Açık liseye geçmek istiyorum

Kalem21

Kilopat
Daha fazla  
Her sabah saat 7'de kalkıp öğlen 4'de gelmek beni yoruyor. Ödevi, tekrarıydı derken kendime zaman ayıramıyorum. Dikkatim çok çabuk dağılıyor ve derslere konsantre olamıyorum. Çevremde arkadaşım yok ve olan arkadaşlarımın hepsi benden uzakta oturuyor. Kendimi geliştirmek istiyorum (Spor vs. ) Ama okulun bunu engellediğini düşünüyorum. Dar bakış açılı öğretmenlerden de bıktım artık. Ödev yapın, tekrar edin demekten başka bir şey dedikleri yok. Kitapta ne yazıyorsa onu anlatıyorlar. Hayalleri olan biriyim ama okulun bana kattığı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Anneme açık öğretime geçmek istediğimi söylediğimde direk senden bir şey olmaz muhabbetine döndürüyor. Ama artık gerçekten sıkıldım okuldan ve kendimi geliştirmek, hedeflerimi gerçekleştirmek adına açığa geçmek istiyorum. Ailemi nasıl ikna edebilirim veya ailemden gizli bir şekilde açık öğretime geçebilir miyim? 10. Sınıfım ve çok programlı bir anadolu lisesinde okuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
31 yaşındayım ilerde kesinlikle çocuğumu örgün öğretime vermem ülkede zaten derste öğrenme diye bişey kalmamış en büyük pişmanlığım örgün okumam liseyi geç açık liseye seninde gençliğin solmasın kardeşim :)

10.Sınıfsan geçmeni tavsiye etmem şahsen Açık Lisede okuyan biri olarak söyleyebilirim ki evde olmak ne yaparsanız yapın tembelleştiriyor. Ev bir nevi yaşayan bir organizma gibidir zamanla sizi kendi ritmine uydurur, günler geçtikçe bir bakıyorsunuz sabah kalkmışsınız birden akşam bilmem kaç olmuş haliyle de bu saatten sonra olmaz diye diye hiç çalışmamaya başlıyorsunuz. Şahsen 11 ve 12.Sınıfta dersleri sıkı tutmaktan yanayım ben 10.Sınıfım şu anda ve önümüzdeki dönem derslere ciddi oranda ağırlık verip adam akıllı bir liseden sağlam burs alıp Üniversite sınavında fena olmayan bir puan almak istiyorum. Daha detaylı konuşmak isterseniz bana ulaşın lütfen. Gerçekten de bu kadar bunalmış iseniz hemen şuan hala kayıt dönemi devam ederken geçin üç gün sonra kapanıyor kayıtlar. 11.Sınıfta da (benim şahsi görüşüm) okula geri döner Üniversite sınavında iyi bir şeyler yaparsınız. Dediğim gibi yaşıtız zaten sanırım daha da konuşmak isterseniz ulaşın bana.

Ben liseye örgün öğretimle başlayıp açıköğretim ile bitirmiş biriyim. Örgün okusam da bitirirdim ama senin için açıköğretimin şartlarının daha avantajlı olacağını düşünüyorsan daha mantıklı tabiki. Açıköğretim lisesi, üniversiteye göre çok kolay. Sınavlar test tarzıyla yapılıyor. Sorular kolay. Seçenekler kolay. Yanlış doğruyu götürmüyor. Açıköğretim lisesinde öğreneceklerin ile üniverstede öğreneceklerin arasında uçurumlar kadar fark var. İster örgün ister açıköğretim oku ama üniversite hedefin varsa çok çalışmak zorundasın. Lisede notları 50 civarı olan bir öğrenci üniversitede 5-10 alır diyebilirim.

