Ağlayamama sorunsalı

Bu arada her insan farklıdır. Bende öyle çok ağlayan bir insan değilim. Sizi ağlatan şey beklenmeden gelir. Mesela 1 gece diş ağrım yüzünden sabaha kadar ağladım ne drama ama.
O tarz ağrılarda ağlamış olabilirim ama üzüntüden değil hocam :D

Ağlamayı aradığınız vakit ağlayamazsınız. Özellikle istenince gelen bir şey değil bu. Herkesin psikolojisi farklı. Yani bir şeyi üzülmek için izlemek yerine içeriğin vermek istediği mesaja odaklanıp keyif almaya bakmalı.
Hocam ağır dram filmi falan izlerken sahnede karakterler ağlıyor, yerden yere atıyor ben boş boş ekrana bakıyorum. Film bittikten sonra herkesin ağladığını duyunca kendimi kötü hissediyorum :( bende sorun var galiba.

"Ağlama değmez hayat, bu gözyaşlarına" demiş üstadlardan biri.

Bu duygu kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir, ben mesela Terminatör 2'nin sonunda göz yaşı döktüğümü hatırlarım, ama daha duygusal kabul edilen çoğu filmde tık yoktu.

"Ağlama değmez hayat, bu gözyaşlarına" demiş üstadlardan biri.

Bu duygu kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir, ben mesela Terminatör 2'nin sonunda göz yaşı döktüğümü hatırlarım, ama daha duygusal kabul edilen çoğu filmde tık yoktu.
Olabilir hocam. Hala beni ağlatacak bir film arıyorum. İnşallah bulacam :D

Aslında filmin yaptığı şey sadece tetiklemek, insanlar bu filmlerden geçmişte yaşadıkları bir şeyi anımsıyorlar. Karakteri kendilerine yakın buluyorlar, yaşadıkları benzer şeyleri ya da çevresinde yaşananları anımsıyorlar. Film tetikleyici olarak ağlatıyor.

Demek ki henüz sana dokunan filmi bulamamışsın. Öyle çok ağlak biri değilimdir senin gibi. Yeşil yol izlerken son sahnede bayağı kötü olmuştum.
Başın sağ olsun bu arada. Ben de senin gibi benzer şekilde dayımı kaybettim, çok sevdiğim bir adamdı ama çok ta yakın değildik. Onun için bayağı bir ağlamıştım.

Aslında filmin yaptığı şey sadece tetiklemek, insanlar bu filmlerden geçmişte yaşadıkları bir şeyi anımsıyorlar. Karakteri kendilerine yakın buluyorlar, yaşadıkları benzer şeyleri ya da çevresinde yaşananları anımsıyorlar. Film tetikleyici olarak ağlatıyor.
Her ağlayan insanın geçmişinin Joker gibi olduğunu düşünmüyorum hocam şahsen :D

Demek ki henüz sana dokunan filmi bulamamışsın. Öyle çok ağlak biri değilimdir senin gibi. Yeşil yol izlerken son sahnede bayağı kötü olmuştum.
Başın sağ olsun bu arada. Ben de senin gibi benzer şekilde dayımı kaybettim, çok sevdiğim bir adamdı ama çok ta yakın değildik. Onun için bayağı bir ağlamıştım.
Sağolun hocam. Senin de başın sağolsun. Dediğim gibi hala arıyorum. Eğer bulursam konu açıcam "sonunda agladım" diye :D

Gerek yok. Pek çok insanın başına gelebilecek bir şey. Her insan birbirinden farklı.
Olabilir hocam. Eğer varsa önerin böyle ağlatan alabilirim.

Her ağlayan insanın geçmişinin joker gibi olduğunu düşünmüyorum hocam şahsen :D

Sağ olun hocam. Senin de başın sağ olsun. Dediğim gibi hala arıyorum. Eğer bulursam konu açacağım "sonunda agladım" diye :D

Olabilir hocam. Eğer varsa önerin böyle ağlatan alabilirim.

Konuya etiketlersin o zaman 😊

Merhaba~
Yakındığın iki konu var sanırım duygusal filmler izlerken ağlayamaman birde normal hayatında ağlayamıyor oluşun.
Konuya mantık çerçevesinde bakarsak kişisel hayatında yaşadığın şeylere bile ağlayamıyorken kurgu olan yapımlara ağlaman zaten saçma olurdu.
Ağlayamıyor olmanın pek çok sebebi olabilir örneğin depresyonda olabilirsin veya
çocukluğunda yaşadığın bir olaydan kaynaklanıyor olabilir yaşantını dinlemeden ağlayamamana sonuç getiremeyiz.
Bu arada kaybın için üzgünüm başın sağ olsun.
İyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı