Aerocool CS107 V2 yetersiz boşluk sebebi ile 85 derecelik sıcaklık

Daha fazla  
Merhaba bundan 1 hafta önce kompakt ve uygun bir kasa aradığım için Aerocool CS107 v2, microatx bilgisayar kasasını aldım özelliklerinde yüksek performanslı bileşenler için uygundur gibi bir ibare olduğu için bende aldım lakin sorun şu ekran kartım Palit Dual OC RTX 3060 ve anakarta takıp kasaya montajlayınca zemin ile arasında 2 parmak civarı yer kalıyor sanırsam bu yüzden de fanlar sadece zemine doğru üflüyor yani bir nevi vantilatör gibi davranıyorlar bu sebepten dolayı FurMark'da sıcaklıklar 85 derecenin üzerine çıkıyor bu ürünü tasarlayan arge ekibinin bunu düşündüğünü varsayıyorum lakin çözümünü bulamadım belki daha önceden yaşamış ve sorununu çözmüş birilerine denk gelir diye forumda sorunumu paylaşmak istedim konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Şimdiden teşekkürler.

Konuyu okudunuz mu hocam? Sorun da bu zaten vantilatör niyetinde çalışıyor şu anda soğutma bloklarını soğutmuyor yetersiz boşluk sebebi ile mi veya başka bir şey yüzünden mi anlamadım.
Boşluk yeterlidir muhtemelen. Hava akışı vaziyeti nasıl? Diğer bileşenlerin sıcaklıklarında da bir artış gözlemledin mi?

Boşluk vardır muhtemelen, macun ile ilgili bir sıkıntı gibi durmuyor.

Normalde uzay sistem gibi kullanıyordum macun ve padler 1 aylık falan uzay sistemde iken ısınmaya dair ufacık problemim yoktu hava sirkülasyonu ile sıcaklıkların düşmesini bekliyordum ama şu anda hüsran.

Yeni konular

Geri
Yukarı