Ağustos'ta askere gideceğim ve oldukça endişeliyim

haktopat

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
SERBEST MESLEK ERBABI
Selamlar arkadaşlar. Ağustos'ta askerim ve oldukça endişeliyim çünkü ben sessiz sakin bir insanım askerdede serseri tipli insanların olduğunu duydum ve alt devrelere eziyet edildiğini duydum özelliklede acemilere sizce askerde bu tarz insanlarla karşılaşırsam nasıl bir yol izlemeliyim? Kavga etsem askerliğim uzayabilir. Bana bir akıl verin askere giden arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. Ağustos'ta askerim ve oldukça endişeliyim çünkü ben sessiz sakin bir insanım askerdede serseri tipli insanların olduğunu duydum ve alt devrelere eziyet edildiğini duydum özelliklede acemilere sizce askerde bu tarz insanlarla karşılaşırsam nasıl bir yol izlemeliyim? Kavga etsem askerliğim uzayabilir. Bana bir akıl verin askere giden arkadaşlar.
Ucunda dayak olsun gerekirse asla ezdirme kendini. Komutanla aranı iyi tut. Zaten geçen ki olayı biliyorsun. Şu çocuğa yaptıkları. Sanmıyorum artık kimsenin öyle kolay sataşacağını ama sen yine de ezdirme kendini. Bir kere izin verirsen bir kere daha yaparlar. Zaten komutanla aranı iyi tutarsan sana bulaşmaya korkarlar.

Ucunda dayak olsun gerekirse asla ezdirme kendini. Komutanla aranı iyi tut. Zaten geçen ki olayı biliyorsun. Şu çocuğa yaptıkları. Sanmıyorum artık kimsenin öyle kolay sataşacağını ama sen yine de ezdirme kendini. Bir kere izin verirsen bir kere daha yaparlar. Zaten komutanla aranı iyi tutarsan sana bulaşmaya korkarlar.

Peki şu an 6 aylık sistemdede devrecilik muhabbeti var mı? Acaba sonuçta 23 gün acemi 5 ay usta birliği.

Askere neden gidiyorsunuz? Kaç yaşındasınız? Üniversiteye gittiniz mi? Ben borca girerim kredide çekerim gitmem. Bedelli yapmak en iyisi. Üniversite okuyorum rahatım şimdilik.

Kardeş maddi imkanım yok ki bu Vatan'i görevim o yüzden gidiyorum yoksa inan o ortama katlanılmaz.

Çok sessiz sakin olmak her zaman iyi değildir. İlk günlerde konuşkan olursan diğer günler sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Olabildiğince konuşkan insanların yanında takıl sıkıntı çıkmaz.

Kardeş maddi imkanım yok ki bu Vatan'i görevim o yüzden gidiyorum yoksa inan o ortama katlanılmaz.

Bizim imkanımızda iyi değil ki. Aç yatarım borca girerim gitmem diyorum. Okul dönemimde sessiz olduğum için sınıf arkadaşlarım bana çok bulaşırdı. Akıl ve ruh sağlığım paradan daha önemli. İsterse haciz gelsin. Maddi sebeplerden dolayı mı okuyamadınız? Okul hayatınız iyi değilse bile keşke 2 yıllık bir yer yazsaydınız. İmkanınız yoksa askerden sonra nerede nasıl çalışacaksınız?

Pskolojik rahatsızlığın varsa düşün derim. Bedelli yap diycem. İmkanın yok. Rahatsızlığın varsa hastaneye git. Rahatsızlığın yoksa askere git. Gitmek istemiyorsan bilemem.

Geri
Yukarı