Corsair Force MP510 240 GB mı, Adata XPG SX8200 PRO 256 GB mı?

PatPat35

Decapat
HP CS-1011NT laptobum için SSD almak istiyorum ve bu iki seçenek arasında kaldım. Aşağı yukarı fiyatları aynı. Hangisini önerirsiniz? Bu arada NVMe yerine SATA 3 olan Samsung almam çok fark ettirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ikisi de güzel, performansı yakın ama corsair biraz daha uzun ömürlü. Hangisinin fiyatı uygunsa onu tercih edebilirsin.

Bende MP510 kullanıyorum 480 gb olması lazım indirimden aldım 250 ile arasında çok az bir fiyat farkı vardı indirimleri kovalayıp alabilirsiniz.

SX8200 PRO 256 GB kullanıyorum 3200 mb/s okuma, 1200 mb/s yazma hızı alıyorum hatta üstüne bile çıkıyor. Yanında ufak bir soğutma bloğu geliyor kendisi ufak ama gayet güzel bir soğutma sağlıyor ben çok araştırdım ve SX8200 PRO 256 GB aldım tavsiyem bu yöndedir.

Adsz.png

HP CS-1011NT laptopum için SSD almak istiyorum ve bu iki seçenek arasında kaldım. Aşağı yukarı fiyatları aynı. Hangisini önerirsiniz? Bu arada NVMe yerine SATA 3 olan Samsung almam çok fark ettirir mi?

SATA 3 ile M.2 SSD'leri karşılaştırmak doğru olmayabilir. Aralarında neredeyse " 7 kat " okuma ve " 3 kat " yazma hızı bulunuyor. Tabii ne için kullandığınızda önemli örneğin edit yapıyorsanız M.2 SSD'nin farkını anlarsınız ama gündelik kullanımda kuzenim SATA 3 ben M.2 kullanmama rağmen onun bilgisayarına oturduğumda pek bir fark göremiyorum kendisi Samsung Evo 860 256 GB kullanıyor. Tabii laptopunuzun anakart markasına göre M.2 slotlarınızın hızlarının düşük olma ihtimalide var. Örneğin benim anakartımda alttaki slot 1600 mb/s'ye kadar desteklerken üsteki slot daha fazla destekliyor. Anakart markanızı söylerseniz yardımcı olabilirim. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı