Adeks Store arızalı fareyi tamir edemedikleri için para iadesi teklfi etti

CSS

Hectopat
Adeks Store garantilimi Razer DeathAdder V2 ürünümü tamir edemeklerini için para iadesinde bulunmak istiyor. Fakat fareyi 1 yıl önce aldığım için aynı fareyi almam imkansız. Böyle bir hakları var mı? Neler yapmam gerekir?

Adeks Store garantilimi Razer DeathAdder V2 ürünümü tamir edemeklerini için para iadesinde bulunmak istiyor. Fakat fareyi 1 yıl önce aldığım için aynı fareyi almam imkansız. Böyle bir hakları var mı? Neler yapmam gerekir?
Para iadesini güncel ürün fiyatı üzerinden yapmaları gerekir. Ellerinde ilgili ürün varsa sıfırını talep et.
Tüketici hakem heyetine E-devlet üzerinden başvurmanın da çok kolay olduğunu hatırlatırım.

Para iadesini güncel ürün fiyatı üzerinden yapmaları gerekir. Ellerinde ilgili ürün varsa sıfırını talep et.
Tüketici mahkemesine E-devlet üzerinden başvurmanın da çok kolay olduğunu hatırlatırım.

Yasal olarak ne kadar fatura kestiyse o kadar iade edebilir, ne azini ne de fazlasini veremez sana. Muadil urun yada farkli urun teklif edebilir ama aldigindan fazla para verebilmesine imkan yok mali olarak.

Yasal olarak ne kadar fatura kestiyse o kadar iade edebilir, ne azini ne de fazlasini veremez sana. Muadil urun yada farkli urun teklif edebilir ama aldigindan fazla para verebilmesine imkan yok mali olarak.
Yasal olarak veremez ancak firmalar güncel ürün fiyatını ödüyorlar. Çünkü para iadesini kabul etmeme hakkın var bu da onları zor durumda bırakabiliyor. Ben bu şekilde para iadesi almıştım. Birinde de hakem heyeti üzerinden güncel fiyatını geri almıştım.

Faturadaki miktarı iade etmek durumundalar, burada anormal durum yok ama siz ürünün bire bir yenisiyle değişimini talep edin, bunu yapamayacaklarını söylerlerse de Tüketici Hakem Heyetine dilekçe verebilir sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz, biraz uzun bir süreç oluyor.

Yasal olarak veremez ancak firmalar güncel ürün fiyatını ödüyorlar. Çünkü para iadesini kabul etmeme hakkın var bu da onları zor durumda bırakabiliyor. Ben bu şekilde para iadesi almıştım. Birinde de hakem heyeti üzerinden güncel fiyatını geri almıştım.

Resmi olarak faturada aldigi TL kadar sana iade yapabilir, daha fazlasini yapamaz. Mali olarak mumkun degil digeri.

Faturadaki miktarı iade etmek durumundalar, burada anormal durum yok ama siz ürünün bire bir yenisiyle değişimini talep edin, bunu yapamayacaklarını söylerlerse de tüketici hakem heyetine dilekçe verebilir sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz, biraz uzun bir süreç oluyor.

Değişim talebinde bulundum fakat ellerinde olmadığı söylüyorlar ve ben para iadesi istemiyorum. Sanırım tüketici hakem heyetine başvurmam gerekecek.

Geri
Yukarı