Açığa geçen insan sayısı arttı mı?

Crypto Guard

Hectopat
Makaleler
2
Eskiden bu kadar yoktu. Özellikle son günlerde aşırı açığa geçen insan görüyorum. Son yıllara göre eğitim sistemi daha mı kötü yoksa farklı bir sebebi mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem kötü, çalışmak için kaynak lazım; onlar pahalı. Ailesinin durumu kötü olup çalışmak için geçen var. 12. sınıflar zaten okul zaman kaybı olduğunu düşündüğü için geçiyor oda var(kesinlikle aynı fikirdeyim keşke zamanında bende açığa geçseydim 12. sınıfta). İşin özü sistemin ve ekonominin durumu. Bir de unuttuğum okulu sallamayan başarısı düşük insanlar var.

Eğitim sisteminin yetersiz olması ve diplomaya sahip olan insanların yıllarını boşa harcaması. Bunlar başlıca bir sebep ve bunun yanında görülen bir çok sebep var. 4 Yıl boşuna okumak yerine, açıktan okuyup 4 yılda bir meslek sahibi olmak isteyebilirler.

Ayrıca sınavların online olması bu hükümetin yaptığı en büyük hatalardan biri. İnsanlardan para kazanmak uğruna eğitim sistemini hiçe sayıyorlar. Öğretmen kuzenlerim ve arkadaşlarım var, okul müdürleri rica ediyor ve belli başlı öğretmenlere tanıdıklarının sınavına girdiriyorlar. Bu olmasa bile parayla kendi sınavını yaptıran insanlar var. Eskiden lise okumanın bir anlamı vardı, hükümetimiz sağ olsun artık üniversite okuyanın bile 5 kuruş değeri yok.

Eğitim sisteminin yetersiz olması ve diplomaya sahip olan insanların yıllarını boşa harcaması. Bunlar başlıca bir sebep ve bunun yanında görülen birçok sebep var. 4 yıl boşuna okumak yerine, açıktan okuyup 4 yılda bir meslek sahibi olmak isteyebilirler.

Ayrıca sınavların Online olması bu hükümetin yaptığı en büyük hatalardan biri. İnsanlardan para kazanmak uğruna eğitim sistemini hiçe sayıyorlar. Öğretmen kuzenlerim ve arkadaşlarım var, okul müdürleri rica ediyor ve belli başlı öğretmenlere tanıdıklarının sınavına girdiriyorlar. Bu olmasa bile parayla kendi sınavını yaptıran insanlar var. Eskiden lise okumanın bir anlamı vardı, hükümetimiz sağ olsun artık üniversite okuyanın bile 5 kuruş değeri yok.

Katılıyorum baraj kalktığından beri -3 netle üniversite okuyanları biliyorum.

Eğitim sistemi yokki, kötü olsun 😂 Liseden sonrası birkaç bölüm hariç TR'de gereksiz zaman kaybı. Meslek lisesi de değilseniz geçin açığa İngilizce ve Felemenkçe öğrenin. Sonra ne iş yapmak istiyorsanız üzerine düşün.

Geri
Yukarı