Aerocool Airhawk Duo İnceleme

Şu an fiyatlar çok yüksek ve 500-550 lira bandında düzgün bir kasa bulmak güç. Alternatifleri var fakat ön full Mesh panel, havadar olması ve ARGB olması bu kasayı ön plana çıkarıyor. Bu kasayla ilgili detaylı bir inceleme zaten mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu detayları net bir şekilde görebilmek adına rehber olarak attım. Neticede satıcı ve kullanıcı incelemesi her zaman farklı olur. Video yeterince detaylı olduğu için tek tek fotoğraflar ya da videolarla uğraşmadan kendi deneyimimi aktarmak istiyorum.
Dezavantajları: Gözüme çarpan ve bir kullanıcıyla beraber karar kıldığımız en büyük dezavantaj, malzeme kalitesi. 700 lira üzerine çıkmadan malzeme kalitesinden çok bir şey beklenmez, evet ama bu kasada canımızı sıkan nokta sanki dayanıksız ve ince bir malzemeyle üretilmiş. Ekran kartı plaka kısmını çıkarırken hafif eğildi. Ön panel mesh olduğu için midir bilmem, kırılgan duruyor biraz. Abartacak kadar kalitesiz olmasa da premium bir malzeme kalitesi yok. Bir diğer dezavantajı USB portları dayanıksız. Takıp çıkarırken sanki kırılacakmış hissi uyandırdı, benden kaynaklı olabilir tabi. Onun haricinde gözüme batacak büyük bir dezavantaj yok.
Avantajları: Öndeki iki fanın 20 CM olması nedeniyle içeriye giren hava çok iyi olduğu gibi fanlar sessiz. Arka fanı da 12'lik bir fan için gayet kaliteli. Fakat -Bu da bir nebze dezavantaj sayılabilir- önden çok iyi hava alsa da havayı aldığı kadar iyi atması için arkadaki fan biraz yetersiz. Bunun için üste 1 veya 2 tane 12-14 CM'lik fan takılarak sorun çözülebilir. Hava akışını şöyle anlatayım: Ekran kartım eski kasamda (Kasa: Frisby Coax 8890G Ekran kartı: RX590 Nitro+ SE) Witcher 3'te 1 saatlik oyun sonunda 78-80 derece arası seyrederdi. Bu kasaya geçtiğimde ise aynı şekildeki kullanımda 65-68 derece dolaylarında gezdi, 70 dereceyi geçmedi. Kasanın için geniş, kablolama kolay, her türlü anakart, ekran kartı rahatlıkla sığıyor. Önü 3, üstü 2, arkası 1, toplamda 6 adet fan destekliyor. SATA SSD ve HDD için PSU bölmesinin yanında raf yapılmış, rahatlıkla oraya monte ediliyor. Renk geçişleri güzel, ben Reset Switch'e bağladım, gayet rahat bir şekilde geçiş yapabiliyorum. PSU bölmesi gizli, üst ve altta filtre mevcut. Onun haricindeki çoğu şey videoda anlatılmış. Ben sadece kullanıcı olarak deneyimlerimi ekledim ki kasanın iyisi kötüsü bilinsin.
Umarım faydalı olabilmişimdir, okuyan herkese teşekkürler.

O kasalar hangi açılardan daha iyi bu kasadan? Bunun önündeki 2 fanın 24'lük olması beni cezbetti. Çok az gürültü olur ve çok iyi soğutur diye düşündüm. Ama bahsettiğiniz kasalar ne açıdan daha iyi merak ettim. TD500 için gene burada okuduklarıma göre bir kaç kişi fanların gürültüsünden şikayetçiydi.
Malzeme kalitesi tabii ki daha iyidir hocam. Ama fanları çok sessiz bunun evet, Cooler Master fanlarına göre. 20 CM bu arada fanları, 24 değil bilginiz olsun.

4 cm için kırmayalım birbirimizi :)
doğrudur ben karıştırdım.
Bu arada imzanızdaki CPU soğutucuyu kasanın üst kısmına sığdırabildiniz mi?
Keşke birkaç resim atsaydınız güzel olurdu.
Ama siz bilirsiniz tabii. :)

4 cm için kırmayalım birbirimizi :)
doğrudur ben karıştırdım.
Bu arada imzanızdaki CPU soğutucuyu kasanın üst kısmına sığdırabildiniz mi?
Keşke birkaç resim atsaydınız güzel olurdu.
Ama siz bilirsiniz tabii. :)
Almadan önce bilin diye söyledim hocam. 🙂
Çok rahat bir şekilde sığdırdım. Hatta RAMlerimi biliyorsanız çok genişler, çoğu soğutucuya uymazlar ama kasada sıkıntısızlar. Bizim kasanın üstte 360 MM radyatör desteği yok. Kablo kanalları için silikon koyulmamış. Ekran kartı braketleri biraz zor çıkıyor, biraz da malzeme kalitesi düşük diyebilirim. Onun haricinde gayet iyi bir kasa. Kötü özelliklerini saydığıma bakmayın, iyi özellikleri oldukça fazla. Zaten @MUBAREK hocamla beraber artılarını eksilerini yazmıştık. Yine bilginiz olsun diye son görüşlerimi belirtmek istedim. Oldukça uzun zamandır kullanıyorum kasayı, değiştirirsem 360 MM radyatör destekli bir kasa almak için değişirim, onun haricinde niyetim yok.
Buyrun hocam sizin için çektim:
WhatsApp Image 2021-02-01 at 23.42.12.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-01 at 23.42.10.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-01 at 23.42.04.jpeg
WhatsApp Image 2021-02-01 at 23.42.11 (1).jpeg

