Adata XPG Spectrix D41 vs Adata XPG Spectrix D50

Bütçe
700 TL

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Başlıkta belirttiğim RAM’ler alınır mı? Alınırsa hangisi alınır? @tirabzonun_kaymagi hocam Neo Forza’nın RAM’ini önerdi. Fakat RAM bütçemi aşıyor. Birazda acelem olduğu için bu iki RAM’den birini almak istiyorum. Attığım RAM’lerin 3200-3400 MHz’de stabil çalışması benim için yeterli. D41’in satıcısının Amazon olması bence büyük bir artı. Sizlerin görüşleri nelerdir? Şu an indirimde olan başka RGB’li RAM önerilerinize de açığım.

@tirabzonun_kaymagi
@MisakiTaro
@RPM
@hadwiger
@Uchiha Shisui
@Samotne Ciasteczka
@TÇB
@PanzerTR

Etiketlemeyi unuttuğum arkadaş varsa kusura bakmasın. Aklıma gelen birkaç kişiyi etiketledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
D50 öneririm ben. Aralarında ne gibi farklar var bilmiyorum.
Ben de D50 almayı düşünüyorum fakat tasarım olarak D41 daha hoş duruyor.
Görüntü bakımından D41 derim, ama D50 modelinin soğutma bloğu daha kaliteli duruyor.
D50 üst seri olduğu için soğutması daha iyi olacaktır diye umuyorum. Ne kadar görüntüsü D41’e göre kötü olsa bile dediğiniz gibi soğutması daha önemli bir faktör. Sanırım D50 alacağım.

Siz zaten doğru ürünleri bulmuşsunuz. D41 bana daha hoş geliyor. Hatta Eski anakartımda işlemci soğutucusuna temas eder diye tercih etmemiştim. D41'den yanayım. Amazon avantajı da var tabi.
Aradaki farkları yabancı kaynaklarda araştıracağım. Umarım fiyatları birden artmaz.

D41'de Hynix M-Die çipleri kullanılıyor.
1608387370260.png

D50 de Micron E-die kullanıyor olması lazım.
Bu durumda D50 almak daha mantıklı görünüyor. Işıklı olması şart mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı