Adata SU650 vs SU800 SSD

Nike sevip giyip , Reebok'ın gücünü anlamayan. Apple kullanıp sıradanlaşmayı seçip farklı model kullanamayan insanlara benzemiş düşüncen.

Eminim Razer abii felan diyorsundur. Intel baba daha iyisi yok vs. vs. vs. Ryzen ve steelseries oysa tokat atıyordur..

Ssd'nin ömürsüz bir şey olduğunu ve çokta mantıklı bir yatırım olduğunu düşünmüyorum. Ssd alırken araştırdığımda hepsi bozulup çöp oluyordu. Şuan durum ne bilemem ama ramler bile yeşil birer karttır. Sadece dışında aliminyum kaplama logolu bir kasa var yanlış mıyım? Yapı olarak aynı sadece anlamı ve yeri farklı.
Gözleminiz yanlış olmuş. Daha önce ADATA SSD kullanmadım demedim. Önermedim dedim.
Yaklaşık 7-8 ay kadar ADATA SU650 kullandım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım zaman zaman yazma değerinin düşüklüğü haricinde.

Ayrıca, biraz yazdığım mesajları okursanız "Intel baba vs." tarzında mesajlar yazmadığımı aksine onların tam tersini belirttiğimi farkedersiniz. Her zaman F/P bandında Ryzen öneren birisi olarak bu tarz bir yorum görmek güldürdü beni.
Ek olarak, Apple kullanıp sıradanlaşmadım, MI kullanıyorum ;)

İnsanlara bakış açınızı acilen değiştirmeniz gerekli. Yanlış bakıp yanlış yorumluyorsunuz çünkü ;)

Gözleminiz yanlış olmuş. Daha önce ADATA SSD kullanmadım demedim. Önermedim dedim.
Yaklaşık 7-8 ay kadar ADATA SU650 kullandım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım zaman zaman yazma değerinin düşüklüğü haricinde.

Ayrıca, biraz yazdığım mesajları okursanız "Intel baba vs." tarzında mesajlar yazmadığımı aksine onların tam tersini belirttiğimi farkedersiniz. Her zaman F/P bandında Ryzen öneren birisi olarak bu tarz bir yorum görmek güldürdü beni.
Ek olarak, Apple kullanıp sıradanlaşmadım, MI kullanıyorum ;)

İnsanlara bakış açınızı acilen değiştirmeniz gerekli. Yanlış bakıp yanlış yorumluyorsunuz çünkü ;)
Gel sarılalım senin gibiler ve ben %1 lik kısmı oluşturuyoruz böyle insanları şu bist ve kurlarda görmek beni sevindiriyor. Su800 iyi bu arada işinizi görüyorsa paranızı save edin.

SSD konusunda Samsung'dan iyisi yok, en kaliteli donanımı kullanan, en uzun ömürlü, en sorunsuz SSD'leri Samsung üretiyor. Eskiden çok pahalıydı artık herkesin alabileceği fiyat bandında, diğer markalarla arasında fazla bir fark yok.
Yani düşünmeye değecek kadar fark yok.

SU650'de ön bellek bulunmadığı doğru ancak anlık takılmalar veya birden kullanılamaz hale gelen SSD'leri açıklamaya yetmiyor bu. Sorunsuz SU650'lerde anlık takılma gibi durumlar yaşanmıyor.
Nedir? Ön bellek olmadığı için büyük dosya paketlerini kopyalama işlemlerinde SSD'nin güçsüzlüğü gün yüzüne çıkıyor, MB/s değerinizi dip seviyeleri görebiliyor.

SU800 serisi ise kontrolcülerin geliştirildiği; en azından hangi model kontrolcünün kullanıldığının açıkça belirtildiği bir seri. Fiyat olarak Samsung 860 serisine yaklaştığı için tercih etmenin de hiçbir sebebi kalmıyor.
Samsung ön bellek teknolojisi ile yüksek boyuttaki dosya paketlerini de çok yüksek MB/s oranlarında kopyalayabiliyor kararlı bir şekilde. Size önerim; ucuza kaçmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı