Açık liseye geçmek istiyorum

Sana yaşadıklarımı anlatsam, karşılıklı ağlarız, şaka yapmıyorum.

• Ödevler canını mı sıkıyor, yapma bırak.
• Her gece yatamamak, erken kalkmak canını mı sıkıyor, okula gittiğinde koy masaya kafanı, kapat gözlerini ve zamanın geçmesine tanıklık et. İki ders sonunda en azından kendine gelmiş olursun sabaha nazaran.
• Öğretmenlerin at gözlüğüyle dolaşması, durduk yere sen ve senin gibileri azarlaması, sorumsuz olduğunu belirtmesi canını mı sıkıyor, takma. Bu kadar basit aslında, gül geç hatta. Sen ödevini yapmadın diye, derste kafanı koydun diye sınıfta kalmayacaksın, her türlü geçeceksin. En fazla seninkileri arayıp, seni azarlar. Elinden fazlası gelmez, samimi ve kafa bir öğretmen varsa okulda; ki senin öğretmenin olmak zorunda değil, gidip direkt anlat düşüncelerini ve halini. Emin ol bir öğretmen sana samimi ve kafa geliyorsa, gerçekten de senin kafandadır ve dinler, yorumlar, yol gösterebilir.

Sen uykusuz da olsan, yorgun veya bitkin de olsan zaman sen istesen de istemesen de geçiyor.

Açık liseye geçersen hiçbir şey öğrenemezsin. Üniversiteyide kazanamazsın.

Normal okuyunca öğrenebiliyor muyuz sanki?

Sana yaşadıklarımı anlatsam, karşılıklı ağlarız, şaka yapmıyorum.

• Ödevler canını mı sıkıyor, yapma bırak.
• Her gece yatamamak, erken kalkmak canını mı sıkıyor, okula gittiğinde koy masaya kafanı, kapat gözlerini ve zamanın geçmesine tanıklık et. İki ders sonunda en azından kendine gelmiş olursun sabaha nazaran.
• Öğretmenlerin at gözlüğüyle dolaşması, durduk yere sen ve senin gibileri azarlaması, sorumsuz olduğunu belirtmesi canını mı sıkıyor, takma. Bu kadar basit aslında, gül geç hatta. Sen ödevini yapmadın diye, derste kafanı koydun diye sınıfta kalmayacaksın, her türlü geçeceksin. En fazla seninkileri arayıp, seni azarlar. Elinden fazlası gelmez, samimi ve kafa bir öğretmen varsa okulda; ki senin öğretmenin olmak zorunda değil, gidip direkt anlat düşüncelerini ve halini. Emin ol bir öğretmen sana samimi ve kafa geliyorsa, gerçekten de senin kafandadır ve dinler, yorumlar, yol gösterebilir.

Sen uykusuz da olsan, yorgun veya bitkin de olsan zaman sen istesen de istemesen de geçiyor.

Üniversite kazanmak istiyoruz kafamızı koyup yatarsak ne öğrenicez hiç yokdan AÖ'de bir şeyler öğrenip kazanırız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sabah saat 7'de kalkıp öğlen 4'de gelmek beni yoruyor. Ödevi, tekrarıydı derken kendime zaman ayıramıyorum. Dikkatim çok çabuk dağılıyor ve derslere konsantre olamıyorum. Çevremde arkadaşım yok ve olan arkadaşlarımın hepsi benden uzakta oturuyor. Kendimi geliştirmek istiyorum (Spor vs. ) Ama okulun bunu engellediğini düşünüyorum. Dar bakış açılı öğretmenlerden de bıktım artık. Ödev yapın, tekrar edin demekten başka bir şey dedikleri yok. Kitapta ne yazıyorsa onu anlatıyorlar. Hayalleri olan biriyim ama okulun bana kattığı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Anneme açık öğretime geçmek istediğimi söylediğimde direk senden bir şey olmaz muhabbetine döndürüyor. Ama artık gerçekten sıkıldım okuldan ve kendimi geliştirmek, hedeflerimi gerçekleştirmek adına açığa geçmek istiyorum. Ailemi nasıl ikna edebilirim veya ailemden gizli bir şekilde açık öğretime geçebilir miyim? 10. Sınıfım ve çok programlı bir anadolu lisesinde okuyoru
Geçtiniz mi geçtiyseniz ailenizi nasıl ikna ettiniz

Geçmedim bitirdim liseyi. Zaten korona vs oldu o dönem geçmeme de gerek kalmadı.
Açık liseye geçmek istiyorum Abi bende. 8 saat okul zaten başa bela bide dershaneye gidiyorum. Annem izin vermiyor ne yapmalıyım, anlattım ona durumu ama anlamamazlıktan geliyor, bir türlü benim halimden anlamıyor. Ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı