Lise Açık öğretime geçilmeli mi?

lawlies

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

ben lise öğrencisiyim. Yaklaşık iki yıldır freelance olarak arayüz geliştiriciliği yapmaktayım. Fena bir ücret kazanmıyorum, ek olarak şu an yürüttüğüm birkaç proje var. Ancak okul benim için tam bir zaman kaybı minvalinde, keza okul varken yazılıma pek zamanım kalmıyor.

Liseyi açıktan okumak istiyorum ancak üniversiteye de gitmek istiyorum. Açıktan okusam, lise 4'de dershaneye yazılıp derslere asılsam; fena olmayan bir üniversite de bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanamaz mıyım?

Ek olarak İngilizce ve edebiyat derslerinde oldukça başarılıyım. Makale yazımı ve tenkit işleri de yaptığım için edebiyat açısından, çevirmenlik yaptığım için de İngilizce açısından sorunum yok. (Epey akıcı İngilizce'ye sahibim.)

Sizce ne yapmalıyım? Benim için okul tek artısı sosyalleşmek oluyor, okulu bırakırsam yine bir şekilde eski arkadaşlarımla vesaire sosyalleşirim ancak ne kadar olabilir bilemiyorum.

Açıkta okumak pek sağlıklı olmuyor. Eğer okula gitmedende sınavlara çalışır geçerim diyorsan açıktan okuyabilirsin

Yakınındaki Halk Eğitim merkezlerine gidip bilgi alabilirsin, ya da internet üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsin. Kişinin tamamen çalışmasına ve hırsına kalmış, 7 yıl okuyup bitiremeyen de var tam 4-5 yılda bitirmiş olanda var. 41 yaşında çok saygıdeğer bir ağabeyim şuan açıktan üniversite okuyor bölümü aklımda değil ama düzenli olarak üniteleri okuduğunu ve sürekli test çözdüğünü söylüyordu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı