Adata SU630 67 derece!

Merhaba. Kasanının hava sirkülasyonu nasıl? Yeterli bir biçimde hava alıyor mu?

Hayır :D

Kasa ve genel sistem sıcaklığı nedir? Bu SSD'yi okuma ve yazma hızlarından ötürü sorunlu diye biliyordum, sıcaklık değil. Başka SSD taksan o da ısınacakmış gibi duruyor.

Kasa açıkken de 65'e çıkıyor Max.

Benim de aynı şekilde kasanın ön hava alan fanlarının hemen yanında ama yükteyken 60 derece oluyor ve hızı düşüyordu. Fayda etmiyor gerçekten sıkıntılı. Çözümü bunu 2. SSD yaparak buldum sadece oyun için kullanıyorum bu arkadaşı çok ısınmıyor.

Bende 2. HDD kullanıyorum ama sanırım onda da sorun var konu açacağım onun için ayrı.

İade edemiyorsanız yapabileceğiniz çok bir şey yok. Garantiye verseniz gene aynı şey olacak, anlamı olmaz. belki satmaya çalışabilirsiniz.
HDD de Barracuda galiba, öyleyse o da sorunlu haberiniz olsun.

Hocam HDD de bir garip daha 1 hafta önce normalken şimdi 140 MB okuyor.
Buzluğa koyarak bir tane telefon bozdum, SSD'yi hayatta koymam.:D

Ciddi misiniz?
Bende Buzluğa koyuyorum soğutmak için.

Hocalarım buzluğa telefon ne :D

Hocam HDD de bir garip daha 1 hafta önce normalken şimdi 140 MB okuyor.
Barracuda da ayrı garip. Mesela bende okuma/yazma hızı 200'leri aşıyor, sağlığı diğer disklere göre çok daha hızlı düşüyor.

Normal. Plastik kasaya koyarsan olacağı bu zaten. SSD'yi fanlı bir yere koymaktan başka çare yok, gerçi onun da faydası olmuyor. :D Kendimden biliyorum. Önünde 120mm fan var yine ısınıyor plastik kasa olduğundan dolayı.

Kasa metal hocam ama çok hava almıyor.
Barracuda da ayrı garip. Mesela bende okuma/yazma hızı 200'leri aşıyor, sağlığı diğer disklere göre çok daha hızlı düşüyor.

Aynı olay SSD de oluyor hocam 520 MB okuma olan SSD 550 okuyor 450 olan yazma 480 yazıyor.

Geri
Yukarı