Age of Empires 3 'Boş Kutucuk Hatası'

Asya Ay

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
HP G6 2211ST model dizüstü bilgisayara sahibim. Sistem Age of Empires 3 oyununu çalıştırmaya çalıştığımda boş bir kutucuk çıkıyor ve oyun açılmıyor. İnternetten araştırdığımda uyumluluk ile ilgili olduğunu okudum fakat herhangi bir değişim olmadı. Sorunun varsayılan grafik kartından olabileceğini düşündüğümden 'dxdiag' komutu ile kontrol ettiğimde 'Ekran' kısmında ekran kartının Intel HD4000 olduğunu gördüm. Harici grafik kartı olan HD7670M'nin driverları da yüklü fakat bir türlü 'dxdiag' kısmında ki ekran kısmına 7670M yazmıyor. Sorunun bundan kaynaklanacak olabileceğini düşünüyorum. Konu hakkında bilgisi olan var ise yardımını bekliyorum.

Age Of Empires 3'ün halen oynayan birilerinin olması sevindirici :) Zamanında GameRanger'da az maç atmamıştık. Rush'da Rusya, NR30-45'de Hollanda az kahrımızı çekmedi :) Oyunu online oynayan kaldıysa bilgi verebilir misiniz? Tekrar bir indireğim, özledim gerçekten..
Sorunun net çözümünü bilmiyorum fakat, oyuna ters tıklayıp özellikler dediğinde açılan pencereden ''Uyumluluk'' sekmesinde ''Uyumluluk Modu'' vardır. Orada Win7 Win8 gibi seçenekleri tek tek seçip deneyebilir misin? Bir umut çözüm olabilir. Bu arada hazır o pencereyi açmışken alttaki ''Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır''a da tik atıver, o da bazı hataların önüne geçiyor :)

Age Of Empires 3'ün halen oynayan birilerinin olması sevindirici :) Zamanında GameRanger'da az maç atmamıştık. Rush'da Rusya, NR30-45'de Hollanda az kahrımızı çekmedi :) Oyunu online oynayan kaldıysa bilgi verebilir misiniz? Tekrar bir indireğim, özledim gerçekten..
:)
GameRanger hala devam ediyor. Oynuyordum ben en son online oynayalı 1 yıl oldu ama daha geçen hafta botlarla oynadım hala çok zevkli bir oyun 2005 den beri oynuyorum.
Bu arada benim CasperT leptopun harddiski bozulması sebebi ile herşeyim silindi gitti. :D Age of empires 3 ve DLC lerini indir ek paketlerini beğendim ben. Çok yüksek seviyelere gelmiştim osmanlı da her şeyi açmıştım ne güzel, gitti kayıtlarımda. :)

Sorunun net çözümünü bilmiyorum fakat, oyuna ters tıklayıp özellikler dediğinde açılan pencereden ''Uyumluluk'' sekmesinde ''Uyumluluk Modu'' vardır. Orada Win7 Win8 gibi seçenekleri tek tek seçip deneyebilir misin? Bir umut çözüm olabilir. Bu arada hazır o pencereyi açmışken alttaki ''Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır''a da tik atıver, o da bazı hataların önüne geçiyor :)
aktifiz reis buyur gel

Yeni konular

Geri
Yukarı