Anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi okumak mantıklı?

Çevrendeki meslek liselerinin internet sitesinden bölümlerine bakabilirsin. Meslek lisesinin dezavantajı öğrenci kalitesi, ne kadar sakin, düzgün ve çalışkan bir öğrenci olsan bile ortam yüzünden okuldan nefret edebiliyorsun.
Yaşadığım yere yakın meslek lisesi teknik kolej okul falan mükemmel daha 1 senelik zaten, ama oraya gidenler belli işte puansız alıyor arkadaşlarım var 2-3 tane orda işte oradaki insanlar pek iyi değil.

Yaşadığım yere yakın meslek lisesi teknik kolej okul falan mükemmel daha 1 senelik zaten, ama oraya gidenler belli işte puansız alıyor arkadaşlarım var 2-3 tane orada işte oradaki insanlar pek iyi değil.

Risk alırım diyorsanız denemeye değer bence. Meslek lisesine başlayıp mükemmel bir okul hayatı geçirip kalifiye olarak meslek sahibi olan tanıdıklarım var. Lakin istisnalar kaideyi bozmuyor. Üniversiteye gidecek misiniz?

Risk alırım diyorsanız denemeye değer bence. Meslek lisesine başlayıp mükemmel bir okul hayatı geçirip kalifiye olarak meslek sahibi olan tanıdıklarım var. Lakin istisnalar kaideyi bozmuyor. Üniversiteye gidecek misiniz?

Evet işte yazılım mühendisliği düşünüyorum o yüzden çelişkide kaldım zaten Anadolu'da daha iyi bir AYT-MF altyapısı alırım gibime geliyor.

Bu arada yanılmıyorsam(mutlaka araştırın) Meslek Lisesi 1. ve 2. sınıfta Anadolu Lisesine nakil verebiliyorsunuz. Birkaç arkadaşım nakilini Anadolu'ya vermişti. Ortam, insanlar vs. sarmazsa en kötü öyle yaparsınız.
Bu arada yanılmıyorsam(mutlaka araştırın) Meslek Lisesi 1. ve 2. sınıfta Anadolu Lisesine nakil verebiliyorsunuz. Birkaç arkadaşım nakilini Anadolu'ya vermişti. Ortam, insanlar vs. sarmazsa en kötü öyle yaparsınız.
Meslek ve Anadolu'nun 9. sınıf konuları aynı diye biliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı