Adata SU630 aşırı ısınıyor

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Adata SU630 SSD, nedensizce %100 kullanıma ulaştı ve çok yavaş çalışmaya başladı. 30 MB/s okuma ve yazma hızları gördüm. Sistem kasmaya başladı. Bununla beraber, SSD sıcaklığımın 56 derece olduğunu gördüm. HD Tune Pro üzerinden baktım. Bu sıcaklık bir SSD için normal midir? Acaba çok ısındığı için, kendini korumak için mi yavaşlatıyor hızı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Adata SU630 SSD, nedensizce %100 kullanıma ulaştı ve çok yavaş çalışmaya başladı. 30 MB/s okuma ve yazma hızları gördüm. Sistem kasmaya başladı. Bununla beraber, SSD sıcaklığımın 56 derece olduğunu gördüm. HD Tune Pro üzerinden baktım. Bu sıcaklık bir SSD için normal midir? Acaba çok ısındığı için, kendini korumak için mi yavaşlatıyor hızı?

Kendini korumak için yavaşlatıyor yoksa hızlı çalışsa daha fazla sıcaklar ve 70-80'e kadar çıkabilir.

Normal bir SSD sıcaklığı 30-40 derece arası olmalıdır.

Kendini korumak için yavaşlatıyor yoksa hızlı çalışsa daha fazla sıcaklar ve 70-80'e kadar çıkabilir.

Normal bir SSD sıcaklığı 30-40 derece arası olmalıdır.
SSD'nin içini açıp, termal ped koysam olur mu peki? Soğutur o zaman? Kaliteli bir termal ped ile? Modifikasyon yapmak hız sorununu düzeltir mi?

Hocam ben de aynı SSD'yi kullanıyorum ve yazma hızı 60MB/s olarak sabit. Yükteyken 80 dereceye çıkmıştı benimki patlamasından korkuyordum, gerçekten kabus gibi bir SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı