Açıktan lise okurken mahkeme kararı ile ergin olursam daha erken biter mi?

Souflyyyy

Centipat
Açıktan liseye gectim. 18 altıyım, mahkeme kararı ile ergin kılınırsam 4 yıl yerine 2 yıl da biter mi? Çünkü geç kaldım zaten yaşıtlarımla okumuyorum kredimi toplayıp erken bitirmek istiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada ergin olmuş bireyler değil 18 yaş üstü kişiler erken mezun olabiliyor diye biliyorum. Yani mahkeme kararı ile yetişkin olduğunuzu beyan etseniz de bence kabul olmayacaktır.

"AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN MEZUN OLMA ŞARTLARI NELER? Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri (18 yaş ve üstü öğrencilerimizin ise toplam dönemin en az 5 veya üzeri olması), Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri, Ortak derslerin tamamını başarması ya da muaf olması gerekmektedir."

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ana sayfasından alıntıdır.

Orada ergin olmuş bireyler değil 18 yaş üstü kişiler erken mezun olabiliyor diye biliyorum. Yani mahkeme kararı ile yetişkin olduğunuzu beyan etseniz de bence kabul olmayacaktır.

"AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN MEZUN OLMA ŞARTLARI NELER? Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri (18 yaş ve üstü öğrencilerimizin ise toplam dönemin en az 5 veya üzeri olması), Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri, Ortak derslerin tamamını başarması ya da muaf olması gerekmektedir."

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ana sayfasından alıntıdır.
Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı