"Çöp" sorunsalı

Doğru kullanım; "çöpe dönme ihtimali yüksek" olabilir. İşlevini yerine getiren herhangi bir şey kesinlikle çöp değildir.
Kimse böyle edebiyat yapma ihtiyacı duymuyor. Mesela SU630 denilen çöpe "çöp" diyorum. Çünkü kronik sorun bulunduruyor, hızları kullandıkça azalıyor, yerleri öpüyor. Yeni bir SU630'a da çöp diyebilirim, 5 yıl kullanılmış SU630'a da çöp diyebilirim. Fark etmez, çöp yani.

Ben bunu @Samotne Ciasteczka da çok görüyorum. Linux bölümüne gelip Snap Store'a da çöpstore demişti. 8 sayfa çöp demiş :D

Gerçekten kullandığım ve beğenmediğim, forumda da neredeyse kimsenin memnun olmadığı şeylere çöp derim tabii. Snap çöp mesela dediğim gibi, 100MB Discord'u yarım saatte indirip kuruyor.

Gerçekten kullandığım ve beğenmediğim, forumda da neredeyse kimsenin memnun olmadığı şeylere çöp derim tabii. Snap çöp mesela dediğim gibi, 100MB Discord'u yarım saatte indirip kuruyor.

Snap kendi paket yönetimi veya deposunun yetersiz kaldığı yerde nimet oluyor.

Doğru kullanım; "çöpe dönme ihtimali yüksek" olabilir. İşlevini yerine getiren herhangi bir şey kesinlikle çöp değildir.
İşlevini yerine getirmesi mi onu iyi yapıyor? Onun işi o zaten. Çalışmayacaksa niye yapılsın? İşini doğru düzgün yapmayan ürün ''çöp''tür.

Kimse böyle edebiyat yapma ihtiyacı duymuyor. Mesela SU630 denilen çöpe "çöp" diyorum. Çünkü kronik sorun bulunduruyor, hızları kullandıkça azalıyor, yerleri öpüyor. Yeni bir SU630'a da çöp diyebilirim, 5 yıl kullanılmış SU630'a da çöp diyebilirim. Fark etmez, çöp yani.

Edebiyat değil dilin, doğru kullanımı. Isteyenin istediğini demesi ile kelime anlamlarına uyulması ayrı durumlardır. İsterseniz "at" deyin ne fark eder?

Şahsen ''çöp'' yanlış bir kullanım. Onun yerine ''kalitesiz'', ''adi'', ''uyduruk'' gibi kelimeler tercih edilmeli.

Epic Games'e çöp diyen biriyle tartışmıştım bi' ara. Fakat şöyle bir şey var; arkadaşın çöp dediği şey bende gayet iyi çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı