Adata XPG SX8200 Pro 512GB vs Corsair Force MP510 480GB

Corsair bir tık daha iyi ben de arada kalmıştım adata olan modeli alıp geçmiştim TBW değerleri dışında arada kayda değer fark yok.
Satıcı Amazon Türkiye dostum 2-3 gün içinde gelir.
Ben fark etmemisim tesekkurler
-EDİT-
Corsair MP510 almaya karar verdim.
Diske klonlama yaptım ve %40 ' ı dolu iken aldığım sonuçlar.. Yazılandan daha yüksek veriyor ve ayrıca diğer 2.5'' SSD ile ciddi ısınma farkı var.(ADATA 65 derece civarındayken Corsair 35 derecelerde)
Bi gelişme olursa güncelleme yaparım :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    222,7 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Corsair belleklerini Samsung' tan alıyor. Micron üreticisi ile bağları koptu galiba, o yüzden Corsair.

Bu bilgiyi nerden edindiniz? Bahsi geçen SSD'nin yongaları Toshiba'dan alınan 3D TLC NAND yongalar. Gayet başarılı ve güvenilir yongalar ama Samsung değiller. Böyle iddialarda bulunurken kaynak gösterirseniz daha faydalı olur.

-EDİT-
Corsair MP510 almaya karar verdim.
Diske klonlama yaptım ve %40 ' ı dolu iken aldığım sonuçlar.. Yazılandan daha yüksek veriyor ve ayrıca diğer 2.5'' SSD ile ciddi ısınma farkı var.(ADATA 65 derece civarındayken Corsair 35 derecelerde)
Bi gelişme olursa güncelleme yaparım :)
Corsair MP510 aldım demişsiniz. Aldığınızdan bu zamana kadar uzun bir süre geçmiş. Şu an Corsair MP510 hakkında görüşleriniz neler?

Corsair MP510 aldım demişsiniz. Aldığınızdan bu zamana kadar uzun bir süre geçmiş. Şu an Corsair MP510 hakkında görüşleriniz neler?

Daha önce burada post açmıştım. Sağlığı %97 gösteriyor ama test yaptığımda okuma yazma hızı hala 3400/2000 civarlarında. Ayrıca, 13TB okuma yazma yapmama rağmen performansında sorun yok. Ben 480GB 470 TL'ye almıştım. Şu an fiyatı çok arttı tabii. Kingston A2000'de kullanıyorum o da alınabilir ama bir Corsair olmaz bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce burada post açmıştım. Sağlığı %97 gösteriyor ama test yaptığımda okuma yazma hızı hala 3400/2000 civarlarında. Ayrıca, 13TB okuma yazma yapmama rağmen performansında sorun yok. Ben 480GB 470 TL'ye almıştım. Şu an fiyatı çok arttı tabii. Kingston A2000'de kullanıyorum o da alınabilir ama bir Corsair olmaz bence.

İlk başta Adata XPG SX8200 almayı düşünüyordum. Sonra önerilerde Corsair'i de görünce ikileme düştüm. Çok fazla kafa karıştırmamak için son kararı Adata yönünde kullandım. Bugün sipariş verdim bakalım inşallah pişman etmez.

Geri
Yukarı