10.Sınıfsan geçmeni tavsiye etmem şahsen Açık Lisede okuyan biri olarak söyleyebilirim ki evde olmak ne yaparsanız yapın tembelleştiriyor. Ev bir nevi yaşayan bir organizma gibidir zamanla sizi kendi ritmine uydurur, günler geçtikçe bir bakıyorsunuz sabah kalkmışsınız birden akşam bilmem kaç olmuş haliyle de bu saatten sonra olmaz diye diye hiç çalışmamaya başlıyorsunuz. Şahsen 11 ve 12.Sınıfta dersleri sıkı tutmaktan yanayım ben 10.Sınıfım şu anda ve önümüzdeki dönem derslere ciddi oranda ağırlık verip adam akıllı bir liseden sağlam burs alıp Üniversite sınavında fena olmayan bir puan almak istiyorum. Daha detaylı konuşmak isterseniz bana ulaşın lütfen. Gerçekten de bu kadar bunalmış iseniz hemen şuan hala kayıt dönemi devam ederken geçin üç gün sonra kapanıyor kayıtlar. 11.Sınıfta da (benim şahsi görüşüm) okula geri döner Üniversite sınavında iyi bir şeyler yaparsınız. Dediğim gibi yaşıtız zaten sanırım daha da konuşmak isterseniz ulaşın bana.
Ben liseye örgün öğretimle başlayıp açıköğretim ile bitirmiş biriyim. Örgün okusam da bitirirdim ama senin için açıköğretimin şartlarının daha avantajlı olacağını düşünüyorsan daha mantıklı tabiki. Açıköğretim lisesi, üniversiteye göre çok kolay. Sınavlar test tarzıyla yapılıyor. Sorular kolay. Seçenekler kolay. Yanlış doğruyu götürmüyor. Açıköğretim lisesinde öğreneceklerin ile üniverstede öğreneceklerin arasında uçurumlar kadar fark var. İster örgün ister açıköğretim oku ama üniversite hedefin varsa çok çalışmak zorundasın.
31 yaşındayım ilerde kesinlikle çocuğumu örgün öğretime vermem ülkede zaten derste öğrenme diye bişey kalmamış en büyük pişmanlığım örgün okumam liseyi geç açık liseye seninde gençliğin solmasın kardeşim :)
Öncellikle hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim. Evet üniversite hedefim var ama okulda kesinlikle konsantre olamıyorum. Eskiden çalışkan biriydim ve sonradan yaşadığım bir kaç üzücü olaylar sonrasında derslerim bir anda düştü. LGS sınavında hiç çalışmadan 256 puan yapmayı başarabildim. Açık liseye nasıl kayıt olucam bilmiyorum. Ailemden gizli olabiliyorsam ne yapmam gerekiyor ? @Silinen üye dostum discord linki atabilirmisin :)

Kardeş biraz daha sık dişini al diplomanı üniversitede kendini bulursun. Yoksa sırf haklı yanını bulmak istesen her yönden haklısın, ama yapacak bir şey yok.

Aileden gizli kayıt olmaya çalışma. Onlar sana karışamaz. Strese sokma kendini. Yıllık 2 dönem kayıt harcı var. Kayıt olduktan sonra onları yatırıyorsun onlar da çok düşük miktarlar. 40-50 liraydı ben okurken. 18 yaşın altındaysan 2, üzerindeysen 3 dönem sınava giriyorsun. Biraz araştırırsan öğrenirsin. Basit. Telefondan arayıp sor yarın büroyu.

Öncellikle hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim. Evet üniversite hedefim var ama okulda kesinlikle konsantre olamıyorum. Eskiden çalışkan biriydim ve sonradan yaşadığım bir kaç üzücü olaylar sonrasında derslerim bir anda düştü. LGS sınavında hiç çalışmadan 256 puan yapmayı başarabildim. Açık liseye nasıl kayıt olucam bilmiyorum. Ailemden gizli olabiliyorsam ne yapmam gerekiyor ? @Silinen üye dostum discord linki atabilirmisin :)
Hemen serkan#8541.

Açık liseye geçersen hiçbir şey öğrenemezsin. Üniversiteyi de kazanamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı