Çözüldü Ağ yöneticisi ve YouTube kısıtlanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vakkopat

Centipat
Öncelikle merhaba, sosyalde yeniyim. Birçok konuyu Technopat sayesinde öğrendim ancak bunun için bir çözüm bulamadım. Görselde görüleceği üzere YouTube'ta "Ağ yöneticiniz tarafından kısıtlı mod etkinleştirildiğinden bazı sonuçlar kaldırıldı." yazıyor çoğu videolara erişilemiyor ve yorumları göremiyorum. Şu ana kadar 2 kez format attım. VDSL modemi 2 kez resetledim. Farklı Gmail hesapları ile denedim. Farklı tarayıcılar ile denedim ama düzelmiyor. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

IMG_20200125_182420.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
"Çözüldü"
Öncelikle bu sorunun sadece bilgisayar üzerinde olduğunu belirtmek isterim. Sorunsuz bir şekilde Youtube kullanırken bir anda başıma gelen bir durumdu. Ayrıca telefonda ki Youtube uygulamasından her videoya erişebiliyordum.
  • Bilgisayara 2 kez format attım.(Çözüm olmadı.)
  • Modemi 2 kez Resetledim. (Model: HG658 V2 home gateway.)(Çözüm olmadı.)
  • Farklı tarayıcılarda Google, Edge, Mozilla, Opera da denedim.(Çözüm olmadı.)
  • Firma ile görüştüm ve farklı dns verip denememi istediler.(Çözüm olmadı.)
  • Netgalaksi Online işlemler üzerinden ''Destek'' bölümüne talep oluşturdum.
  • Ayrıca Aile profili kapalı görünse de onu farklı profillere aldım. Sonrasında tekrar ''kapalı profili'' seçtim.
  • Kaydedip çıktım. 1 saat içinde sorunum çözülmüştü. 1 hafta sıkıntısız Youtube a girebildim.
  • 2. kez tekrar ettiğinde(gece saatlerinde) modemi kapatıp açtım ve kısa sürede kendine geldi.
  • 3. kez tekrar ettiğinde(gün içerisinde) Opera Vpn'yi bir kaç kez açıp kapattım. 3 dakika içinde düzeldi.
Uyguladığım yöntemler anam babam usulü gibi görünse de sorunun temelinde ''Aile profili'' olduğunu düşünüyorum. Ancak 2. ve 3. tekrarlarda ''Aile profili'' dışında kendiliğinden geçtiğini belirtmek isterim. Umarım faydası dokunur.
Merhabalar, bu sorun dns kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. 25 Ocak'tan sonra netgalaksi online işlemler menüsünden aile profiline girip bir takıp değişiklikler yaptım. Sonrasında 1 hafta boyunca sorunsuz youtube kullandım. Ancak iki farklı günde aynı hatayı yine aldığımı belirtmek isterim. Size önerebileceğim şey online işlemlerde yer alan aile profilinizi kontrol etmeniz olacaktır. Bu sorunun baş göstermesi sistemde yer alan profilinizin sizin bilginiz dışında değişmesi olarak tahmin etmekteyim. Diğer bir ihtimal modeminizin sunduğu aile profilini kontrol etmeniz olacaktır.

Merhabalar, bu sorun dns kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. 25 Ocak'tan sonra netgalaksi online işlemler menüsünden aile profiline girip bir takıp değişiklikler yaptım. Sonrasında 1 hafta boyunca sorunsuz youtube kullandım. Ancak iki farklı günde aynı hatayı yine aldığımı belirtmek isterim. Size önerebileceğim şey online işlemlerde yer alan aile profilinizi kontrol etmeniz olacaktır. Bu sorunun baş göstermesi sistemde yer alan profilinizin sizin bilginiz dışında değişmesi olarak tahmin etmekteyim. Diğer bir ihtimal modeminizin sunduğu aile profilini kontrol etmeniz olacaktır.
Sorunum çözüldü benim,dün de aynı sorunu yaşadım 2-3 dakika sonra düzeldi,benim birazcık canımı sıkan ping 21-22 çıkması,netspeed kullanırken ping 6-7 idi.

Sorunum çözüldü benim,dün de aynı sorunu yaşadım 2-3 dakika sonra düzeldi,benim birazcık canımı sıkan ping 21-22 çıkması,netspeed kullanırken ping 6-7 idi.
Bende de çıkan sonuçlar bu şekilde. Tr sunucuları için bir fikrim yok ama oyunlarda Avrupa sunucularında genelde 63-85 arası ping alıyorum. Eğer yerel sunucularda oynuyorsan 20 ping ideal bence.

Dosya Ekleri

• test.jpg
    test.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 117
Modem ayarlarına girip oradaki dns kısmında yazan şeyleri söyleyebilir misiniz büyük ihtimalle sizinkileride servis sağlayıcı cloudflare dns olarak ayarladı.

Modem ayarlarına girip oradaki dns kısmında yazan şeyleri söyleyebilir misiniz büyük ihtimalle sizinkileride servis sağlayıcı cloudflare dns olarak ayarladı.

Netspeed kullanırken dns jumper programı ile en hızlı dns i bulmak için benchmark yapardım,cloud flare dns en hızlısı çıkardı bende onu kullanırdım,yalnız dün internette dolaşırken cloud flare dns in 2018 yılında btk tarafından engellendiğini gördüm,birde dns jumper programında turk telekom dns yer alıyordu ve en hızlısı o çıkıyordu ama son 1 aydır turk telekom dns programda çıkmıyor.

Screenshot_3.png

Screenshot_1.png

"Çözüldü"
Öncelikle bu sorunun sadece bilgisayar üzerinde olduğunu belirtmek isterim. Sorunsuz bir şekilde Youtube kullanırken bir anda başıma gelen bir durumdu. Ayrıca telefonda ki Youtube uygulamasından her videoya erişebiliyordum.
  • Bilgisayara 2 kez format attım.(Çözüm olmadı.)
  • Modemi 2 kez Resetledim. (Model: HG658 V2 home gateway.)(Çözüm olmadı.)
  • Farklı tarayıcılarda Google, Edge, Mozilla, Opera da denedim.(Çözüm olmadı.)
  • Firma ile görüştüm ve farklı dns verip denememi istediler.(Çözüm olmadı.)
  • Netgalaksi Online işlemler üzerinden ''Destek'' bölümüne talep oluşturdum.
  • Ayrıca Aile profili kapalı görünse de onu farklı profillere aldım. Sonrasında tekrar ''kapalı profili'' seçtim.
  • Kaydedip çıktım. 1 saat içinde sorunum çözülmüştü. 1 hafta sıkıntısız Youtube a girebildim.
  • 2. kez tekrar ettiğinde(gece saatlerinde) modemi kapatıp açtım ve kısa sürede kendine geldi.
  • 3. kez tekrar ettiğinde(gün içerisinde) Opera Vpn'yi bir kaç kez açıp kapattım. 3 dakika içinde düzeldi.
Uyguladığım yöntemler anam babam usulü gibi görünse de sorunun temelinde ''Aile profili'' olduğunu düşünüyorum. Ancak 2. ve 3. tekrarlarda ''Aile profili'' dışında kendiliğinden geçtiğini belirtmek isterim. Umarım faydası dokunur.

Çözüm
Öncelikle merhaba, sosyalde yeniyim. Birçok konuyu Technopat sayesinde öğrendim ancak bunun için bir çözüm bulamadım. Görselde görüleceği üzere YouTube'ta "ağ yöneticiniz tarafından kısıtlı mod etkinleştirildiğinden bazı sonuçlar kaldırıldı." yazıyor çoğu videolara erişilemiyor ve yorumları göremiyorum. Şu ana kadar 2 kez format attım. VDSL modemi 2 kez resetledim. Farklı Gmail hesapları ile denedim. Farklı tarayıcılar ile denedim ama düzelmiyor. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 491941

Vodafone'da bunu yaşıyorsanız güvenli internet seçeneğini Vodafone yanımda veya web uygulaması üzerinden devre dışı bırakın ve DNS adreslerinizi 8.8.8.8 / 8.8.4.4 olarak değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı