Aercool Airhawk Duo Kasa için Fan Hızlarını kontrol etme

Onu da yapabilirsiniz. Ben şuan farklı bir kontrolcü yardımı ile hem led hemde hız ayarı yapabiliyorum. Oyuna girince 1200 e alıyorum. Oyundan çıkınca sessiz moda. Gayet güzel oluyor.
Çok iyi. Benimde tam istediğim bu. Nasıl bir kontrolcü almam gerekiyor hocam?

Çok iyi. Benimde tam istediğim bu. Nasıl bir kontrolcü almam gerekiyor hocam?

Bende bu attığım ürünün Dr12 Pro olan verisyonu var çinden almıştım. Türkiye'de 50 lira civarlarında bulunabiliyor. Örnek olması için linkleri bırakıyorum. Kullandığım fanlar DR12 Pro ve kasanın önde ki 20'lik fanları da bu çinden gelen kontrolcü ile kontrol ediyorum.

Bende bu attığım ürünün Dr12 Pro olan verisyonu var çinden almıştım. Türkiye'de 50 lira civarlarında bulunabiliyor. Örnek olması için linkleri bırakıyorum. Kullandığım fanlar DR12 Pro ve kasanın önde ki 20'lik fanları da bu çinden gelen kontrolcü ile kontrol ediyorum.

N11’deki ürünü satın alsam işimi görür değil mi? Satın alan bir kişinin yorumu pek sağlıklı değil ama😄

N11’deki ürünü satın alsam işimi görür değil mi? Satın alan bir kişinin yorumu pek sağlıklı değil ama😄

Ben örnek olması için attım hocam. Bana kalırsa çinden almak daha mantıklı geliyor. Kullanan biri olarak öneririm. 3 lü fan + kontrolcü set yaparsınız. Kasa ışıl ışıl olur. Kasa için telegram grubu kurduk. Resim ve video atabilirim isterseniz. Kasanın ana konusu da forumda mevcut. Bekleriz güzel bir ortamımız var.

Onu da yapabilirsiniz. Ben şuan farklı bir kontrolcü yardımı ile hem led hemde hız ayarı yapabiliyorum. Oyuna girince 1200 e alıyorum. Oyundan çıkınca sessiz moda. Gayet güzel oluyor.
asus tuf b450m pro gaming anakarta aynı kasanın kontrolcüsünden gelen 4 pin soketi cha_fan_1 e bağlıyorum hiçbir şekilde görmüyor. Soketi ters bağlama gibi bir durum olabilir mi yada kabloda arıza gibi...Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

ASUS TUF B450M PRO GAMING anakarta aynı kasanın kontrolcüsünden gelen 4 pin soketi CHA_FAN_1'e bağlıyorum hiçbir şekilde görmüyor. Soketi ters bağlama gibi bir durum olabilir mi ya da kabloda arıza gibi...Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Hocam bağlantıyı yapıp BIOS üzerinden PWM değil de voltaj vererek çalıştırın. Dönüş hızını göremiyoruz ama sesten ve hava akışından az çok nasıl döndüğünü görebiliriz.

Aynı kasayı kullanıyorum, kasadaki restart(reset) tuşuna basınca bilgisayar yeniden başlayıp bios ekranını açıyor. Sanırım pini oraya bağlı değil. Renk değiştirme ve fan hızı ayarı için ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı kasayı kullanıyorum, kasadaki restart(reset) tuşuna basınca bilgisayar yeniden başlayıp BIOS ekranını açıyor. Sanırım pini oraya bağlı değil. Renk değiştirme ve fan hızı ayarı için ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakartinizda ARGB girişi varsa eğer renk kontrolünü anakarta vermeniz gerekir. Bunun içinde reset düğmesini yerinden çıkartıp kontrolcüye bağlamanız gerekiyor ki kontrolü anakarta veresiniz. Fan hızlarına gelecek olursak yine aynı şekilde anakart üzerimde bulunan System fan girişlerinden birine takarak bunu yapabilirsiniz. BIOS üzerinden kaç RPM hız ile döndüğü görülmüyor ama yaptığınız değişiklikler kendini belli ediyor. Reset düğmesini çıkarmak zor geliyorsa tornavida yardımı ile de kontrolü anakarta verebilirsiniz.

Geri
Yukarı