Adobe Premier için 25 bin TL laptop önerisi

• Konuyu başlatan dost
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 5B
Bütçe
25K
Hocam ben yaklaşık 1 buçuk ay önce Asus tuf gaming F15 FX506HE-HN 306 aldım. 2021 kasa. i5 11. Nesil işlemciye sahip. Çok araştırdım özellikle bu serinin 2020 ve öncesi kronik ısınma sorunu var diyorlar. Ben aktif olarak ps, ai, premiere ve ae kullanıyorum ve çok memnunum. En son geçen hafta 56 sayfalık ai de 10 gb a yakın bir çalışma yaptım ve gayet stabil çalışıyor. Render vb. konularda da tam istediğim gibi. Ben 22 bin civarına almıştım. Sizin bütçe 30.000 bandında daha üst modellere bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla RTX 3060 dan aşağı kimse önermemiş bundan aşağısı alınmaz mı demek bu.

Son düzenleme:
Hocam çok küçük ekran bir de 30K ya bulabileceğim bir MacBook var mı? Yani i7 12700H RTX 3060 ile baş edebilecek 30K ya.
Hocam şahsi olarak windowstan Mac'e geçtim 2 ay kadar önce. Evet ekran küçük. Ama o küçük ekranda o kadar kaliteli bir panel ve o kadar yüksek bir çözünürlük varki bence o büyük ekranlardan kat kat iyi. 1 hafta sonra küçük ekrana alışıyorsunuz ve büyük ekranlar devasa ve gereksiz gelmeye başlıyor.
Hocam M2 çipli MacBook Air tercih edebilirsiniz o fiyata. M2 çip, GPU olarak da CPU olarakta sizi hayli hayli işinizi görür. Eğer 16 GB ram olanı tercih etmek istiyorsanız M1 çipli MacBook Air tercih edin derim.

Eğer laptop zorunluluğunuz yoksa M2 çipli Mac mini alın derim.

Son düzenleme:
Hocam şahsi olarak Windows'tan Mac'e geçtim 2 ay kadar önce. Evet ekran küçük. Ama o küçük ekranda o kadar kaliteli bir panel ve o kadar yüksek bir çözünürlük varki bence o büyük ekranlardan kat kat iyi. 1 hafta sonra küçük ekrana alışıyorsunuz ve büyük ekranlar devasa ve gereksiz gelmeye başlıyor.
Hocam M.2 çipli MacBook Air tercih edebilirsiniz o fiyata. M.2 çip, GPU olarak da CPU olarak da sizi hayli hayli işinizi görür. Eğer 16 GB RAM olanı tercih etmek istiyorsanız M1 çipli MacBook Air tercih edin derim.

Eğer laptop zorunluluğunuz yoksa M.2 çipli Mac mini alın derim.

Teşekkür ederim Mac mini alamam zaten işimi yanımda taşımak için laptop istiyorum. Düşünceniz güzel ama verdiğimiz paralar 30Kdan bahsediyoruz ufak oğlum var ileride oyun vs oynar laptop ile takılır diye düşündüm MacBook da oyun yükleyememe derdi var bir de. En iyisi bugün gidip bakayım çıplak göz ile hepsine tekno marketlerde teşekkür ederim.

Tulpar T7 V20.5 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu kötümüdür?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Mac mini alamam zaten işimi yanımda taşımak için laptop istiyorum. Düşünceniz güzel ama verdiğimiz paralar 30Kdan bahsediyoruz ufak oğlum var ileride oyun vs oynar laptop ile takılır diye düşündüm MacBook da oyun yükleyememe derdi var bir de. En iyisi bugün gidip bakayım çıplak göz ile hepsine tekno marketlerde teşekkür ederim.

@DNA hocam size zahmet burayada el atın.

Daha bugün 2 konuya yazdığım mesajları atıyorum. İleride oğlunuzun takılabileceği sağlam bir laptop olsun isterseniz kulak verin.
Bu bir:
Bu iki:

Daha bugün 2 konuya yazdığım mesajları atıyorum. İleride oğlunuzun takılabileceği sağlam bir laptop olsun isterseniz kulak verin.
Bu bir:
Bu iki:

Hocam bu Clevo kasa değilmiş peki önereceğin bir model 12 nesil Intel ve RTX 3060'lı MUX'lı ekranı sRGB 100 olan.

Geri
Yukarı