"Çöp" sorunsalı

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Cidden böyle insanları anlamış değilim. Forumda da epey örnekleri var. Sürü psikolojisinden mi? Yoksa tamamen başka bir şeyden dolayı mı yapıyorlar bunu anlamış değilim. Bir şeyi kötülemek insanlarda artık yeme ihtiyacı gibi bir ihtiyaç haline mi dönüştü acaba? Çöp, kötü gibi kelimelerin anlamlarını bilmiyorlar mı acaba? Cidden bazen anlamlarını bilmeden bunları söylediklerini düşünüyorum. Çünkü bir adamın söylediği şeye bakıyorum bir de ifade ediş biçimine bakıyorum ama anlamlandıramıyorum.

Bir şeyin kötü veya çöp olmasının sizce de bir sebebi olması gerekmiyor mu? Adam diyor ki çöp. Diyorum ki abi neden çöp. Adam ise bir sebebi yok. Canı istemiş öyle olmuş diyor. Ben de diyorum ki bir şeyin kötü olması için sebebinin olması gerekmez mi? Ve bu çok zeki arkadaşımız genelde bu soru karşısında ağla aşağılık fanboy, çöp fanboyluk yapmaya gerek yok gibi cevaplar verip neden çöp dediğini bilmediği bir şey için bile sizi suçlar ve fanboy der. Çevremde de birçok örnekleri var. Bu nasıl diyorum çöp diyorlar. Denedin mi diyorum? Hayır diyorlar. Gerçekte de bir şeye çöp deyip sebebi olmayan kişilerin çöp dediği şeyi hayatında görmediğini deneyimlemediğini düşünüyorum.

Anlamadığım şey ise bir insan neden deneyimlemediği görmediği bir şeye çöp der? Neden yorumum yok demek yerine aşağılamak ister?

Deneyip memnun kalmadığım veya gerçekten kötü olduğunu bildiğim bir ürüne çöp diyorum ben de. Ama bunu bilerek diyorum.

Ama hiçbir bilgisi olmadan ezbere çöp demek kadar saçma bir şey yok. Çöp olma sebebini bile bilmiyor.

Kitlelerin yönlendirmesi sonucu oluşan bir durum. Üzücü olduğunu kabul etmek gerek. Çöp diyenlere aldırmamak lazım. Ne kadar tepki alırlarsa o kadar artıyorlar. Muhatap olmayın bu tarz insanlarla. Yazsın çeksin gitsin.

Bilmemle Boost markalı ürün de olsa çöp denilmesini tasvip etmiyorum. En azından iki üç kelimeyle ne yönüyle eleştirildiği söylenmesi lazım. Bilen ile bilmeyen birbirinden ayrılmıyor yoksa.

Bir an aktroller CHP belediyesindeki çöplerden bahsediyor zannettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı