Açık lise işleyişi nasıl?

Kredi hesaplarının nasıl yapıldığını maalesef bilemiyorum. Tek diyeceğim alttan dersin yoksa ve 12. sınıfta geçmeyi düşünüyorsan kredin bitmiş oluyor. Zorunlu dersleri verip mezun oluyorsun.

11. sınıf olarak düşünüyorum teşekkür ederim bilgiler için.

Mezun olmak için de 170 kredinin olması, zorunlu olarak 8 dönem okuman ( 18 yaş ve üzeri öğrenciler için dönem sayısı 5 )
Hocam bu kısım dikkatimi çekti. Diyelim ki bir kişi 12.sınıfta yazıldı ve bir yıl boyunca (2 dönem) açık öğrenim gördü hatta üniversite kazandı. Halen açık öğrenim görmeye devam mı ediyor?

@Sülo21 gene de sorun oluşturmaz. Rica ederim.
@xakiran açık lisede 12. sınıfın 1 ve 2. dönemi 7 ve 8. döneme tekabül etmekte. Örgün eğitimde okuduğu sınıf açık öğretimde sıfırlanmıyor.
1663683569104.png

1663683577034.png

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Kredimi 170'e tamamlayınca direk mezun mu oluyorum yoksa zorunlu 18 dersi de vermem mi gerekiyor? Kredimi 170 yapınca zorunlu derslerim düşüyor mu? 11.sınıfım.

Evet, dönem zorunluluğu var ve zorunlu dersin de kalmamalı.

Müdür yardımcısı 12.sınıf başında mezun bile olabilirsin demişti de o yüzden kafam karışmıştı teşekkür ederim.

Evet, dönem zorunluluğu var ve zorunlu dersin de kalmamalı.

Kredimi tamamladıktan sonra sadece edebiyatı vermeye çalışsam yeter sanırım çünkü diğerlerinden muaf olabiliyorum.

Geri
Yukarı