Açık liseye geçiş yöntemleri nelerdir?

Airsoft Kar98

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 10. sınıf öğrencisiyim, okuldaki uzun ve yorucu ders saatlerinin hiç verimli geçmemesi sebebiyle 11. sınıfta açık liseye geçmek istiyorum ancak geçişler bayağı zorlaştırılmış. Biraz araştırma yapınca öğrendim ki bakanlığın hafızlık kurslarına kayıt olanlar ya da bakanlıkça mazereti uygun görülenler açığa geçebiliyormuş. Öncelikle;

1-) Bakanlığın hafızlık kurslarına bir şekilde kayıt olduktan sonra gitmezsem örgün eğitime atılır mıyım?
2-) Kurslarda hafızlık eğitimi veren hocalara derdimi anlatsam bana yardımcı olabilirler mi? "Gel 10 dakika köşede otur, seni yok yazmayalım sonra gidersin" misali.
3-) Hafızlık kurslarında haftada kaç gün, kaç saat eğitim verilir? Eğer katlanılabilecek düzeyde ise yine gidip oturmaya razıyım.
4-) Bakanlıkça mazereti uygun görülen maddeler neler olabilir? Örneğin; refakatçi ben olmasam bile "evde hastam var, ona bakmakla yükümlüyüm" diyerek açık liseye geçiş yapabilir miyim?

Aranızda bakanlığın yayımladığı yeni sistemde açığa geçebilenler ya da geçmeye çalışanlar varsa nelerle karşılaştığınızı öğrenmek isterim. Hatta dm yoluyla bizzat konuşmak isterim. Ayrıca açık liseye geçmek için farklı yöntemler keşfeden arkadaşlar aydınlatırsa çok makbule geçer.

Hocam bence okul okumak dışında kurtuluş yolu arıyorsanız e-ticaret gayet mantıklı, şimdi çoğu kişi mesajıma beğenmedi atacak muhtemelen ama bilgisizliğinden atacaklar, siz bence dediğimi yapın.
Amacım okumayıp derslerden kurtulmak değil, sadece okula gitmemek. Ben üniversite okuyacağım ancak okul benim için zaman kaybından ibaret. Evde kendi kendime çalışırken okula kıyasla hem daha kısa sürede, hem de daha verimli çalışıyorum. E-ticaret konusuna gelirsek halihazırda uzmanlaşmaya çalıştığım alanlarım mevcut, o sebepten ötürü pek ilgilenmiyorum. Öneri için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı