"Ahbap Platformu" ne kadar şeffaf?

Şu an panik ortamı hakim. Adam gece gündüz enkaz bölgesinde yardım çalışmalarını yönetiyor. Çalışmalar bittikten sonra paylaşılacağını düşünüyorum.

Ayrıca bu bir dernek yani paranın nereye gittiğini devlete rapor vermek zorunda. Ben kendilerine güveniyorum.
Heh işte bir sorunda şu, Haluk Levent, biz dernek değiliz "Platformuz" diyor.

Sadece şu haber bile Ahbap'a bağış yapmak için yeterli.

Bağış yaptım fakat sınırlı bir düzeyde yaptım. Neden? Çünkü "ben" şeffaflığını göremedim. Benim gibi düşünen çok insan vardır. Kötü bir şey mi söylüyoruz? Hayır. Papağan gibi "şeffafız" deyip duracağınıza hesap durumunuzu paylaşın para akışlarını görelim.

Not: Sadece kripto-para hesabı şeffaf. Beni ilgilendiren ise İş Bankası tl/usd/eur hesapları. Tabii ki de kripto kısmından da ciddi paralar geliyor fakat asıl para İş Bankası kısmında. Futbolcuların, holding sahiplerinin, ünlülerin vs para gönderdiği yer "İş Bankası". Hiçbir yerde hiçbir bilgi bulamadim. Konu kilit. Simdi yine 3-5 kişi ak troll diyecek, küfür edecek, "en şeffaf kurum" falan yazacak... Hayır arkadaşım, her türlü koordinasyonu yapıyorsun, tüm sistemlere sahipsin Türk milletinin sana bağış yaptığı "İş Bankası" hesap durumunu bizlerle paylaşamıyorsun.

"Paylaşılacaktı ama siber saldırı oldu" diyen var. "kör müsün, Haluk Levent Twitter'dan aldigi ürünleri yazıyor ya" diyen var. Ama şu soruyu cevaplayan hala yok: Ahbap platformu neden İş Bankası uygulamasindan hesap durumunu her gün ekran görüntüsü olarak paylaşmaz? Bunu da mı yapamıyorlar? Korkarım ki "şeffaf dediysek o kadar da demedik" durumu söz konusu. :/

Ben bu kadar büyük paralari yönetiyor olsaydım cam gibi şeffaf olurdum. Baska türlü kendimi anti-propagandadan koruyamayacağımı bilirdim. Bu yüzden paramın bir kısmını afada, bir kısmını ahbap platformuna bağışladım.

Aslında çok haklısın bu kadar yüksek meblağlar geliyor ve biz ünlüler dışında diğer bağışlardan haberdar değiliz. Ve bunun paylaşılması çok zor bir şey de değil fakat günümüz şartlarında en güvenilir Ahbap.😐

Heh işte bir sorunda şu, Haluk Levent, biz dernek değiliz "Platformuz" diyor.
İsmini öyle yapması dernek olmadığı anlamına gelmez. Bu ülkede kaydı falan olmadan kimseye o kadar bağış kampanyası yaptırtmazlar.

Bağış yaptım fakat sınırlı bir düzeyde yaptım. Neden? Çünkü "ben" şeffaflığını göremedim. Benim gibi düşünen çok insan vardır. Kötü bir şey mi söylüyoruz? Hayır. Papağan gibi "Şeffafız" diyip duracağınıza hesap durumunuzu paylaşın para akışlarını görelim.

Not: Sadece kripto-para hesabı şeffaf. Beni ilgilendiren ise İş Bankası TL/USD/EUR hesapları. Tabii ki de kripto kısmından da ciddi paralar geliyor fakat asıl para İş Bankası kısmında. Futbolcuların, Holding sahiplerinin, Ünlülerin vs para gönderdiği yer "İş Bankası". Hiçbir yerde hiçbir bilgi bulamadim. Konu kilit. Simdi yine 3-5 kişi ak troll diyecek, küfür edecek, "en şeffaf kurum" falan yazacak... Hayır arkadaşım, her türlü koordinasyonu yapıyorsun, tüm sistemlere sahipsin Türk milletinin sana bağış yaptığı "İş Bankası" hesap durumunu bizlerle paylaşamıyorsun..

"Paylaşılacaktı ama siber saldırı oldu" diyen var. "kör müsün, Haluk Levent Twitter'dan aldigi ürünleri yazıyor ya" diyen var. Ama şu soruyu cevaplayan hala yok: Ahbap Platformu neden İş Bankası uygulamasindan hesap durumunu her gün ekran görüntüsü olarak paylaşmaz? Bunu da mı yapamıyorlar? Korkarım ki "şeffaf dediysek o kadar da demedik" durumu söz konusu. :/

Ben bu kadar büyük paralari yönetiyor olsaydım cam gibi şeffaf olurdum. Baska türlü kendimi anti-propagandadan koruyamayacağımı bilirdim. Bu yüzden paramın bir kısmını Afada, bir kısmını Ahbap platformuna bağışladım.
Beklediğin şeyi AFAD yapıyor mu? Her gün banka dökümü paylaşıyor mu?

Arkadaşın dediğinin güvenilir olup olmamakla alakası yok diye yorumladım, iş ahlâkı olaraktan sadece eğer böyle gönüllülük işi yapıyorsa her şeyin şeffaf olması gerektiğini düşünüyor ki bence de öyle.
Diğer bütün kuruluşlardan en güvenilir olduğu kesin.

Deprem bölgesindeki işleri bittikten sonra aldıkları her şeyi faturalandıracaklarını şu an bunlara vakitleri olmadığını açıkladı Haluk Levent. Şu an orada acil yardıma ihtiyaçları varken kimsenin dediğiniz şeyle uğraşacağını düşünmüyorum. Zira bu işlerde ödeme kısmı biraz farklı gerçekleşiyor.

Ayrıca gördüğüm kadarıyla şeffaf olmadığını düşünen tek siz varsınız. Güvenilir olmayacak neyini gördünüz?
Cengiz Holdingin para bağışı yaptığı (400 milyon afad'a 100 milyon da Ahbap'a) bir oluşumu "en güvenilir kurum" olarak adlandırmak da ancak körü körüne savunanlarda olur. 45 yaş üstü face grubu yapılanması mesajları gibi herkes en güvenilir kurum ilan etmiş.

Hatırlatayım: Marmaris orman yangınları olduğu dönemde, Acun'un yaptığı 5 milyon liralık o bölgeye harcanması için yapılan bağışın sadece 1.5 milyon lirasını o bölgeye harcayan, sonra çokça dikkat çekmesi üzerine kalan parayı da aylar sonra gerçekleşen sel felaketi sonrası, Kastamonu da sel mağdurları için harcadık diyen bir oluşumdur "Ahbap". Bağış yapın elbette. çalışıyorlar, didiniyorlar; helal olsun her birine. ama ben kendimce soruyorum; muhalif belediyelerin pandemi de dahi yardım hesapları bloke edilirken, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük belediye şu an deprem bölgesi için nakdi yardım toplayamıyorken, bu oluşum nasıl Afad ile beraber çalışıyor?

Bu zor günlerde eksilmesinler. var olsunlar. ama ben bir vatandaş olarak şahsen sizler kadar muazzam güvenmiyorum bu kuruma. Yardım insiyatiflerimi farklı şekilde değerlendiriyorum.

Dipnot: Saygı çerçevesinde bu oluşumla ilgili kafamdaki durumu yazdım. Gelip holiganca saldıracak birileri varsa hiç uğraşmasın. kalp kırmaya değmez. dediğim gibi yineliyorum: Eksilmesinler, büyüsünler, şu zor günlerde dilerim herkesin yüreğine dokunurlar. kendilerine başarılar diliyorum.

Cengiz Holdingin para bağışı yaptığı (400 milyon afad'a 100 milyon da Ahbap'a) bir oluşumu "en güvenilir kurum" olarak adlandırmak da ancak körü körüne savunanlarda olur. 45 yaş üstü face grubu yapılanması mesajları gibi herkes en güvenilir kurum ilan etmiş.

Hatırlatayım: Marmaris orman yangınları olduğu dönemde, Acun'un yaptığı 5 milyon liralık o bölgeye harcanması için yapılan bağışın sadece 1.5 milyon lirasını o bölgeye harcayan, sonra çokça dikkat çekmesi üzerine kalan parayı da aylar sonra gerçekleşen sel felaketi sonrası, Kastamonu da sel mağdurları için harcadık diyen bir oluşumdur "Ahbap". Bağış yapın elbette. çalışıyorlar, didiniyorlar; helal olsun her birine. ama ben kendimce soruyorum; muhalif belediyelerin pandemi de dahi yardım hesapları bloke edilirken, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük belediye şu an deprem bölgesi için nakdi yardım toplayamıyorken, bu oluşum nasıl Afad ile beraber çalışıyor?

Bu zor günlerde eksilmesinler. var olsunlar. ama ben bir vatandaş olarak şahsen sizler kadar muazzam güvenmiyorum bu kuruma. Yardım insiyatiflerimi farklı şekilde değerlendiriyorum.

Dipnot: Saygı çerçevesinde bu oluşumla ilgili kafamdaki durumu yazdım. Gelip holiganca saldıracak birileri varsa hiç uğraşmasın. kalp kırmaya değmez. dediğim gibi yineliyorum: Eksilmesinler, büyüsünler, şu zor günlerde dilerim herkesin yüreğine dokunurlar. kendilerine başarılar diliyorum.
Bir iddianız var belgelerle kendiniz ispatlayamıyorsunuz, soru sorduğunuzu zannedip ,itham ediyorsunuz. Müddei iddiayı ispatla mesuldur denilen Hukuk düsturundan haberiniz yok. Dernek nedir platform nedir bilmiyorsunuz. Bir zahmet oturun dernekler kanununu okuyun. Burda kimse sizi eğitmek zorunda değil. Sorgulayıp burada konu açmanızda bir beis yok. Açıkçası iyi niyetli kullanışlı cümlelerle boş konuşmalar yerine, hukuki yönünü öğrenin sonra girişimde bulunun sorumlu vatandaş ruhuna sahipseniz, bunlarla beraber bir de 128 milyar dolarcık gitti bir yerlere onun da akıbetini soruverin, belki Beştepe'nin sitesinde yayınlarlar.

.

Dernekler hesaplarına geçen her bir kuruşun hesabını devlete tek tek vermek zorundadır, devlet Ahbap'ın herhangi bir yanlışını bulsaydı 6 sene içinde bütün yönetim ekibi hapishaneyi bulurdu. Her iddiasına varırım, maliyeciler dernek hesabına geçen her kuruşu araştırıyordur.

Dernekler hesaplarına geçen her bir kuruşun hesabını devlete tek tek vermek zorundadır, devlet Ahbap'ın herhangi bir yanlışını bulsaydı 6 sene içinde bütün yönetim ekibi hapishaneyi bulurdu. Her iddiasına varırım, maliyeciler dernek hesabına geçen her kuruşu araştırıyordur.
Dert başka, devletin AFAD'ın yetersiz kaldığı noktalar üzerine gidilmesin diye twitter kapatmak dahil her koldan her şeyi deniyorlar. İlgi çekmek algı yaratmak, daha bir tanesinin ağzından her pislik laf çıkıyor ama müteahhit diyebilen yok.

Geri
Yukarı