzelce sarıp öyle göndermekte fayda var.

Aynı şekilde bir ürünü teslim alırken kargo görevlisini 30 saniye bekletip; kutuyu 3 farklı açıdan hızlıca incelemek ve bir ezik - yırtık olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.

Alırken dediğiniz gibi yapıyorum ama o gün ki sinirle havalı poşete sarmadan gönderdim.
Öfke ile kalktık, zararla oturmayız inşallah.
THH konusunda, bekleyeyim mi yoksa iptal mi edeyim? Arafta kaldım (Tebliğ ne kadar zamanda firmaya ulaşıyor).
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Heyetten heyete farklılık gösterebilir, bazen dosyalar askıda bekleyebiliyor. Onun dışında x gün içerisinde satıcıya tebliğ edilir şeklinde bir bilgiye sahip değilim.
Bunun haricinde mevcut başvurun ile bir yere gelemezsin, insan öfkelense de satıcı problemli olduğu sürece ne yaparsan yap katil olmadığın sürece hakkını en erken 2 ay sonra alabiliyorsun :)

Geri
Yukarı