Afterburner'da hysterese nedir?

Termometrelerin gösterdiği değerler, maruz kaldıkları sıcaklıklara veya kullanıma bağlıdır. Ölçüm belirsizliği parametresi olarak histerezis, termometrenin ölçüm bölgesi dikkate alınarak artan ve azalan yöndeki sıcaklık okumaları arasındaki en büyük farktır. Yani termometrenin sıcaklık döngüsü dikkate alındığında, yapılan okuma değeri artan ve azalan yönde iki farklı sıcaklığa tekabül eder. Termometre kendi halinde soğumaya bırakılırsa ve kullanılmazsa maruz kaldığı sıcaklığın etkisinden bir miktar kurtulur. Histerezis, esasında termometreyi oluşturan malzemenin sıcağa maruz kaldığında kendisini toparlamasının ölçütüdür.
Termometrelerin gösterdiği değerler, maruz kaldıkları sıcaklıklara veya kullanıma bağlıdır. Ölçüm
belirsizliği parametresi olarak histerezis, termometrenin ölçüm bölgesi dikkate alınarak artan ve azalan
yöndeki sıcaklık okumaları arasındaki en büyük farktır. Yani termometrenin sıcaklık döngüsü dikkate
alındığında, yapılan okuma değeri artan ve azalan yönde iki farklı sıcaklığa tekabül eder. Termometre
kendi halinde soğumaya bırakılırsa ve kullanılmazsa maruz kaldığı sıcaklığın etkisinden bir miktar
kurtulur. Histerezis, esasında termometreyi oluşturan malzemenin sıcağa maruz kaldığında kendisini
toparlamasının ölçütüdür.
cevabı bilen yok mu?
Termometrelerin gösterdiği değerler, maruz kaldıkları sıcaklıklara veya kullanıma bağlıdır. Ölçüm belirsizliği parametresi olarak histerezis, termometrenin ölçüm bölgesi dikkate alınarak artan ve azalan yöndeki sıcaklık okumaları arasındaki en büyük farktır. Yani termometrenin sıcaklık döngüsü dikkate alındığında, yapılan okuma değeri artan ve azalan yönde iki farklı sıcaklığa tekabül eder. Termometre kendi halinde soğumaya bırakılırsa ve kullanılmazsa maruz kaldığı sıcaklığın etkisinden bir miktar kurtulur. Histerezis, esasında termometreyi oluşturan malzemenin sıcağa maruz kaldığında kendisini toparlamasının ölçütüdür.
cevabı bilen yok mu?
Dostum merhaba, keşke herkes en güzel bilgisayarlara sahip olsa, fakat her şey imzana yazdığın ekipmanlardan ibaret değil. Bil istedim. Saygılar.

Son düzenleme:
Dostum merhaba, keşke herkes en güzel bilgisayarlara sahip olsa, fakat her şey imzana yazdığın ekipmanlardan ibaret değil. Bil istedim. Saygılar.
Bilgi için teşekkürler. Keşke herkes tüm soruların cevabına sahip olsa, fakat her şey bir soruya cevap vermekten ibaret değil. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Bil istedim. Saygılar...

Geri
Yukarı