Ağustos'ta askere gideceğim ve oldukça endişeliyim

Hocam yanlış anlamayın küçümseme veya başka bir şey demedim sadece iş başvurusu ve iş sahibi olmaya diğerlerinden 6 ay geride başlayacağım onu demeye çalıştım. Yani tam cümlemi toplamak gerekir ise hayata 6 ay geç atılacağım.

Hayat senin öyle düşündüğün gibi 6 aylık süre zarfında ki kısa yarışlardan ibaret değil. Senin iş başvurularını önce yapmış olman seni kimsenin önüne koymaz. Senin niteliklerin kaliteni belirler.
Askerlik ise gönül işidir. Senin zihniyetindeki insanların cebinden parasını almak, seni asker yapıp 6 ay sana masraf etmekten daha hayırlı devlet açısından.

Daha askere gitmeyen adamlar neden buraya askere gitmiş gibi tavsiye veriyor.
Geçen sene LGS'ye giren adam gelmiş buraya yazıyor ilginç..

Birader babana sor burada çoluk çocuğa soracağına.
Bir şey hakkında yorum yapmak için illaki içine girmene gerek yok, uzaktan gözlemde yapabilirsin. Ailemdeki herkes askere gitti ve bana bunun hakkında çok şey anlattılar, bende buradaki insanlara onların anlattıklarını anlatmaya çalışıyorum. Üslubundan rahatsız olduğumuda belirteyim.

Hayat senin öyle düşündüğün gibi 6 aylık süre zarfında ki kısa yarışlardan ibaret değil. Senin iş başvurularını önce yapmış olman seni kimsenin önüne koymaz. Senin niteliklerin kaliteni belirler.
Askerlik ise gönül işidir. Senin zihniyetindeki insanların cebinden parasını almak, seni asker yapıp 6 ay sana masraf etmekten daha hayırlı devlet açısından.

6 ay üniversite mezunu bir genç için kesinlikle kısa bir süre değil, Z kuşağındaki insanlar hayatının büyük çoğunluğunu 24-30 yaşları arasında oluşturuyor, hayatın en önemli kısmı yani anlayacağın, 1 ay bile çok önemli.

Bir şey hakkında yorum yapmak için illaki içine girmene gerek yok, uzaktan gözlemde yapabilirsin. Ailemdeki herkes askere gitti ve bana bunun hakkında çok şey anlattılar, bende buradaki insanlara onların anlattıklarını anlatmaya çalışıyorum. Üslubundan rahatsız olduğumuda belirteyim.

6 Ay üniversite mezunu bir genç için kesinlikle kısa bir süre değil, Z kuşağındaki insanlar hayatının büyük çoğunluğunu 24-30 yaşları arasında oluşturuyor, hayatın en önemli kısmı yani anlayacağın, 1 ay bile çok önemli.

Haklısın 0 üreten devamlı tüketen bir Z kuşağı için 6 ay tüketememek çok uzun bir süre.

Sen niye üstüne alıyorsun sana mı söyledim kardeş?
Yaşın küçük değilse neyin atarı bu?
Tekrar oku mesajımı okuduğunu anlama sorunun var herhalde.
İster git ister bedelli yap bu konuda askere gidip gitmeme konuşulmuyor zaten.
Benim anlatmak istediğim şey askere gitmemiş insanların askerlik hakkında atıp tutması.
Kısaca bilmediği, görmediği ortam hakkında tavsiye vermeseydi.

Kardeşim kusura bakma genel bir gerginlik var bende bu aralar. Zaten iki kerede ceza yedim birkaç konuda.

Alt devreden çok sıracılık vardır. O döngüyle döner. Artist adam her yerde var en iyisi muhatap olmamak olacaktır.

Profesyonel orduya geçme çabası içinde şu an askerliği bitirmeye çalışıyorlar fakat her Türk genci en az 1 ay mutlaka askerlik yapmalı. Savaşçı bir milletin evlatları korkak, gevşek olmamalı.

Gittiğin zaman keyif almaya bak, güzel olacaktır. Burada 15-16 yaşında konu hakkında bilgisi olmayan insanlar sağdan soldan duyduğuyla fikir veriyor çok takılma.

Dostum sanki askere giden herkesi 3. Dünya savaşına yolluyorlarmış gibi yazdın, bu kadar korkulacak bir şey yok. :D

Hocam sessiz sakin yapılı biriyim o yüzden. Üstümede gelebilirler diye düşündüm. Bu yaşıma kadar ciddi ciddi kimse bana bulaşmadı aslında bilmiyorum. Belkide güzel arkadaşlıkta kurulabilir. Bilemedim tam. Üniversite bitsin bakalım ne olacak. Evde kalmak bana yaramadı bu arada kafamda bir şeyler kurup gaza gelmişim. 😅

Acemilikten sonrası, usta birligine geçişte kendine ortam bile kurarsın. Kendini ezdirmemeye çalış, yalan söyleme, Komutanlar'la aranı çok iyi tut.

Mesela okulda 20 kişiydik lisedeyken 20 kişinin 12'si geveze gerisi zararsız iyi çocuklardı diyeceğim o ki askerdede karşıma en azından 3 5 iyi adam çıksın sorun olmaz.

Kendini bir kere ezdirirsen üstüne tekrar tekrar binmeye çalışabilirler.

Peki benden güçlü ağzı iyi laf yapan birisine karşı nasıl savunmalıyım kendimi.

Geri
Yukarı