Açığa geçmek mantıklı mı?

guneyxkaval

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam 11. sınıf dil öğrencisiyim, TYT ve YDS gireceğim. Seneye yani 12. sınıfta açığa geçmek istiyorum. Evde dershaneye gitmeden çalışmanın yeterli olacağını düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı? Bir de kredi olayı varmış, beni sıkıntıya sokar mi? Ha bir de 9 ve 10. sınıftan kalma 2 tane edebiyat sorumluluğum var. Problem olur mu veya nasıl halledebiliriz?

Arkadaşlar selam 11. sınıf dil öğrencisiyim, TYT ve YDS gireceğim. Seneye yani 12. sınıfta açığa geçmek istiyorum. Evde dershaneye gitmeden çalışmanın yeterli olacağını düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı? Bir de kredi olayı varmış, beni sıkıntıya sokar mi? Ha bir de 9 ve 10. sınıftan kalma 2 tane edebiyat sorumluluğum var. Problem olur mu veya nasıl halledebiliriz?
Sorumluluklarını vermen gerekiyor diye biliyorum. Ayrıca açığa geçmek istiyorsan önerim 2.dönem geçmendir. Direkt olarak 12'nin tamamında geçmen çok da doğru değil. Ayrıca evde kaldığın sürece evde yatmayacaksan, ders çalışacağına gerçekten inanıyorsan geçmende bir sorun yok.

Açık lise mezunuyum, ders çalışabileceğini düşünüyorsan gayet mantıklı bir hareket olur.
3 aydan 3 aya sınavlar oluyor bunun dışında tüm gün boş oluyor tamamen derse odaklanırsınız işte.

Kütüphaneye falan gitmeyeceksen geçme düşündüğün gibi hiç olmuyor çünkü.
Kesinlikle katılıyorum bir yerden desteklemiyeceksen veya çok disiplinli değilsen çok kötü etkiliyor. Ben bir fen lisesi mezunu olarak bizim dönemimizde pandemi sonrasının da etkisiyle açığa geçmek çok popüler oldu. 12. Sınıflardan rahat bir 30-40 kişi açığa geçti ama bunlardan bir 5-10 kişi üniversiteye gitti diğerleri hep mezuna kaldı çünkü evde çalışmadılar. O yüzden bir dershane veya kütüphane ile desteklemek en mantıklısı.

Aşırı mantıklı ve çoğu kişi %99 insana uyduğu için cesaret edemediği yöntemlerden biri…
Bence hayata 1-0 önden başlıyorsunuz iş hayatına girecekseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı