Açık öğretime geçmek için ne yapmak gerekli?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Okulu oldum olalı sevmedim gitmeyi, ders işlemeyi merdivenlerini bile :D Okul binası görsem tadım tuzum kaçıyor bu kadar diyeyim.
Şu anda imam hatip Anadolu lisesinde 11. sınıfı okuyorum. Açıktan öğretime ne zaman geçebilirim?
Nasıl geçebilirim? Kayıt yaptırmak için nereye gitmem gerekir?
Çalışma sistemi sınav sistemi vs. nasıl oluyor?
Bilen birisi açıklayabilir mi?
-
Sorumlu kaldığım dersler var onlar ne olacak?

@maykıll, anlıyorum. Öncelikle sorumlu olduğun dersleri ders olarak alırsın. Bazı imam hatip dersleri belki açık öğretimde karşına çıkmayabilir, orasını tam bilmiyorum.

Onun dışında ikinci dönem açık öğretim lisesi kayıtları başladığında açık öğretime geçiş yapabilirsin. Okuldan tasdiknameyi alıp gerekli belgelerle ilindeki en yakın halk eğitim merkezine giderek açık öğretime geçebilirsin.

Hocam siz okula gittiğinizden emin misiniz? Eğer özel bir durumunuz yoksa, o kadar fazla dersten sorumlu kalmış olmanız normal değil.
Hocam sınavlara gitmedim.. Şehir dışındaydım
@maykıll, anlıyorum. Öncelikle sorumlu olduğun dersleri ders olarak alırsın. Bazı imam hatip dersleri belki açık öğretimde karşına çıkmayabilir, orasını tam bilmiyorum.

Onun dışında ikinci dönem açık öğretim lisesi kayıtları başladığında açık öğretime geçiş yapabilirsin. Okuldan tasdiknameyi alıp gerekli belgelerle ilindeki en yakın halk eğitim merkezine giderek açık öğretime geçebilirsin.
Kültür merkezi gibi mi ?

@maykıll, açık öğretimde okula gitmiyorsunuz. Senelik 2 sınav yapılıyor, ek sınavlar da yapılıyor tabii ki. Ek sınavlara girme şartını sağlıyorsan girebilirsin. Onun dışında geçme notu da 45.

Bu arada mesleki açık öğretime geçersen okula gidersin, düz açık liseye geç.

@maykıll, açık öğretimde okula gitmiyorsunuz. Senelik 2 sınav yapılıyor, ek sınavlar da yapılıyor tabii ki. Ek sınavlara girme şartını sağlıyorsan girebilirsin. Onun dışında geçme notu da 45.

Bu arada mesleki açık öğretime geçersen okula gidersin, düz açık liseye geç.
Teşekkürler, dersleri sınavları vs. nasıl oluyor?
Evde duvarı izleyerek sınava gidemeyiz :D
Dersleri ne oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı