Çözüldü Açık öğretime nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Açık lise kayıtları başlamadan keşke tasdiknameyi almasaydın. Hem birinci dönemi bitirmedin hem de açık lise kayıtları açık değil. Dolayısıyla birinci dönemi tekrardan okutabilir, öncelikle bunu belirteyim ve ikincisi de açık lise kayıtları başladığı zaman ilindeki en yakın halk eğitim merkezine gidip kayıt işlemlerini yapabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.
Açık lise kayıtları başlamadan keşke tasdiknameyi almasaydın. Hem birinci dönemi bitirmedin hem de açık lise kayıtları açık değil. Dolayısıyla birinci dönemi tekrardan okutabilir, öncelikle bunu belirteyim ve ikincisi de açık lise kayıtları başladığı zaman ilindeki en yakın halk eğitim merkezine gidip kayıt işlemlerini yapabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Artı -1 Eksi
Çözüm

Tasdikname'de sınıf tekrarı yapılmadı yazıyor bence sıkıntı olmaz. İşlemleri biliyordum tekrardan anlattığın teşekkürler. :)

Merhaba arkadaşlar, müdürden bugün tasdiknameyi aldım. Şubat'ta başvurular açılıyor diye biliyorum ATM'den veya internetten ödemeyi yapıp ilçe müdürlüğüne gitmem lazım sanırım kaydım için ama karne almama gerek var mı?

Tasdikname almanıza gerek yoktu ki. Halk eğitime gidip kayıt yaptırdığınızda direk açık öğretime geçecektiniz kredi puanlarınız da yansımış olacaktı. Acele etmişsiniz.

@shizou anlıyorum da böyle bir sorun yaşandı. Tanık oldum, belirtmek istedim. Rica ederim :) Halk eğitim merkezine gittiğinde ücreti yatırın vb. gibi şeyler derler. Sonra kimlik fotokopisi vb. gibi şeyler isterler, bunları verdikten sonra da kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Aklınıza takılan farklı soru var mı konuyla alakalı?

Tasdikname almanıza gerek yoktu ki. Halk eğitime gidip kayıt yaptırdığınızda direk açık öğretime geçecektiniz kredi puanlarınız da yansımış olacaktı. Acele etmişsiniz.

Bu dönem kaldığım için aldım hocam. Devamsızlığım 30.5 gün.

@shizou anlıyorum da böyle bir sorun yaşandı. Tanık oldum, belirtmek istedim. Rica ederim :) halk eğitim merkezine gittiğinde ücreti yatırın vb. gibi şeyler derler. Sonra kimlik fotokopisi vb. gibi şeyler isterler, bunları verdikten sonra da kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Aklınıza takılan farklı soru var mı konuyla alakalı?

Hayır teşekkürler.

Geri
Yukarı