Acer VG240YPbiip 24" 144Hz 1ms vs AOC 24G2U

Cessase

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

bu iki monitör de aynı sanırım sadece biri daha ucuz. Panelleri bile aynı duruyor aradaki fark marka farkı mı yoksa ekstra bir fark var mıdır?

Acer olan 1044 TL AOC olan da 1259 TL.

Tek fark standları. Acer'in standı sadece sağ sol dönüyor az bir şekilde, AOC'ninki sağ sol, yukarı aşağı ve pivot olarak dönebiliyor. AOC'nin standı daha kaliteli. Onun dışında fark yok, aynı panel. Ben monitörü hareket ettirmem, sabit bir şekilde kullanırım derseniz Acer alın. Şahsi fikrim ise biraz daha verilip daha iyi bir standa sahip Aoc alınması. Bütçe sıkıntısı varsa Acer tabii ki.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar AOC düşünüyordum zaten iyice oturdu fikir. 11.11 ya da BF'de bakalım duruma göre.

Tek fark standları. Acer'in standı sadece sağ sol dönüyor az bir şekilde, AOC'ninki sağ sol, yukarı aşağı ve pivot olarak dönebiliyor. AOC'nin standı daha kaliteli. Onun dışında fark yok, aynı panel. Ben monitörü hareket ettirmem, sabit bir şekilde kullanırım derseniz Acer alın. Şahsi fikrim ise biraz daha verilip daha iyi bir standa sahip Aoc alınması. Bütçe sıkıntısı varsa Acer tabii ki.

Pivot özelliği var mıydı Aoc un bu modelinde?
Ben yok diye hatırlıyorum dik dönebiliyor mu yani?

Bu mönitör ile AOC kıyarlarsan ne dersin? Biri IPS biri VA ama o da Samsung sonuçta?

Fiyatı dip yapmış 1199 TL.

Yalnız o fiyat ne öyle. Hepsiburada da 1.800 TL şu an bu monitör. Fiyat çok düşmüş, bir de çok iyi monitör.
aynen :) Bu monitör ilk sıramdaydı hep AOC IPS çıkana kadar ama fiyat pahalı diye 2.ye atmıştım bu fiyatı görünce şu an içimde bir ürperti geldi alsam mı diye:) Monitör canavar ama ghosting şikayeti çok olan ve yazı bulanıklığı şikayeti olan bir monitör galiba kararsız kaldım şimdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı