ADSL'den VDSL'e geçiş sonrası internet kopma sorunu

• Konuyu başlatan Jaxxi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 11B

Jaxxi

Hectopat
Yer
Kocaeli/Çayırova
Daha fazla  
Meslek
Serbest ama Çok Serbest
Daha once evimde ADSL baglantim vardi, TTNET uyesiydim. 8 Mbps standart baglanti aliyordum. Hic bir sekilde internetim gitmiyordu. VDSL paket aldim Millenicom'dan. 35 Mbps download ve 3 Mbps upload. Asus AC750 modem aldim VDSL destekli. Altyapi ve her seyiniz uygun denildi, hat degerlerimde sorun yok, santral hemen dibimde. 30 Mbps download ve 3 Mbps upload hiz aliyorum ama internetim her 10 dakikada bir gidiyor. Millenicom'u ariyorum modeminizden santrale sinyal kaybi yok diyorlar. Evimdeki kablolama yeni, modemim yeni. Kafayi yiyeceğim. Surekli internet gidiyor sanki modemde bir yigilma oluyor baraj gibi taşınca internet gidiyor. Çozum onerileriniz nedir? Şimdi TTNET genel merkezine gidiyorum portlarimin testini yaptiracağım ama onda da sorun adim gibi eminim.

Çözüm
Modemin sayfasındaki bağlantı bilgilerini paylaşırsan az çok fikir sahibi oluruz.
SNR Margin ve hat zayıflaması değerlerin oldukça iyiymiş. Modemin sorunlu olması veya zararlı yazılım kaynaklı kesinti dışında akla mantıklı bir gerekçe gelmiyor. Modemin Firmware güncellemesi varsa yapmayı deneyebilirsin. Belki çare olur.

Modemim Asus DSL-AC750 modeli son güncelleme ile bağlanıyorum. Modem de herhangi bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü modem bağlı çalışıyor bazen 2 saat herhangi bir sorun olmuyor ama yinede sürekli internet gidiyor. Snr derecelerim çok iyi ama ttnet saha çalışanı bir arkadaşım bana verilen millenicom tarafından bana kiralanan portun aslında maksimum 8 mb hızı desteklediğni söyledi. 8 mb destekli porttan 30 mb internet veriyorlar sana ve bu stabil internet alamamam demekmiş sorun bundan başka birşey değil dedi. Süperonline ile anlaştım tamamen kendi alt yapıları ile hizmet veriyorlar diye biliyorum inşallah tekrar aynı sorunu yaşamam. Millenicom tuzağına düşenlerden birisiyim ne diyelim santralin dibindeyim 100 metre uzağımda ama böyle bir sorun yaşıyorum allahından bulsunlar.

Arkadaşın yanılıyordur çünkü paylaştığın resimden gördüğüm kadarıyla hattın 75 MBPS kadar indirme, 41 MBPS kadar yükleme destekliyor.

aslında 122 mb yükleme 46 mb upload destekliyor. 30 db geri aldım modem ayarımdan vermiş olduğum resim oydu size. Ne yapabilirim başka pc ye format tüm driverlarımı güncelledim yine sorun çözülmedi. Evdeki hattım desteklemiyor olsa hiç internete bağlanamam ama internete bağlanabiliyorum. Birde arkadaşım biz ttnet olarak benim bulunduğum bölgede hiç kimseye 16 mb üstü internet veremiyoruz dedi şimdi konuştum bizden kiraladıkları port ile nasıl bu hızı verebilirler ki diye şaşırıp kaldı oda anlam veremedi ama bakalım inşallah süperonline sorunu çözer. aylık 120 tl yi bayılacaz ama en azından kendi saha çalışanları var 15 gündür anam ağladı birkere olsun gelip sıkıntıma bakmadılar çünkü millenicom saha ekibi yok ttnet den adam dileniyorlar resmen.

Şuanda seninle aynı sorunu bende yaşıyorum sanırım internet gidip geliyor modem arayüzündeki değerleride konrol ettim. 70 mbps ye kadar download destekliyor 35,36 mbps internet geliyor bana ama sürekli bir kopma yaşıyorum. Gidiyor geliyor bazen 1 saat bazen 15 dakika sürüyor. Ankastre den gelen kabloyu değiştirsem sorunum düzelir mi acaba ?
Şuanda seninle aynı sorunu bende yaşıyorum sanırım internet gidip geliyor modem arayüzündeki değerleride konrol ettim. 70 mbps ye kadar download destekliyor 35,36 mbps internet geliyor bana ama sürekli bir kopma yaşıyorum. Gidiyor geliyor bazen 1 saat bazen 15 dakika sürüyor. Ankastre den gelen kabloyu değiştirsem sorunum düzelir mi acaba ?
Screenshot_20190322-011014.jpg

Son düzenleme:
Önce farklı bir prize takarak dene olmadıysa, farklı bir modemle dene oda olmasa modemi ankastre kutusunun yanına götürüp bina içi tesisattan değil kendin bağladığın hat ile kontrol edeceksin. Kopma olduğu zamanlar firmanın sisteminde gözüküyor İnternet'in bağlantı verileri kaydediliyor. Yüksek ihtimalle ya senin modeminde problem var yada iç tesisatında, hat değerlerinde iyi gözüküyor.

Önce farklı bir prize takarak dene olmadıysa, farklı bir modemle dene oda olmasa modemi ankastre kutusunun yanına götürüp bina içi tesisattan değil kendin bağladığın hat ile kontrol edeceksin. Kopma olduğu zamanlar firmanın sisteminde gözüküyor İnternet'in bağlantı verileri kaydediliyor. Yüksek ihtimalle ya senin modeminde problem var yada iç tesisatında, hat değerlerinde iyi gözüküyor.
Modemim yeni daha 2 ay olmadı alalı eski modemide denedim aynı sorun dsl ışığı sabit yanıyor internet ışığı arada gidip geliyor. Bugün yeni kablo çekicem bakalım sonuç ne olucak.

Modemim yeni daha 2 ay olmadı alalı eski modemide denedim aynı sorun dsl ışığı sabit yanıyor internet ışığı arada gidip geliyor. Bugün yeni kablo çekicem bakalım sonuç ne olucak.
Bende Netspeed kopma sorunu yaşıyorum dün İnternet komple gitti 24 saat sonra telekomun elemanları geldi modeme gelen kabloyu cihaza taktı diğeri gitti saha dolabına düzelttiler yani saha dolabında karıştırıp kopardıkları oluyor, port çaldıkları oluyor memlekette düzgün hiçbir şey yok. Senin sorunun iç tesisatta gözüküyor ama millenicom kullanıyorsan olmayabilir de, santral kaynaklı olabilir veya saha dolabında yada ankastre kutusunda temassızlık, kopma, hasar görme olabilir. Telekom çalışanı senin evine gelecek modeme taktığın İnternet hattını cihaza takıp test edecek eğer sorun varsa gidip ankastre kutusunda cihazla test edecek orada da yoksa, gidecek saha dolabını kontrol edecek orada da sorun yoksa bütün kabloları değiştirecekler. Bu iş böyle olur aksini yapıyorlarsa sallıyor demektir. Sana tavsiyem direk kablo değişim masrafına girme, çünkü DSL gidip gelmiyorsa sadece İnternet gidiyorsa santral kaynaklı bir arıza var demektir. O kadar rezillikle uğraştım ki artık uzmanı oldum bu işin.

Eki Görüntüle 379310
Valla bilader çözumumu superonlinea gecerek buldum. Millenicom ve bu tarz firmalar pismanlik cok az sorunsuz internet kullanani var. Sana santralden verilen port cok eski ve vdsl kaldirmiyor ama ttnet superonline bunlarin portlari baska.

Hocam Değerlere bakma. Bende de aynı sorun var. 5 tane modem değiştirdimolmuyor. Sorun arkadaşın dediği gibi kötü yolda ferrari kullanma sorunu. Hızı otomatik düşüren modem geçti elime ne hikmetse hız düşünce kesinti de düştü.

Geri
Yukarı