Açık liseden dil mantıklı mıdır?

İlahiyat fakültesine gitmeyi düşünmüyorsan açık liseye geçmen iyi olabilir. Açık lise hakkında da aklına takılan bir soru varsa konu açarak beni etiketleyebilirsin. Cevaplayalım :)

Elinize sağlık. Ek olarak açık liseye geçersen eğer ki kredin yeterse ve zorunlu ders sayın 0 olur ise 11 sınıfın sonunda mezun bile olabilirsin.

Açık lisede zorunlu olarak 8 dönem okuma zorunluluğu var. Senin dediğin 18 yaş ve üzeri öğrencilerin açık lisede dönem okuma zorunluluğu 5 ve zorunlu ders sayısı 0'a da inmez. Yanlış bilgilendirme olmuş seninki.

Bence çok mantıklı. Ben de bu sene 12. sınıfım açık liseye geçtim geçiş de gayet basit.
Zorunlu aldığın birkaç ders var onlara da sınav zamanı çok az çalışsan bile sınavdan 100 alırsın. Bu sayede ders çalışmak için bol bol vakit kalıyor. Ne gereksiz derse giriyorsun ne de gereksiz dersin sınavına çalışmak zorunda kalıyorsun.

Bence çok mantıklı. Ben de bu sene 12. sınıfım açık liseye geçtim geçiş de gayet basit.
Zorunlu aldığın birkaç ders var onlara da sınav zamanı çok az çalışsan bile sınavdan 100 alırsın. Bu sayede ders çalışmak için bol bol vakit kalıyor. Ne gereksiz derse giriyorsun ne de gereksiz dersin sınavına çalışmak zorunda kalıyorsun.
Peki açıktan dil okuyan tanıdğınız var mı mantıklı mıdır böyle bir şey?

@Ichimaru5 açık lisede dil bölümü yok. Öncelikle o yanlış bilgiyi bir ortadan kaldıralım. Açık lise alansız olur ve herkes aynıdır. Senin dediğin mesleki açık öğretim, mesleki açık öğretimde de mesleğe yönelik hazırlarlar öğrenciyi. Gene dil bölümü olmuyor.

Açık lisede zorunlu olarak 8 dönem okuma zorunluluğu var. Senin dediğin 18 yaş ve üzeri öğrencilerin açık lisede dönem okuma zorunluluğu 5 ve zorunlu ders sayısı 0'a da inmez. Yanlış bilgilendirme olmuş seninki.

Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Benim lise sona giden kardeşim var. Kredisi 220 ve 8 tane zorunlu dersi kaldı. Ders seçimlerinde 8 tane zorunlu dersi seçti. Eğer hepsini yapabilirse bu dönem mezun olabilir mi?

@Ichimaru5 açık lisede dil bölümü yok. Öncelikle o yanlış bilgiyi bir ortadan kaldıralım. Açık lise alansız olur ve herkes aynıdır. Senin dediğin mesleki açık öğretim, mesleki açık öğretimde de mesleğe yönelik hazırlarlar öğrenciyi. Gene dil bölümü olmuyor.
Sizi gayet iyi anladım fakat demek istediğim herhangi bir lisenin dil bölümüne gitmeden açıktan okumak mantıklı mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı