Age of Empires tarzı strateji oyunu önerisi

Cok iyidir.
Rome Total War oynuyorum ben Barbarian Invasion remastered DLC'sini seviyorum çok.
Barbar kabileler ile Roma'ya vur kaç yapmak çok zevkli, Romayı bile talan etmiştim ama elde toprak tutmak çok zor. Yak , yık yağmala kaç.
Generals ve Zero Hour ek paketi iyidir. Eskiden çok oynardım.
Eskilerden Tiberian Sun ve Command & Conquer 3-4 falan bunlara da bakabilirsin.
Kale kurma oyunu olarak Stronhgold serisini önerebilirim, eskiden oynardım çok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coh iyidir.
Rome Total War oynuyorum ben Barbarian Invasion remastered DLC'sini seviyorum çok.
Barbar kabileler ile Roma'ya vur kaç yapmak çok zevkli, Romayı bile talan etmiştim ama elde toprak tutmak çok zor. Yak , yık yağmala kaç.
Generals ve Zero Hour ekpaketi iyidir. Eskiden çok oynardım.
Eskilerden Tiberian Sun ve Command & Conquer 3-4 falan bunlara da bakabilirsin.
Kale kurma oyunu olarak Stronhgold serisini önerebilirim, eskiden oynardım çok.
Özellikle Zero-Hour Campaignleri için bile tekrar oynamayı düşünmüyor değilim şuan.

Rise of kingdoms.

Mobil oyun nasıl strateji oluyor? Sence verdiğim örneklere hangisi uyuyor?

Total War Warhammer olabilir, bunun da oynaması zor ama alışınca ne kadar fevkalade olduğu ortaya çıkıyor.

Sevmeyi çok denedim bu tarzı ama yok beceremiyorum ya. Nasıl öğrenebilirim?

Coh iyidir.
Rome Total War oynuyorum ben barbarian ınvasion Remastered DLC'sini seviyorum çok.
Barbar kabileler ile Roma'ya vur kaç yapmak çok zevkli, romayı bile talan etmiştim ama elde toprak tutmak çok zor. Yak, yık yağmala kaç.
Generals ve Zero hour ekpaketi iyidir. Eskiden çok oynardım.
Eskilerden tiberian sun ve Command & Conquer 3-4 falan bunlara da bakabilirsin.
Kale kurma oyunu olarak stronhgold serisini önerebilirim, eskiden oynardım çok.

Hocam hiçbiri dediğim tarz strateji oyunu değil ki. Battle of middle Earth tarzı birim çıkart savaş vs daha basit istiyorum.

Rise Of Nations
Northgard
Civilization V'i
Tooth and Tail
Starcraft 2
Age Of Mythology
Stronghold Kingdoms
Total War: Warhammer II
The Settlers Online
Lord of the Rings: The Battle for Middle Earth II
The Elder Scrolls IV: Oblivion

Bunları oynadım şahsen beğendim sanada öneririm

Rise of nations.
Northgard.
Civilization V'i.
Tooth and tail.
Starcraft 2
Age of mythology.
Stronghold kingdoms.
Total War: Warhammer II.
The settlers Online.
Lord of the rings: The Battle for middle Earth II.
The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Bunları oynadım şahsen beğendim sanada öneririm.

Listede saydıklarının maalesef hiçbiri kriterlerime uymuyor. Ron ve LOTR zaten inanılmaz eski. Ben daha lisedeyken oynardım. Civilization dediğim türde değil. Oblivion zaten strateji bile değil.

Hocam şimdi aklıma geldi, Bannerlord deneyebilirsiniz:) Tam istediğiniz gibi olmasa da strateji oyunu sayılır o da.

Age of Empires tarzı strateji oyunu oynamayalı çok uzun zaman oldu. Geçenlerde Civilization oynamak istedim inanılmaz karışık geldi. Çözebilsem belki hoşuma gidecek bilmiyorum ama Age of Empires tarzı ama fantastik olan 2020 sonrası yapılmış strateji oyunu önerir misiniz? Yıl seçmemin sebebi eski oyunları oynamak istesem Battle of middle Earth filan oynarım. Yeni nesil oyunları denemek istiyorum artık.
Eski önereceğim fakat o kaliteyi bulabileceğiniz az RTS var zaten. Starcraft, uzayda geçen daha stratejik AoE. 1.si ve 2.si.

Yeni konular

Geri
Yukarı