AGON AG241QG LoL'de Ekran Yırtılma Sorunu

Şu an ilk defa bu bölümü açıyorum sizin yönlendirmeniz doğrultusunda. Bunu uygula diyeyim mi? Ve daha sonra yapacağım bir şey kaldı mı?
DP takılı.

Ayarlar böyle. Ek olarak program ekle diyerek LoL'ü seçtim çünkü normal listede yoktu. Şimdi asıl oyundayken çalışır yani değil mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    35 KB · Görüntüleme: 43
Monitörü bugün satın aldım. G-Sync aktif ve oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum. Ekran kartım Galax GTX 1050, işlemcim ise i7 4790. Oyunu huyumdur hep düşük ayarlarda oynamaya alıştığım için yine en düşük ayarda oynuyorum. 144 FPS'e sabitleyip Tam Ekran modunda oynuyorum fakat bazen görüntü yırtılmaları yaşıyorum. Çerçevesiz yapıp ve FPS'i sınırsıza çektiğim zaman bile bazen olmakta. Sizce sebebi nedir? G-Sync'i tam olarak nasıl kullanmam gerek yani anlamış değilim.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Ben sadece bir fikir olarak söyleyeceğim çünkü benzeri bir durum benimde başıma gelmişti tabi doğru mu, yanlış mı emin değilim ama ekrana gelen kareler 144'ü geçtiği zaman oluyordu bende 5-6 ay önce Asus ROG Swift PG248Q almıştım, CS GO'da olmuştu.

Oyun ayarlarında Dikey Senkronizasyonunu Bekle seçeneği işaretli değil, yani kapalı. FPS limiti yok evet ama ayarlar düşük olduğu için 200 ve üzeri FPS oluyor. Sorun olur mu?

Oyun ayarlarında Dikey Senkronizasyonunu Bekle seçeneği işaretli değil, yani kapalı. FPS limiti yok evet ama ayarlar düşük olduğu için 200 ve üzeri FPS oluyor. Sorun olur mu?
Bence denenmesi gereken FPS'yi 165 in altına alıp bakmak yani ayarları yükseltin monitörüde 165HZ alın öyle deneyin birde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı