Adobe Photoshop yumuşak ince kesim nasıl yapılır?

SencanGariest41

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Herkese merhaba, resimde gördüğünüz renkli duman görselini yumuşak kesim hatları belli olmadan nasıl oradan kesip çıkartabilirim? Bir diğer Ressim'de hatları belli olan çirkin bir kesim yer alıyor. Renke duyarlı bir kesim özelliği var mı yani örneğin: Mor olan kısmı oradan kusursuz bir şekilde kesen bir özellik mesela.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7308) 6.png
    Ekran Görüntüsü (7308) 6.png
    746,1 KB · Görüntüleme: 95
  • Katman 2 6.png
    Katman 2 6.png
    195,3 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Üste arkadaşın attığı yöntem sis efektleri için işe yaramaz. Obje opak olduğu ve arkasında da farklı bir görsel olduğu için tam anlamıyla çıkaramazsın. Sisi baştan yapması daha kolay. İnternette photoshop sis efekti yapımı diye aratıp sisi sonradan renklendirebilirsin. Ya da var olan bir sis PNG dosyasını alıp onu renklendirebilirsin.

Üste arkadaşın attığı yöntem sis efektleri için işe yaramaz. Obje opak olduğu ve arkasında da farklı bir görsel olduğu için tam anlamıyla çıkaramazsın. Sisi baştan yapması daha kolay. İnternette photoshop sis efekti yapımı diye aratıp sisi sonradan renklendirebilirsin. Ya da var olan bir sis PNG dosyasını alıp onu renklendirebilirsin.
Arkadaki görsel pek önemli değil benim için görseli zaten küçültüp kullanıcam ondan dolayı o gözükmez bile benim istediğim sis görselinin etrafını yumuşak bir şekilde oradan ayırmak.
Şimdi kırk saat anlatmayayım bu yöntem işe yarar dostum 👍

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deneyeceğim.

Arkadaki görsel pek önemli değil benim için görseli zaten küçültüp kullanıcam ondan dolayı o gözükmez bile benim istediğim sis görselinin etrafını yumuşak bir şekilde oradan ayırmak.

Deneyeceğim.
Öğrenme amaçlı sorduğunuz için rehber için attım videoyu yoksa arkadaşın dediği gibi duman efekti yapıp renklendirmek çok daha kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı