Adana'da ne yenir?

Herkese merhaba, kendime bir rota oluşturuyorum. Türkiye'nin çok çok ufak bir kısmını dolaşmayı planlıyorum. Bulunduğum şehre yakınlığından dolayı Adana'yı ilk durağım olarak belirledim. Benim yazdıklarım haricinde önerilerinize açığım.

Hijyen konusunu biliyorum ancak benim için problem değil amacım(büyük bir kısmını) lüks restorantlar değil seyyar satıcılar ve küçük işletmelerden denemek. Ünlü olanlar onlar genelde.
  • Bici bici.
  • Şalgam
  • Ciğer
  • Şırdan
  • Kelle
  • Muzlu süt.
  • Humus(Mersin'e geçeceğim orada da denemek istiyorum.)
  • Adana kebabı.
  • İçli köfte.
  • Mumbar
Bunların dışında önerilerinizi bekliyorum ayrıca bu yemekler sizce en iyi hangi mekanda yenir?
Tostçu Mahmutu denemelisin.

Adana'da mı yaşıyorsunuz bilmiyorum ama 3-4 günlük süreçte hiç o tarz insanlara denk gelmedim. Bu şekilde anılan Adana raconu kesen diğer şehirler...

Adana'da tek beğenmediğim şey mülteci yoğunluğu ve trafik canavarları.

Adana'da türklerden çok Arap, Suriyeli, Afgan ve bir sürü farklı ülkelerden gelen insanlar ile dolu yolda Türk vatandaş bulmak zor maalesef.

Tostçu mahmutu denemelisin.

Adana'da türklerden çok Arap, Suriyeli, Afgan ve bir sürü farklı ülkelerden gelen insanlar ile dolu yolda Türk vatandaş bulmak zor maalesef.

Mersin ile kıyaslandığında çok daha az veya daha içlerine kapanıklar hocam. Mersin merkezde yol soracak Türk bulamadım akşam 8-9 gibi. Suriye'de hissettim kendimi ve çok üzüldüm yine Adana'da bu durum kontrol edilmeye çalışılıyor gibiydi.

Ciğer ye güzeldir. Birde sanayi içinde Bol Kepçe diye bi mekan var oraya git ne yersen ye.
Bici biciyi çok büyütme gözünde, büyük ihtimal bu muymuş dicen.

* Yeşil Kapı ( reşatbey mahallesi)
* Umut Et kasabı ve kebapcısı / özel restorant ( Akkapı bölgesi )
* İsimsiz ( mekanin ismi yok o yüzden isimsiz deniyor gazipaşada bir yer. Mutlaka git damağını orda bırakırsın. Kucuk lavaşlara sarılmış soslu tavuk yapıyor)
* Herkesin bildiği kazım büfe ( muzlu süt )
* Çarşıda Birbiçer Ciğer şırdan var. Ben sevmem şırdanı ama oranınki tutuluyor.
* Birbicerin önünde tablada şalgam satan bir dayı var. Mükemmel ötesi bir şalgam yapıyor. Almadan gitme.
* Döner seviyorsan Pandora Fırat

Bu listeden nereye gidersen git pişman olmazsın. Özellikle isimsizi yazarken bile ağzım sulandı. :)

Geri
Yukarı