Aerocool Airhawk Duo İnceleme

Şu an fiyatlar çok yüksek ve 500-550 lira bandında düzgün bir kasa bulmak güç. Alternatifleri var fakat ön full Mesh panel, havadar olması ve ARGB olması bu kasayı ön plana çıkarıyor. Bu kasayla ilgili detaylı bir inceleme zaten mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu detayları net bir şekilde görebilmek adına rehber olarak attım. Neticede satıcı ve kullanıcı incelemesi her zaman farklı olur. Video yeterince detaylı olduğu için tek tek fotoğraflar ya da videolarla uğraşmadan kendi deneyimimi aktarmak istiyorum.
Dezavantajları: Gözüme çarpan ve bir kullanıcıyla beraber karar kıldığımız en büyük dezavantaj, malzeme kalitesi. 700 lira üzerine çıkmadan malzeme kalitesinden çok bir şey beklenmez, evet ama bu kasada canımızı sıkan nokta sanki dayanıksız ve ince bir malzemeyle üretilmiş. Ekran kartı plaka kısmını çıkarırken hafif eğildi. Ön panel mesh olduğu için midir bilmem, kırılgan duruyor biraz. Abartacak kadar kalitesiz olmasa da premium bir malzeme kalitesi yok. Bir diğer dezavantajı USB portları dayanıksız. Takıp çıkarırken sanki kırılacakmış hissi uyandırdı, benden kaynaklı olabilir tabi. Onun haricinde gözüme batacak büyük bir dezavantaj yok.
Avantajları: Öndeki iki fanın 20 CM olması nedeniyle içeriye giren hava çok iyi olduğu gibi fanlar sessiz. Arka fanı da 12'lik bir fan için gayet kaliteli. Fakat -Bu da bir nebze dezavantaj sayılabilir- önden çok iyi hava alsa da havayı aldığı kadar iyi atması için arkadaki fan biraz yetersiz. Bunun için üste 1 veya 2 tane 12-14 CM'lik fan takılarak sorun çözülebilir. Hava akışını şöyle anlatayım: Ekran kartım eski kasamda (Kasa: Frisby Coax 8890G Ekran kartı: RX590 Nitro+ SE) Witcher 3'te 1 saatlik oyun sonunda 78-80 derece arası seyrederdi. Bu kasaya geçtiğimde ise aynı şekildeki kullanımda 65-68 derece dolaylarında gezdi, 70 dereceyi geçmedi. Kasanın için geniş, kablolama kolay, her türlü anakart, ekran kartı rahatlıkla sığıyor. Önü 3, üstü 2, arkası 1, toplamda 6 adet fan destekliyor. SATA SSD ve HDD için PSU bölmesinin yanında raf yapılmış, rahatlıkla oraya monte ediliyor. Renk geçişleri güzel, ben Reset Switch'e bağladım, gayet rahat bir şekilde geçiş yapabiliyorum. PSU bölmesi gizli, üst ve altta filtre mevcut. Onun haricindeki çoğu şey videoda anlatılmış. Ben sadece kullanıcı olarak deneyimlerimi ekledim ki kasanın iyisi kötüsü bilinsin.
Umarım faydalı olabilmişimdir, okuyan herkese teşekkürler.

Ben olsam kasaya 300-400TL'den fazla vermem, çünkü o bütçede de Night Shark RGB, Earlkase RGB, Alpha Prime, CMT510, Cygnus ARGB gibi kaliteli modeller var. Tabii Lian Li ürünleri ve Evolv serisi gibi alüminyum kasalara veririm.
Doğrudur, o sizin görüşünüz. Kullanıp da memnun olmayan görmedim ama bu kasayı.

Ben olsam kasaya 300-400TL'den fazla vermem, çünkü o bütçede de Night Shark RGB, Earlkase RGB, Alpha Prime, CMT510, Cygnus ARGB gibi kaliteli modeller var. Tabii Lian Li ürünleri ve Evolv serisi gibi alüminyum kasalara veririm.

Bu dediğiniz BMW motorlu Şahin gibi olur. Kasa önemli bir husus. Öyle yabana atılacak birşey değil.

Full mesh ve argb 20cm lik fanlar havadar bir sitem istiyorsanız air hawkduo gayet ideal bir kasa hocam. Soğutma konusunda iyi iş çıkarıyor. Yardım ve görüş işin Aor hawkduo konusunda telegram grubu linki mevcut. Bekleriz 👍🏻
Airhawk Duo @MUBAREK hocamın kurup bizleri topladığı faydalı bir grup.

Maalesef o uygulamayı indiremiyorum, sizden ricam bana kasanın fotoğrafını atabilir misiniz? Yan panel ve üstten görünüş yeterli.

Şuan telefonda sadece bu var hocam

Dosya Ekleri

• IMG_20200123_173636.jpg
    IMG_20200123_173636.jpg
    874,5 KB · Görüntüleme: 271

Geri
Yukarı