Açık lise nasıldır?

Meslek lisesi nedir bilirim. 4. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmamız gerekirken trafik dersi görüyorduk... Meslek lisesinde 3 yılda öğretilen bütün bilgileri sanayide 2 ay çalışarak öğrenebilirsin yani öğrettikleri şeyler de öyle bal kaymak değil. Benim zamanımda 10. sınıfın ilk döneminde başka bir liseye gitme hakkın vardı onu bi araştır hala varsa anadolu lisesine geçmeye çalış. Meslek lisesinde kalırsan açık liseye geç veya geçme şimdiden üniversite sınavına çalışmaya başla, dershaneye gitme. Derhane tamamen para ve zaman kaybı. Youtube da çok güzel anlatan hocalar var onları dinle kendin evde çalış. Lise bitince mezuna kaldım ve dershaneye gittim bırak faydası olmasını daha düşük bir sıralama yaptım, evde kendim çalıştım şuan ytü mekatronik mühendisliği okuyorum. Velhasıl kelam sana tek tavsiyem meslek lisesinden kurtulman, öyle veya böyle bir şekilde kurtul. ( benim okuduğum meslek lisesi Türkiye'deki en iyi meslek lisesi idi mesele okulun güzelliği vs değil müfredatları tamamen senin üniversite okumanı engellemek üzerine kurulu.)

Meslek lisesi nedir bilirim? 4. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmamız gerekirken trafik dersi görüyorduk... Meslek lisesinde 3 yılda öğretilen bütün bilgileri sanayide 2 ay çalışarak öğrenebilirsin yani öğrettikleri şeyler de öyle bal kaymak değil. Benim zamanımda 10. sınıfın ilk döneminde başka bir liseye gitme hakkın vardı onu bir araştır hala varsa Anadolu lisesine geçmeye çalış. Meslek lisesinde kalırsan açık liseye geç veya geçme şimdiden üniversite sınavına çalışmaya başla, dershaneye gitme. Derhane tamamen para ve zaman kaybı. YouTube'da çok güzel anlatan hocalar var onları dinle kendin evde çalış. Lise bitince mezuna kaldım ve dershaneye gittim bırak faydası olmasını daha düşük bir sıralama yaptım, evde kendim çalıştım şu an YTÜ mekatronik mühendisliği okuyorum. Velhasıl kelam sana tek tavsiyem meslek lisesinden kurtulman, öyle veya böyle bir şekilde kurtul. ( benim okuduğum meslek lisesi Türkiye'deki en iyi meslek lisesi idi mesele okulun güzelliği vs değil müfredatları tamamen senin üniversite okumanı engellemek üzerine kurulu.)

Katılıyorum meslek lisesinde öğreneceğin mesleki bilgiyi iş yerinde Max 6 ayda öğrenirsin ayrıyeten mesem diye bir şey çıktı hem okula hem işe gidiyorsun bir de staj parası alıyorsun haftada 2 günmü 1 günmü ne okula gidiyorsun 1 gün tatilin var diğer günlerde iştesin diye biliyorum araştırabilirsiniz ayrıyeten diplomada alıyorsunuz vs. hatta dünyanın her yerinde geçen sertifika veriyorlar demişlerdi bizim müdür yardımcısı ne kadar doğru bilemem.

Meslek lisesi nedir bilirim? 4. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmamız gerekirken trafik dersi görüyorduk... Meslek lisesinde 3 yılda öğretilen bütün bilgileri sanayide 2 ay çalışarak öğrenebilirsin yani öğrettikleri şeyler de öyle bal kaymak değil. Benim zamanımda 10. sınıfın ilk döneminde başka bir liseye gitme hakkın vardı onu bir araştır hala varsa Anadolu lisesine geçmeye çalış. Meslek lisesinde kalırsan açık liseye geç veya geçme şimdiden üniversite sınavına çalışmaya başla, dershaneye gitme. Derhane tamamen para ve zaman kaybı. YouTube'da çok güzel anlatan hocalar var onları dinle kendin evde çalış. Lise bitince mezuna kaldım ve dershaneye gittim bırak faydası olmasını daha düşük bir sıralama yaptım, evde kendim çalıştım şu an YTÜ mekatronik mühendisliği okuyorum. Velhasıl kelam sana tek tavsiyem meslek lisesinden kurtulman, öyle veya böyle bir şekilde kurtul. ( benim okuduğum meslek lisesi Türkiye'deki en iyi meslek lisesi idi mesele okulun güzelliği vs değil müfredatları tamamen senin üniversite okumanı engellemek üzerine kurulu.)

