Adata SU630 mucize gibi düzeldi

Adata SSD'lerin olayı bu. Keyfine göre hız belirler. Bir de gördünüz yine yerlerde hız. Pek mucize aramaya gerek yok burada.
22 Ekim tarihinde 21 MB okuyor. Bugün 549 MB. Sitesinde belirttiği okuma yazma değeri 520-450 MB/s. Gidip M.2 SSD okuma yazma hızına çıkacak değil ya. Bu da mucize gibi bir şey.

22 Ekim tarihinde 21 MB okuyor. Bugün 549 MB. Sitesinde belirttiği okuma yazma değeri 520-450 MB/s. Gidip M.2 SSD okuma yazma hızına çıkacak değil ya. Bu da mucize gibi bir şey.

Adata SSD'lerin kronik sorunlu olduğunu biliyorsunuz. Peki neden önerilmiyor sandınız? İşte bu dalgalanmalar yüzünden. Veri aktarınca 540Mb/s hızda olurken, bitişte 0.5Mb/s'a kadar düşebiliyor. Kafasına göre dalgalanmalar söz konusu.

En azından şimdilik okuma-yazma değerlerini tam gösterdiği için güzel olmuş.

M.2 konusu falan da açmadım. Sadece bu SSD'lerin sorunu sizin mucize olarak belirttiğiniz şey. Bu durumun tersi de oluyor. O yüzden söyledim.

Adata SSD'lerin kronik sorunlu olduğunu biliyorsunuz. Peki neden önerilmiyor sandınız? İşte bu dalgalanmalar yüzünden. Veri aktarınca 540Mb/s hızda olurken, bitişte 0.5Mb/s'a kadar düşebiliyor. Kafasına göre dalgalanmalar söz konusu.

En azından şimdilik okuma-yazma değerlerini tam gösterdiği için güzel olmuş.

M.2 konusu falan da açmadım. Sadece bu SSD'lerin sorunu sizin mucize olarak belirttiğiniz şey. Bu durumun tersi de oluyor. O yüzden söyledim.
Hayır yanlış anlamışsınız. Sorununu mucize olarak belirtmedim. Sorunu aşırı normal kronik olduğunu biliyorum. Mucize diye nitelendirdiğim kısmı bir BİOS güncellemesiyle sanki yüzüne soğuk su dökülmüş gibi birden kafasının yerine gelmesi ve ayılması.

Hayır yanlış anlamışsınız. Sorununu mucize olarak belirtmedim. Sorunu aşırı normal kronik olduğunu biliyorum. Mucize diye nitelendirdiğim kısmı bir BIOS güncellemesiyle sanki yüzüne soğuk su dökülmüş gibi birden kafasının yerine gelmesi ve ayılması.

O konuda bir şey diyemem :D.

Aklıma bir şey geldi. Belki de gelen BIOS güncellemesi ile SATA girişi ve kontrolcülerin performansı düzeltilmiştir. Olağan bir şey ama düşük ihtimal.

Sadece denk gelmiş de olabilir ama.
Yeni güncelleme notu bu
Supports Ryzen 5000 series CPU.

*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if you are going to use Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version.

Geri
Yukarı