Camı takılı olunca biraz daha koyu görünüyor içi. Temizlemek için çıkardım.
Arka fanını Cooler Master Sickleflow fanla değiştirdim. Kendi fanı RGB yönünden daha canlı ön fanları gibi. @Vorplody hocam da detaylı incelemişti, buyrun: Aerocool Airhawk Duo kullanıcı deneyimi

Son düzenleme:
@mustafa80 900 liraya alınmaz bence de Cooler Master’ın kasaları varken. Fanlar sessiz değil tam hızdayken sesleri duyuluyor. Ama PWM kontrolü olduğu için ona göre bi fan curve yaparsanız boştayken sessiz çalışır. Malzeme kalitesi pek iyi değil kasanın. Her ne kadar dışardan bakınca büyük bir kasa gibi dursa da iç hacmi çok büyük değil. Ön taraftaki toz filtresinin fanların arkasında olması kötü bir durum. Kasaya tozun gitmesini engelliyor ama öndeki fanlar tozlanıyor. Ayrıca toz filtresi fanların arkasında olduğundan hava akışını bi miktar engellediğini düşünüyorum. Çünkü kasa fanı sonuçta statik basınç fanı değil, arkasında filtre olunca içinden havayı geçirmesi gerekecek. Biz kasayı aldığımda f/p olarak iyi bi kasaydı ama şuan 900 lira etmez bence dediğim gibi, Cooler Master MB511 ARGB ve TD500 güzel seçenek. Hem üst tarafta 360mm radyatör desteği de var.

Almadan önce bilin diye söyledim hocam. 🙂
Çok rahat bir şekilde sığdırdım. Hatta RAM'lerimi biliyorsanız çok genişler, çoğu soğutucuya uymazlar ama kasada sıkıntısızlar. Bizim kasanın üstte 360 mm radyatör desteği yok. Kablo kanalları için silikon koyulmamış. Ekran kartı braketleri biraz zor çıkıyor, biraz da malzeme kalitesi düşük diyebilirim. Onun haricinde gayet iyi bir kasa. Kötü özelliklerini saydığıma bakmayın, iyi özellikleri oldukça fazla. Zaten @MUBAREK hocamla beraber artılarını eksilerini yazmıştık. Yine bilginiz olsun diye son görüşlerimi belirtmek istedim. Oldukça uzun zamandır kullanıyorum kasayı, değiştirirsem 360 mm radyatör destekli bir kasa almak için değişirim, onun haricinde niyetim yok.
Buyurun hocam sizin için çektim:
Eki Görüntüle 862139
Eki Görüntüle 862141
Eki Görüntüle 862142Eki Görüntüle 862145
Camı takılı olunca biraz daha koyu görünüyor içi. Temizlemek için çıkardım.
Arka fanını Cooler Master sickleflow fanla değiştirdim. Kendi fanı RGB yönünden daha canlı ön fanları gibi. @Vorplody hocam da detaylı incelemişti, buyurun: Aerocool Airhawk Duo kullanıcı deneyimi

Çok güzel olmuş ama şekilli şukullu. İyice özendim ha.
Peki o zaman önerilen seçenekler 2 tane sanırım.
Sanki ikisi de ikiz kardeş gibi.
Sizce; bu mu yoksa bu mu? Ve neden? :)
Ve bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?
bana hepsi bir gözüküyor yaf.

Son düzenleme:
Çok güzel olmuş ama şekilli şukullu. İyice özendim ha.
Peki o zaman önerilen seçenekler 2 tane sanırım.
Sanki ikisi de ikiz kardeş gibi.
Sizce; bu mu yoksa bu mu? Ve neden? :)
Ve bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?
bana hepsi bir gözüküyor yaf.
TD500 malzeme kalitesi bir tık daha iyi ama MB511 daha geniş. Beklentinize bağlı, ben olsam ilerisini de düşünerek MB511 alırım. Dark'ı o fiyata alacaksanız Airhawk Duo daha mantıklı :)

TD500 malzeme kalitesi bir tık daha iyi ama MB511 daha geniş. Beklentinize bağlı, ben olsam ilerisini de düşünerek MB511 alırım. Dark'ı o fiyata alacaksanız Airhawk Duo daha mantıklı :)
Ne alındığından ziyade "nereden" alınacağı da önemli bence. Bahtsız adamım. Sıkıntı çıkarsa iade politikası uygun olan yerlerden bakıyorum o yüzden. O da linklerin ikisinde attığım satıcı oluyor genelde. ( ki onlar da mükemmel değil)

Şu TD500 için fazla gürültülü fanlar falan şeklinde bir yorumlar okumuştum gene bu forumda ama şu an imkansız bulamam. Sayfalarca okuyunca ne neredeydi bulamıyor insan. Zaten acelem kesinlikle yok. İmzamdaki kasam iyi, fanları gayet sessiz., CFM değeri 60'a yakın. Ama önü kapalı mesh değil, yan kısmı cam değil pleksi denen malzeme ( sanırım )

Sıkıcı hayatımı renkli bir kasayla renklendiresim var sadece. Genelde araştırma süreci satın alıp kullanmakta daha zevki yahu:)

O zaman seçenekleri 2'ye indirdik Dark, Aerocool'dan da kötüyse...

Yeni konular

Geri
Yukarı