Afgan mültecilerin Türkiye'ye gelmesi

Aslında çoğu kişi bilmiyor ama ülkede zaten afgan sorunu baştan beri vardı. Hatırlayın sınırları açıp mültecileri yunanistana göndertirken. Oradaki 100 kişiden en az 70'i afgandı. Suriyelilerin çoğu sınıra gitmek yerine Türkiye'de kaldı.
Bu haber ile ilgili söyleyeceklerim de yok. Ben artık saldım ya. Mümin kardeşlerimiz her türlü ülkemizin içinden geçebilir.

Koyduğu su bardağını alıp mutfağa koymak yerine yerinden kıpırdamayan bir insanları aldınız ülkeye mükemmel.

Onlar içindeki hainler. Şimdi sen onlar ile benim Müslüman kardeşlerimi bir mi tutuyorsun! 😠😠
(İroni olduğunu anlamayan yoktur herhalde.)

Hocam güzel ülkem gidiyor siz hala ironi yapıyorsunuz. :(

Ülkenin toplumsal ve ekonomik yapısı düzensiz göçler yüzünden tehdit altında ama herhangi bir yetkilinin umurunda değil 4 buçuk 5 milyon Suriye'li, 1 2 milyondan fazla afgan ve Irak'lı var İran'lı ve pakistanlıları da eklemedim bir o kadarda onlardan var ne yazık ki bu ülke inanılır gibi değil anlam veremiyorum artık.

Peki sınırları kapatmamalarının sebebi ne arkadaşlar? Sizce iktidar izlediği bu politikadan ne kazanıyor?
Suriye'lilere verildiği gibi Afgan'lara da ileride vatandaşlık verilir mi sizce?

Geri
Yukarı