Matamatik dersinde 3 haftada 5 soru falan çözdük hocalar sadece yazı yazdırıyor ve aşırı derecede kibirliler hocalar öğrencileri istediği gibi tokatlayıp dövebiliyorlar serserilerden bahsetmiyorum bile sınıfta boyu kısa kalmış çocuğun parasını zorla alıyorlar dolmuş parasına kadar yazık, böyle bir ortamda bulunmayanlar şimdi gelip en azından mesleğin olsun yazacak ya şaka gibi.

yazdığım yorumu dikkate alman senin için çok önemli ben bunları öğrendiğimde iş işten geçmişti. Hocaların sana " bu meslekte çok para var liseden mezun olun işe girin 15bin lira maaş alırsınız" gibi saçma sapan şeyler söyleyebilir çünkü bize böyle söylendi, hocadır bu işi en iyi o bilir diye inandık bügün lise mezunu birisine bırak 15bin lira maaş vermeyi işe bile almıyorlar hatta ayıptır söylemesi hocanın bu söylemini stajdaki ustama söylediğimde bana g*tüyle gülmüştü 1 hafta iş yerinde goygoyunu yaptılar. Erken sanma şimdiden üniversite sınavına çalışmaya başla sen anadolu lisesi öğrecileri gibi türev, limit, integral, logoritma, organik kimya vb. gibi ayt konularını görmeyeceksin ve bu konular yabana atılacak konular değil bunları bilmeden bırak mühendislik kazanmayı aytde puanını bile hesaplamazlar. Başlarda zorlanırsın konular zor gelir ama zamanla alışırsın sık dişini aç youtubeden videonu izle, anla, not al, soru çöz. Tekrar söylüyorum dershane işini unut sadece ve sadece zarar paranı boşver zamanını çalıyor sakın kendini kandırma dershane ile zamanını heba etme. Okuyunca belki için kararıcak ama durum bu senin için zaman geç değil bundan 6 yıl önce senin yaşında olan ve senin yaşadıklarını ve yaşayacaklarını yaşamış birini bulmuşsun bunu fırsatı kaçırma dediklerimi dinle.

okulu sevmiyorsanız ısınamıyorsanız açık lise ye yazılabilirsiniz hocam sınavları online olacak diye biliyorum kitapları alıp çalışacaksınız çıkmış sınav sorularını çözeceksiniz hazırlık olarak
ve geçtiğin sınavın kredisini alıyorsunuz 170 kredi tamamlayıp 0 da zorunlu dersiniz olduğu mezun olursunuz

Matamatik dersinde 3 haftada 5 soru falan çözdük hocalar sadece yazı yazdırıyor ve aşırı derecede kibirliler hocalar öğrencileri istediği gibi tokatlayıp dövebiliyorlar serserilerden bahsetmiyorum bile sınıfta boyu kısa kalmış çocuğun parasını zorla alıyorlar dolmuş parasına kadar yazık, böyle bir ortamda bulunmayanlar şimdi gelip en azından mesleğin olsun yazacak ya şaka gibi.

Matematik hocama soru sorduğumda "sanane, öğrenip ne yapacaksın." diye azar işitmiştim. Yaramaz olmayan kendi halinde bir öğrenciydim matematik sınavlarından da +70 puan alırdım ama meslek lisesi işte yapacak bişey yok :) bunları kafana takma malesef eğitim hiç olmadığı kadar kötü bir durumda evde kendin çalış emin ol bir süre sonra alışkanlık haline gelecek ve boş durduğunda soru çözesin gelecek aynı bilgisayarda oyun oynama isteği gibi insanın soru çözesi geliyor. Senin için hiç geç değil, evinde kendin çalış, kolay değil ama sistemi değiştirmek elimizde olmadığına göre sisteme uygun hareket etmemiz gerekiyor. Umarım herşey gönlünce olur dostum bu konuyu kaydedeceğim istediğin zaman istediğini sorabilirsin.

İleriki yıllarda daha popüler olacak bu açık lise + etüt çünkü eğitim sistemimiz bozuk onun dışında düzenli ders çalışacağına inanıyorsan açık liseye geçebilirsin.

Matematik hocama soru sorduğumda "sana ne, öğrenip ne yapacaksın." diye azar işitmiştim. Yaramaz olmayan kendi halinde bir öğrenciydim matematik sınavlarından da +70 puan alırdım ama meslek lisesi işte yapacak bir şey yok :) bunları kafana takma maalesef eğitim hiç olmadığı kadar kötü bir durumda evde kendin çalış emin ol bir süre sonra alışkanlık haline gelecek ve boş durduğunda soru çözesin gelecek aynı bilgisayarda oyun oynama isteği gibi insanın soru çözesi geliyor. Senin için hiç geç değil, evinde kendin çalış, kolay değil ama sistemi değiştirmek elimizde olmadığına göre sisteme uygun hareket etmemiz gerekiyor. Umarım her şey gönlünce olur dostum bu konuyu kaydedeceğim istediğin zaman istediğini sorabilirsin.

Aileme ömür boyu işçi olmak istemediğimi anlatıyorum önemsemiyorlar cevap bile vermedi😒

Adam sana muhasebe alanında hukuk anlatıyor.
Açık lise iyidir.

Meslek lisesinden her türlü iyidir.
Tuvaletten sp**m ve es**r kokusu geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı