@Flex16 Tüm internet paketlerinde o numara var. Benim de önceki ADSL idi işte aradım aldım.

Bu arada bir yukarıda yazdığım paragrafa ithafen @Gipsy ;

Son 4 günlük değil 20 gün kullanmışız 1 aylık faturayı aldılar. Bana yanlış bilgi verildiği için sana öyle yazdım 10 gün kullanmasak bile 1 aylık 65TL olan internet faturasını 106TL olarak aldılar. Bozunca taahhütlü olduğumuz için 250TL modem parası da ayrıyetten verdik bilgin olsun. Niye 65TL yerine 106TL aldılar çünkü taahhüt yenilemeyip bıraksan veya bozsan değişen bir şey yok taahhütsüz bedeli alıyorlarmış. Kusura bakma yukarıda bana veirlen yanlış bilgiden dolayı öyle yazdım. Tüm bu faturalara ek olarak 1 ay sonra son kez 12TL küsür bir para daha alacaklar cayma bedelinin son parası. Bu ISS ler böyle kan emici böyle paraya tapan yaratıklar SUPERONLİNE gözümde gram iyi bir tarafı kalmadı bu şekilde.
Estağfurullah ne kusuru hocam, tekrardan vakit ayırıp bilgilendirdiğin için çok teşekkür ediyorum. Keşke sadece Süperonline kan emici olsa, biri değil maalesef hemen hepsi öyle :/

Hayırlı olsun. 35 Mbps ile 16 Mbps arasında ne kadar fark var? HDD-SSD gibi devasa bir fark mı?
En basitinden interneti aktif kullanan kullanıcı sayısı rahatladı. 2 kişi zor yetiyordu bize şimdi 3 kişi rahat kullanıyoruz hatta 4.Kişi bile gelebilir. Filmler 1080p de takılmıyor artık akıyor bildiğin.

Oyunlarda ping düşüşü oldu, indirmeler zaten hızlandı onu yazmaya gerek bile yok. Nvme olmasa da HDD den Sata SSD ye geçmiş gibi olduk..

En basitinden interneti aktif kullanan kullanıcı sayısı rahatladı. 2 kişi zor yetiyordu bize şimdi 3 kişi rahat kullanıyoruz hatta 4.Kişi bile gelebilir. Filmler 1080p de takılmıyor artık akıyor bildiğin.

Oyunlarda ping düşüşü oldu, indirmeler zaten hızlandı onu yazmaya gerek bile yok. Nvme olmasa da HDD den Sata SSD ye geçmiş gibi olduk..
Yani Fiber gelse PCI Express 4.0 SSD oluyor. :D

4K Film-Video konusunda nasıl?

4K Film-Video konusunda nasıl?
Youtube'den 4K açınca yine takılmıyor ama Netflix üyeliğim olmadığı için şuan BluRay film deneyimleyemedim. Yüklemeyi diyorsan eskisi ile 10mb dosya zor yükleniyordu şimdi yayın bile açarsın.

Youtube'den 4K açınca yine takılmıyor ama Netflix üyeliğim olmadığı için şuan BluRay film deneyimleyemedim. Yüklemeyi diyorsan eskisi ile 10mb dosya zor yükleniyordu şimdi yayın bile açarsın.
16 Mbps paketin rezilliğini bilirim. Bir oyunda Pingimin 20.000 olduğunu biliyorum. Hayırlı olsun tekrardan.

Neredeyse aynı süreci Türk Telekom'dan Türknet'e geçerek yaşadım. Şu ana kadar sorun yok. Türknet'i Eskişehir'de merkezde kullandıktan sonra memleketimde de geçmek istedim. Süreci merak edenler buradan son duruma bakabilir. 60 TL olan 16 Mbps pakette en fazla 12 Mbps sunabilmelerine rağmen taahhütü bitince bana teklif edilen en düşük fiyatı 80 lira oldu. 72 liraya 12 Mbps teklif ettiler. 85 lira verip ilk Türknet'e sonrasında VDSL'e geçtim. Şuan ADSL 12 Mbps indirme 0.6 Mbps yükleme yerine 35 Mbps/6 Mbps kullanarak doğru bir kadar verdiğimi düşünüyorum.

@Elektrikci_Hasan Hocam konuyu hortlatıyorum ama bir şey sormak istiyorum: "Bu sıkıntnılı numarayı da xDSL hizmet numarası yazan kısma yazacaksınız bir üstündeki xDSL / paylaşımlı diye başlayan yer boş kalacak." O dediğiniz yer her türlü boş kalacak anladığım kadarıyla doğru mu? Bir de PSTN formu var, bunu da anladığım kadarıyla ev telefonu olup da yalın internete geçmek isteyenler dolduruyor. Ben de yalın internet alacağım için bunu doldurmayacağım doğru mudur?

@Elektrikci_Hasan Hocam konuyu hortlatıyorum ama bir şey sormak istiyorum: "Bu sıkıntnılı numarayı da xDSL hizmet numarası yazan kısma yazacaksınız bir üstündeki xDSL / paylaşımlı diye başlayan yer boş kalacak." O dediğiniz yer her türlü boş kalacak anladığım kadarıyla doğru mu? Bir de PSTN formu var, bunu da anladığım kadarıyla ev telefonu olup da yalın internete geçmek isteyenler dolduruyor. Ben de yalın internet alacağım için bunu doldurmayacağım doğru mudur?
Hocam eğer halihazırda telefon aboneliğiniz varsa bu formu doldurmadan gönderirseniz ev telefonunuz faal biçimde tt üzerinden faturalandırma ile devam edecektir. PSTN iptal formunu doldurmanız gerekiyor, eğer evinizde ev telefonu var ise.

Yoksa bu formun pek bir anlamı yok. Yalın hizmeti tekrar YALIN bir hizmete taşımış olacaksınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı