Adata XPG SX8200 Pro SSD incelemesi

397174

Merhaba arkadaşlar. İş için kullandığım MSI PL62 dizüstü bilgisayarıma SSD yükseltmesi yaptım.

Samsung m.2 970 EVO Plus alacaktım aliexpress üzerinden ancak Haziranın sonunda anca gelecekti. 970 Evo'nun fiyatı 410-430 TL bandında. Zaman kaybetmek istemediğim için XPG SX8200 Pro'yu denemek istedim.

Yukko.com üzerinden 379 TL'ye sipariş verdim. 1 günde geldi bu arada yukko.com da güvenilir bir firma kargolaması, fiyatları, ürün skalası oldukça iyi.

Ürün soğutucu plak ile birlikte geliyor. Ben soğutucu plağı yapıştırmadım, stock haliyle denedim; yükte sıcaklığı 62 derece, boşta sıcaklığı 48-55 derece arasındaydı. Kutusunun üzerinde 3500 MB/s 'e kadar yazma, 1200 MB/s 'e kadar okuma hızı ibaresi var. 3 tane test yaptım, 500 MB, 1GB ve 4GB ile. En ortalama sonuç 1GB lık ikili testte çıkıyor. Aşağıda da gördüğünüz gibi ortalama 3000 MB/s hızı rahat görüyor; 3180 MB/s gördüm. Yazma hızı da ortalama 1000-1100 arasında kaldı 1200 MB/s görmedim.

Bilgisayar 4 saniyede açılıyor. 1-2 saniyede kendine tamamen geliyor. Kronometre ile 7 saniyeyi geçmedi tamamen açılıp kendine gelmesi çok zevkli :) Durmadan açıp kapayasım geliyor. Ürünü almak isteyen ya da düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

Ürünü ADATA web sitesi üzerinden kaydettirdim. 5 Yıl garantili olduğu yazıyor. Eğer zamanınız varsa beklerim acelem yok diyorsanız aliexpress üzerinden Samsung 970 EVO Plus tavsiye ederim. Eğer bildiğim yerden olsun yurt dışı güven olmaz vb. düşünceleriniz varsa kesinlikle XPG SX8200 Pro tavsiye ederim. Herkese iyi sosyaller.

397173

SSD ile bir alakası yok sanırım BIOS süresininEki Görüntüle 397192

Ben daha çok realiteyle ilgileniyorum. Kağıt üzerinde yazan değerler deneyim gibi olmuyor. Açma düğmesine basıyorum 10dan geriye sayıyorum geri sayım bitmeden sistemim hazır oluyor. Bu da harcadığım paranın hakkını sonuna kadar verdiğini gösteriyor.
@Unavailableuser sen hangi SSD'yi kullanıyorsun ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı