AGON AG241QG LoL'de Ekran Yırtılma Sorunu

Şöyle de bir sorun var ki; monitörden OC açıp 165'e aldığım zaman ne Nvidia Denetim Masasından ne de Windows'dan 165 Hz seçeneği çıkmamakta.

Şöyle de bir sorun var ki; monitörden OC açıp 165'e aldığım zaman ne Nvidia Denetim Masasından ne de Windows'dan 165 Hz seçeneği çıkmamakta.
Başlat'taki arama çubuğuna görüntü ayarları yazıp çıkan ekranda en altta görüntü bağdaştırıcı özelliklerinden resimde koydum tüm modları listeleden bakabilir misiniz? Detaylı yazıyorum yanlış anlamayın düzgün anlatmış olmak için, monitör sekmesinden değişiyordu galiba oraya bakabilir misiniz?:)

Dosya Ekleri

• Tech.PNG
    Tech.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 39
Teşekkür ederim :) Maalesef ki orada da yok.
Anlamadığım konu neden düşük ayarlarda LoL gibi oyunda G-Sync'de aktifken böyle yırtılma olabiliyor? Özel oyun kurup ekranı sol alttan sağ üste kadar mini mapten bırakıyorum hızlıca kendisi kayıyor o esnada yırtılmalar fark ediliyor...

Teşekkür ederim :) Maalesef ki orada da yok.
Anlamadığım konu neden düşük ayarlarda LoL gibi oyunda G-Sync'de aktifken böyle yırtılma olabiliyor? Özel oyun kurup ekranı sol alttan sağ üste kadar mini mapten bırakıyorum hızlıca kendisi kayıyor o esnada yırtılmalar fark ediliyor...
Normalde G-Sync problem çıkarmaması lazım ama çok garip. :)

G-Sync'ın çalışmak için mutlak bir FPS aralığı var, daha üstü ve daha aşağı değerlerde çalışmıyor. Buna göre FPS limiti koyun.

Vallahi gerek Medium dan Strong moda aldığım zaman oluşturduğu Ghostingi gerekse de bu yönleriyle inanın bezdim ya. Temmuz ayında yeni nesil kartlar ile sistem dizeceğim şimdiden güzel 2K monitör alayım dedim. Bundan önceki Dell S2417DG aynı sorunlardan iade ettim bunu aldım vallahi bu da sıkıntılı gibi. PG258Q Nasıl sizce? 240 Hz 1920x1080 ama yayıncıların felan kullandığı bir monitör. Bunu da iade edesim geldi açıkcası..
Acaba sorun ekran kartımdan olabilir mi? 2 Hafta önce aldım ama 2K monitör için GTX 1050 yetmiyor olabilir mi?
Belki 1080 çözünürlükte olsaydı monitör bu sorunlar olmayabilir miydi ki? Bilmiyorum açıkcası..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı