Açık öğretim + Dershane mi yoksa Anadolu Lisesi mi?

lawny

Decapat
Makaleler
3
Arkadaşlar zamanında LGS'ye çalışmamamın cezasını çekiyorum 9. Sınıf iğrenç geçti 10. Sınıfta açığa geçtim fakat şimdi açık öğretimden aldığım kredi puanı ile başka bir Anadolu lisesine geçme şansım olduğunu öğrendim 10. Sınıfta 1 sene boyunca açıkta durdum şu anda aşırı yalnızım bir tane bile arkadaşım yok. Üniversite sınavında derece yapmak istiyorum fakat yalnızlıktan dolayı odaklanamıyorum depresyonlara giriyorum. Sizce dershaneye yazılsam sosyal ortamım olur mu? Yoksa 11. Sınıfı lisede mi okuyayım? Tavsiyeniz ne olurdu açık liseden devam edip okulda sözlülerle sınavlarla uğraşmadan sadece dershaneyle mi devam edeyim yoksa Anadolu lisesinde mi devam edeyim? (Gideceğim lise yine iyi değil fakat en azından gideri var bulunduğum yere göre.) Dershane okul gibi sosyal ortam Arkadaş ortamı sağlayabilecekse Dershane daha mantıklı geliyor.

Arkadaş falan filan boş iş kendine yatırım yap arkadaşlarına değil, sosyal çevre yerine kütüphaneye gidebileceğin beraber ders çalışabileceğin bir arkadaş bulmak için dershane daha mantıklı çünkü 11'e geçenler hala sınav ciddiyetinin farkında değil laga lugaya gidersin.

11. sınıfta açığa geçme çünkü sınavın baba konularından olan trigonometri gibi konular var okulda çalış, ortalama seviyede tut. Seninle aynı senaryodaydık ben 12. sınıfta direkt açığa geçtim (ailemle bol kavgalı geçti süreç.). Evden kendim hiçbir ekstra destek almadan EA ham 7k yaptım yerleştirme 13k geldi. Tamamen sana bağlı aslında.

11. sınıfta açığa geçme çünkü sınavın baba konularından olan trigonometri gibi konular var okulda çalış, ortalama seviyede tut. Seninle aynı senaryodaydık ben 12. sınıfta direkt açığa geçtim (ailemle bol kavgalı geçti süreç.). Evden kendim hiçbir ekstra destek almadan EA ham 7k yaptım yerleştirme 13k geldi. Tamamen sana bağlı aslında.
Ve bu arada 12'de çoğu arkadaşın yanında olmayacak. Çevresi biraz çok olan birisiydim ve sınava çalışırken sadece 5-6 kişi vardı.

Arkadaş falan filan boş iş kendine yatırım yap arkadaşlarına değil, sosyal çevre yerine kütüphaneye gidebileceğin beraber ders çalışabileceğin bir arkadaş bulmak için dershane daha mantıklı çünkü 11'e geçenler hala sınav ciddiyetinin farkında değil laga lugaya gidersin.
Gerekirse laga lugaya gitsin ama mutsuz olmasın. İnsanlar robot değil bu şekilde yaşam sürdüremez.

Arkadaşlar zamanında LGS'ye çalışmamamın cezasını çekiyorum 9. sınıf iğrenç geçti 10. sınıfta açığa geçtim fakat şimdi açık öğretimden aldığım kredi puanı ile başka bir Anadolu lisesine geçme şansım olduğunu öğrendim 10. sınıfta 1 sene boyunca açıkta durdum şu anda aşırı yalnızım bir tane bile arkadaşım yok. Üniversite sınavında derece yapmak istiyorum fakat yalnızlıktan dolayı odaklanamıyorum depresyonlara giriyorum. Sizce dershaneye yazılsam sosyal ortamım olur mu? Yoksa 11. sınıfı lisede mi okuyayım? Tavsiyeniz ne olurdu açık liseden devam edip okulda sözlülerle sınavlarla uğraşmadan sadece dershaneyle mi devam edeyim yoksa Anadolu lisesinde mi devam edeyim? (gideceğim lise yine iyi değil fakat en azından gideri var bulunduğum yere göre.) Dershane okul gibi sosyal ortam arkadaş ortamı sağlayabilecekse dershane daha mantıklı geliyor.

Sana tavsiyem eğer gerçekten çalışacaksan sadece son sınıfta geçiş yapman.

11. sınıfta lise oku. Cidden 2 yıl boyunca dershanenin sonuç odaklı eğitimi ve ortamıyla zaman geçmez.
11.sınıfta açık mantıklı değil bence. 1 sene devam edin okula 12. sınıfa geçince açığa geçmek dershane ile mantıklı olur.
Teşekkürler. Ancak şöyle bir durum da var okulda obp puanı düşüyor. 12. Sınıfta açığa geçmek daha mantıklı ama dediğiniz gibi.
Arkadaş boş iş değil maalesef. Dayanamıyorum o kadar yalnızım ki. Sabah kalkıyorum merak edenim yok bir yere gidicem kimsem yok. Annem babam da ayrı o derece kötü bir durumdayım.
Gerekirse laga lugaya gitsin ama mutsuz olmasın. İnsanlar robot değil bu şekilde yaşam sürdüremez.
Çok haklısınız.

Geri
Yukarı