ADSL'den VDSL'e geçiş süreci nasıl ilerliyor?

ADSL den VDSL e geçiş yapmadım ama kabloları yenileme işine hemen girişmeyin derim sorununuz devam ederse MH arayın ve ekiplerin ölçüm yapmalarını isteyin sorun sizin binanızda ise onlar sizi bilgilendirir zaten.

Sahsen benim altyapım da 100mbit destekliyor bütün ISS sitelerinde ama alabildiğim hız 62mbit ekip çağırttım binada problem olmadığını belirttiler boyle kullanın falan dediler bende fazla uğraşmamak için üstelemedim açıkçası.
Galiba bende ekip çağırmak zorunda kalıcam böyle giderse.
Hat değerleriniz bi hayli kötü. Altyapı sorgulaması yaptığınızda uzaklığınız ne kadar gözüküyor? Eğer çok uzaksa normal de değilse iç tesisatınızda sıkıntı var.
Ne uzaklığı anlamadım

Buyur kanka.

Buyur kanka.

TurkNet'in sitesinde bina gözükmüyor yan binalar vs. hepsi var ama sadece bizim bina yok bende milleniumdan yaptım orada maksimum 15 Mbps yazıyor ama müşteri hizmetleri öyle demiyor maalesef. Benim anlamadığımda şu madem Max 15 alıyorum o zaman neden ilk testte o kadar yüksek hıza ulaştım.

Hattınız VDSL'ye geçmiş ama altyapınız 35'i desteklemediği ve 24'te kopma yapacağı için 16 ya sabitlemişler.
Sizin yapacağınız işlem altyapı iyileştirmesi talep etmek.

Galiba bende ekip çağırmak zorunda kalıcam böyle giderse.

Ne uzaklığı anlamadım
Netspeed üzerinden sorgulayın, kendi binanız olmasa da bi yan binanız aynıdır. Buraya resmini ekleyin.

Hattınız VDSL'ye geçmiş ama altyapınız 35'i desteklemediği ve 24'te kopma yapacağı için 16 ya sabitlemişler.
Sizin yapacağınız işlem altyapı iyileştirmesi talep etmek.
Biliyodum böyle olacağını :D Peki bunun ortalama maaliyeti nedir sizce gözümden ne kadar para çıkarmalıyım herhangibir fikrin var mı?
Netspeed üzerinden sorgulayın, kendi binanız olmasa da bi yan binanız aynıdır. Buraya resmini ekleyin.
975 metre gösteriyor

Biliyordum böyle olacağını :D peki bunun ortalama maaliyeti nedir sizce gözümden ne kadar para çıkarmalıyım herhangi bir fikrin var mı?

Bu işlem için paraya ihtiyacınız yok.
Arsızlığa ihtiyacınız var.
Çünkü Telekom müdürlükleri ancak bu dilden anlıyor.
Gidip hat değerlerinizi gösterip bağırır çağırırsanız belki iyileştirme gelir.

Biliyodum böyle olacağını :D Peki bunun ortalama maaliyeti nedir sizce gözümden ne kadar para çıkarmalıyım herhangibir fikrin var mı?

975 metre gösteriyor
Normal böyle olması. Baya uzaksınız ama SNR değerine göre 24 Mbps alabilmeniz gerekiyor. Bir daha yükseltin paketinizi, SNR değerim yetiyor diye iletin.

975 metre gösteriyor
975m mesafeden VDSL hizmet almanız Türkiye koşullarında neredeyse imkansız.

Size bu paketi öneren temsilcide de bunu belirtmiş olması gerekirdi. Yanlış baştan yapılmış.

20-25 Mbit arası hız alırsanız şükredin derim.

Buranın sorgu sonucunu adres bilgisi vs göstermeden ekran görüntüsü atar mısınız?

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-12_235454713.png
    resim_2022-05-12_235454713.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı