Activision, EA ve Rockstar eski oyunlarına neden zam yapmıyor?

2004'de çıkan oyunlara bile zam geliyor. Eski olması firmaları ilgilendirmiyor. Half Life 2, Injustice, EU4 gibi isimlerde eski ve zamlananlara iyi örnek.

BF'lerde oyun içi satıştan kazanıyorlardır yine ama Star Wars Jedi Fallen Order gibi hikâyeli oyunlarını bile %88(Oranı yanlış hatırlıyor olabilirim) indirimle 33TL'ye satıyorlardı.
Mass Effect Andremeda gibi tutmamış oyunlarından yüksek indirim bekliyorum. Titanfall 2 için yaptılar deli gibi satıyor.

Zaten cracklar olmasa Kaspersky vs. kullanan kalmaz :D. Oyun oynamak bu kadar pahalı olmasa şu an bunları konuşmuyorduk...

Zaten cracklar olmasa Kaspersky vs. kullanan kalmaz :D. Oyun oynamak bu kadar pahalı olmasa şu an bunları konuşmuyorduk...
Ben Türkçe yama indirirken bile Kaspersky kullanmak zorunda kalıyorum. Virüslü dosyalar bir yana Win Defender'ın da virüs olmayan dosyayı virüs gibi algılaması problem oluyor.
Mass Effect Andremeda gibi tutmamış oyunlarından yüksek indirim bekliyorum. Titanfall 2 için yaptılar deli gibi satıyor.
19TL'ye Doritos ya da Titanfall 2 alabilmek gerçekten zor bir seçim(!)

Ben Türkçe yama indirirken bile Kaspersky kullanmak zorunda kalıyorum. Virüslü dosyalar bir yana Win Defender'ın da virüs olmayan dosyayı virüs gibi algılaması problem oluyor.

19TL'ye Doritos'ya da Titanfall 2 alabilmek gerçekten zor bir seçim(!)

Evet Windows Defender kullanacağım son güvenlik duvarı olurdu herhalde.

Yanlış yazmışım düzeltme için sağol.

GTA IV'ün optimizasyonunu düzeltseler keşke. GTA VI ise ne kadar optimize olursa olsun direkt işlemcilerin içinden geçecektir. NPC'lerin çok olduğu şehir oyunları sıkıntı olacak bu yeni oyun motorları ile.
Hocam onun için bir ayar eklerler herhalde. GTAV'de NPC oranlarını ayarlıyabiliyoruz. Ben o kadar fazla bir sistem istiyeceğine katılmıyorum. Tabii ki düşük sistemlerin çalıştırabileceğini demiyorum ama
EA'in bu %80-90 indirim olayı çok iyi. Millet sırf 30TL oluyor diye Prime Gaming'le bedava olan ve 2016 oyunu olan Battlefield 1 gibi oyunları alıyor. Activision ise Call of Duty 2'ye hâla en fazla %25 indirim yapıyor. Adamlar eski oyunlarında bile cimriler.

L.A. Noire zamlanalı çok oluyor hocam. Max Payne 3 ve GTA 4'de 30TL'den 120-150 civarlarına zamlanmıştı. Fakat hepsi uzun zaman önce zam yedi. Onlar zam yediğinde piyasadaki en pahalı oyun 400-500TL idi ve onlarda EA, Activision oyunuydu.
Benim demek istediğim illa ki zam yiyecekler yavaş yavaş.

GTA IV'ün optimizasyonunu düzeltseler keşke. GTA VI ise ne kadar optimize olursa olsun direkt işlemcilerin içinden geçecektir. NPC'lerin çok olduğu şehir oyunları sıkıntı olacak bu yeni oyun motorları ile.

Aslında böyle CPU problemi yaşayan oyunları Vulkan üzerinden oynamak çok yardımcı olabiliyor. AC Origins'i Vulkan üzerinden oynayınca insan bir "oh" diyor resmen. GTA IV de DXVK ile denenebilir, ne kadar etkili olur bilemiyorum tabi.

Hocam herkesin "Bu son kale", "Bu diksen zam yapmaz" dediği herkes zam yaptı fakat "Bunlar zam yapmazsa beni dikin", "Bunlar ilk zam yapan olacak" dedikleri firmalar zam yapmadı.
Ben kötü durumdayız anlamında dedim. Bunlar bizim yaşımızdaki insanların konuşmaması gereken şeyler normalde.

Hocam herkesin "Bu son kale", "Bu diksen zam yapmaz" dediği herkes zam yaptı fakat "Bunlar zam yapmazsa beni dikin", "Bunlar ilk zam yapan olacak" dedikleri firmalar zam yapmadı.

Yapacaklar, TL kısa sürede tepetaklak inmiş bir para birimi. Bir de gerçekçi olursak Türkiye gibi fakir bir ülkede oyun satan alan bir avuç kişi şirketlerin umurunda bile değil yani. Zaten para kazandırmıyoruz, zam yapsalar da para kazandırmayacağız.

Amerika ve Avrupa'da biraz enflasyon yükselti 60$'a çıkması gereken oyunları 70$'a çıkarmaya başladılar. Neden pazar büyük, yapımcılar da fırsat kolluyor. RDR2 $5 hala daha "bu fiyata alınır mı" diyor insanlar görüyorsun.

Bu firmaların yeni oyunları çıksın, "eski oyunları da beleşe veriyormuşuz" diye kafalarına dank etsin basalar zammı.

Yapacaklar, TL kısa sürede tepetaklak inmiş bir para birimi. Bir de gerçekçi olursak Türkiye gibi bir ülkede oyun satan alan bir avuç kişi şirketlerin umurunda bile değil yani. Zaten para kazandırmıyoruz, zam yapsalar da para kazandırmayacağız.

Amerika ve Avrupa'da biraz enflasyon yükselti 60$'a çıkması gereken oyunları 70$'a çıkarmaya başladılar. Neden pazar büyük, yapımcılar da fırsat kolluyor. RDR2 $5 hala daha "bu fiyata alınır mı" diyor insanlar görüyorsun.

Bu firmaların yeni oyunları çıksın, "eski oyunları da beleşe veriyormuşuz" diye kafalarına dank etsin basalar zammı.
EA ve Activision konusunda emin olmamakla birlikte ben Rockstar'ın zam yapmak için indirimlerin bitmesini beklediğini düşünüyorum. GTA Trilogy Steam'e gelir gelmez Rockstar tüm oyunlarına indirim yaptığı için Steam kuralları gereği zam yapamadı oyunlarına. GTA Trilogy'i 1150TL'ye koymuşken diğer oyunlarını bırakmayacaklar bence ve indirimlerden sonra zam yapacaklar.

Geri
Yukarı